Image
5.2.2013 0 Comments

Revolučný Avatar HP vyladí konektivitu tabletov a smartfónov

hp_logo-web.jpg Spoločnosť Hewlett-Packard vyvíja cloudovú službu označovanú ako avatar, ktorá bude spravovať všetky mobilné zariadenia a bezdrôtové pripojenia používateľa.

Koncept avatar pod názvom Mobile Personal Grid bol médiám prezentovaný výskumníkmi HP minulý štvrtok. Hlavnou myšlienkou je poskytnúť jednotlivým používateľom identitu spoločnú pre všetky inteligentné telefóny, tablety a ďalšie zariadenia, ktoré budú používať. Rovnako by sa prenášala medzi všetkými Wi-Fi či mobilnými sieťami, ktoré v rôznych situáciách používajú. Avatar HP by vždy vyberal najlepšiu kombináciu hardvéru a siete pre každú situáciu a automaticky by aktivoval a deaktivoval jednotlivé pripojenia.

Pre zamestnancov a zákazníkov môžu byť nadobudnutie aj inštalácia avatara veľmi jednoduché - bude stačiť stiahnuť si mobilnú aplikáciu. Srdce avatara však bude biť v cloudovej softvérovej platforme, ktorú by spoločnosť Hewlett-Packard mohla ponúkať pre spoločnosti a prevádzkovateľov konektivity.

Avatar by mohol korporáciám spravovať politiky správy vlastných zariadení zamestnancov (BYOD) a uľahčiť život mobilným používateľom, ktorí chcú byť neustále pripojení tým najrýchlejším a najlacnejším možným spôsobom. Zatiaľ to znamená neustále manuálne zásahy, a to tým viac, čím viac zariadení používateľ využíva.

Podľa Paula Congdona, ktorý pracuje v Laboratóriu sietí a komunikácie, ide o automatickú sieť typu ad hoc. Dáta zozbierané z mobilných zariadení spracuje inteligencia bežiaca v cloude a využívajúca okrem iného analýzu dát softvérom HP Autonomy. Vďaka tomu bude Mobile Personal Grid vždy chápať súvislosti a okolnosti okamžitej autorovej potreby komunikácie.

Sem patrí zostávajúca doba použiteľnosti batérie, dostupné siete, sila signálu mobilných a Wi-Fi sietí, ale aj okamžitá úloha, na ktorej používateľ práve pracuje. Avatar sa môže pozrieť aj do používateľovho kalendára, aby sa mohol pripraviť na budúce úlohy. Všetky tieto faktory popri prednastavených politikách pomôžu určiť optimálnu konfiguráciu.

Spoločnosť HP demonštrovala niekoľko príkladov, ako by avatar mohol spravovať zariadenia. V prípade nedostupnosti bezdrôtovej siete LAN by sa Wi-Fi tablet pripájal len pomocou tetheringu cez inteligentný telefón. Keby batéria mobilu bola takmer prázdna a používateľ by mal ešte jeden telefón, tablet by sa automaticky prepojil naň. Len čo by sa v dosahu objavila sieť Wi-Fi, všetky zariadenia by sa pripojili k nej, aby predĺžili životnosť batérie a obmedzili náklady na mobilnú dátovú konektivitu. Všetky zmeny by prebiehali automaticky a transparentne pre používateľa a jeho prácu.

Vzhľadom na to, že riešenie back-end beží v cloude, nie je potrebné, aby sa používateľove zariadenia koordinovali priamo. Žiadne zo zariadení a sietí nepotrebuje špeciálny protokol na komunikáciu s avatarom, pretože komunikácia by prebiehala cez internet cez cloud. HP predpokladá, že by bolo ponúkané programové rozhranie, prostredníctvom ktorého by sa operátori a ďalší partneri mohli podieľať na spracovanie konfiguračných informácií. Je takisto možné, že by firma HP ponúkala Mobile Personal Grid ako PaaS (platform as a service) mobilným operátorom, ktorí by túto službu poskytovali pod vlastným názvom.

Spoločnosť zatiaľ nemá predstavu, kedy by mohli byť mobilné avatary dostupné. Zostáva ešte vyriešiť veľa problémov. Ak napríklad spoločnosť nastaví pre zamestnancov mobilné avatary a rovnaký zamestnanec dostane ďalšieho od mobilného operátora, nemusia sa oba avatary zhodovať vo svojich rozhodnutiach. Bude teda treba vyriešiť mechanizmus, aby avatary mohli komunikovať navzájom.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá