Image
26.10.2016 0 Comments

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň.

Od 26. do 28. októbra navštívi ReactiveConf viac ako 30 spíkrov a 700 top talentov z celého sveta.

David Nolen, lead developer ClojureScriptu, Richard Feldman, popularizátor jazyku Elm, a Michael Glukhovsky, človek stojaci za RethinkDB, vystúpia na pódiu spolu s rečníkmi z firiem ako Facebook, Google, Microsoft a Airbnb. Okrem toho ReactiveConf ponúkne aj pestrý program v podobe workshopov, párty, výletov po meste, ochutnávok piva či networkingových stretnutí počas každého večera.

Minulý rok vyvolala ReactiveConf vlnu pozitívnych reakcií a zaslúžila si vskutku medzinárodnú mieru pozornosti, a tak sa tento rok vracia ešte vo väčšom. „Hlavná myšlienka je spojiť kreatívnych a inšpiratívnych ľudí a vytvoriť unikátnu príležitosť stretnúť tých, ktorí skutočne prinášajú zmeny. A to nielen v prostredí Reactu, ale aj vo všetkých príbuzných technológiách,“ hovorí Samuel Hapák, jeden zo zakladateľov a organizátorov ReactiveConf.

ReactJS je open source javascriptová knižnica, ktorú vyvinuli Facebook a Instagram v roku 2013. Jej najväčšia výhoda je v tom, že zjednodušuje tvorbu používateľských rozhraní na webe, vďaka čomu sa dajú aplikácie lepšie škálovať a vzniká v nich menej chýb. React sa tak dá portovať na takmer akúkoľvek platformu, či už beží na webe, Androide, iOS, Mac OS, alebo Windows.

Hlavný dôvod, prečo firmy ako Facebook, Airbnb, Apple, Mozilla, Paypal či Twitter používajú React, je ten, že umožňuje využívať legacy kód a portovať iba malú časť aplikácie. Takto môžu programátori experimentovať bez väčších rizík. Organizátori EuroClojure, najväčšej konferencie o Clojure v Európe, boli natoľko inšpirovaní úspechom ReactiveConf, že sa rozhodli EuroClojure tento rok zorganizovať v Bratislave v spolupráci s ReactiveConf.

Podpora startupov, vzdelávania a vzdelanostnej ekonomiky sú spoločné ciele ReactiveConf a Slovenska, ako aj celého sveta.

ReactiveConf, Bratislava, Slovensko, 26. - 28. októbra 2016, www.reactiveconf.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá