Image
5.2.2013 0 Comments

Revolučný Avatar HP vyladí konektivitu tabletov a smartfónov

hp_logo-web.jpg Spoločnosť Hewlett-Packard vyvíja cloudovú službu označovanú ako avatar, ktorá bude spravovať všetky mobilné zariadenia a bezdrôtové pripojenia používateľa.

Koncept avatar pod názvom Mobile Personal Grid bol médiám prezentovaný výskumníkmi HP minulý štvrtok. Hlavnou myšlienkou je poskytnúť jednotlivým používateľom identitu spoločnú pre všetky inteligentné telefóny, tablety a ďalšie zariadenia, ktoré budú používať. Rovnako by sa prenášala medzi všetkými Wi-Fi či mobilnými sieťami, ktoré v rôznych situáciách používajú. Avatar HP by vždy vyberal najlepšiu kombináciu hardvéru a siete pre každú situáciu a automaticky by aktivoval a deaktivoval jednotlivé pripojenia.

Pre zamestnancov a zákazníkov môžu byť nadobudnutie aj inštalácia avatara veľmi jednoduché - bude stačiť stiahnuť si mobilnú aplikáciu. Srdce avatara však bude biť v cloudovej softvérovej platforme, ktorú by spoločnosť Hewlett-Packard mohla ponúkať pre spoločnosti a prevádzkovateľov konektivity.

Avatar by mohol korporáciám spravovať politiky správy vlastných zariadení zamestnancov (BYOD) a uľahčiť život mobilným používateľom, ktorí chcú byť neustále pripojení tým najrýchlejším a najlacnejším možným spôsobom. Zatiaľ to znamená neustále manuálne zásahy, a to tým viac, čím viac zariadení používateľ využíva.

Podľa Paula Congdona, ktorý pracuje v Laboratóriu sietí a komunikácie, ide o automatickú sieť typu ad hoc. Dáta zozbierané z mobilných zariadení spracuje inteligencia bežiaca v cloude a využívajúca okrem iného analýzu dát softvérom HP Autonomy. Vďaka tomu bude Mobile Personal Grid vždy chápať súvislosti a okolnosti okamžitej autorovej potreby komunikácie.

Sem patrí zostávajúca doba použiteľnosti batérie, dostupné siete, sila signálu mobilných a Wi-Fi sietí, ale aj okamžitá úloha, na ktorej používateľ práve pracuje. Avatar sa môže pozrieť aj do používateľovho kalendára, aby sa mohol pripraviť na budúce úlohy. Všetky tieto faktory popri prednastavených politikách pomôžu určiť optimálnu konfiguráciu.

Spoločnosť HP demonštrovala niekoľko príkladov, ako by avatar mohol spravovať zariadenia. V prípade nedostupnosti bezdrôtovej siete LAN by sa Wi-Fi tablet pripájal len pomocou tetheringu cez inteligentný telefón. Keby batéria mobilu bola takmer prázdna a používateľ by mal ešte jeden telefón, tablet by sa automaticky prepojil naň. Len čo by sa v dosahu objavila sieť Wi-Fi, všetky zariadenia by sa pripojili k nej, aby predĺžili životnosť batérie a obmedzili náklady na mobilnú dátovú konektivitu. Všetky zmeny by prebiehali automaticky a transparentne pre používateľa a jeho prácu.

Vzhľadom na to, že riešenie back-end beží v cloude, nie je potrebné, aby sa používateľove zariadenia koordinovali priamo. Žiadne zo zariadení a sietí nepotrebuje špeciálny protokol na komunikáciu s avatarom, pretože komunikácia by prebiehala cez internet cez cloud. HP predpokladá, že by bolo ponúkané programové rozhranie, prostredníctvom ktorého by sa operátori a ďalší partneri mohli podieľať na spracovanie konfiguračných informácií. Je takisto možné, že by firma HP ponúkala Mobile Personal Grid ako PaaS (platform as a service) mobilným operátorom, ktorí by túto službu poskytovali pod vlastným názvom.

Spoločnosť zatiaľ nemá predstavu, kedy by mohli byť mobilné avatary dostupné. Zostáva ešte vyriešiť veľa problémov. Ak napríklad spoločnosť nastaví pre zamestnancov mobilné avatary a rovnaký zamestnanec dostane ďalšieho od mobilného operátora, nemusia sa oba avatary zhodovať vo svojich rozhodnutiach. Bude teda treba vyriešiť mechanizmus, aby avatary mohli komunikovať navzájom.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá