Image
26.10.2016 0 Comments

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň.

Od 26. do 28. októbra navštívi ReactiveConf viac ako 30 spíkrov a 700 top talentov z celého sveta.

David Nolen, lead developer ClojureScriptu, Richard Feldman, popularizátor jazyku Elm, a Michael Glukhovsky, človek stojaci za RethinkDB, vystúpia na pódiu spolu s rečníkmi z firiem ako Facebook, Google, Microsoft a Airbnb. Okrem toho ReactiveConf ponúkne aj pestrý program v podobe workshopov, párty, výletov po meste, ochutnávok piva či networkingových stretnutí počas každého večera.

Minulý rok vyvolala ReactiveConf vlnu pozitívnych reakcií a zaslúžila si vskutku medzinárodnú mieru pozornosti, a tak sa tento rok vracia ešte vo väčšom. „Hlavná myšlienka je spojiť kreatívnych a inšpiratívnych ľudí a vytvoriť unikátnu príležitosť stretnúť tých, ktorí skutočne prinášajú zmeny. A to nielen v prostredí Reactu, ale aj vo všetkých príbuzných technológiách,“ hovorí Samuel Hapák, jeden zo zakladateľov a organizátorov ReactiveConf.

ReactJS je open source javascriptová knižnica, ktorú vyvinuli Facebook a Instagram v roku 2013. Jej najväčšia výhoda je v tom, že zjednodušuje tvorbu používateľských rozhraní na webe, vďaka čomu sa dajú aplikácie lepšie škálovať a vzniká v nich menej chýb. React sa tak dá portovať na takmer akúkoľvek platformu, či už beží na webe, Androide, iOS, Mac OS, alebo Windows.

Hlavný dôvod, prečo firmy ako Facebook, Airbnb, Apple, Mozilla, Paypal či Twitter používajú React, je ten, že umožňuje využívať legacy kód a portovať iba malú časť aplikácie. Takto môžu programátori experimentovať bez väčších rizík. Organizátori EuroClojure, najväčšej konferencie o Clojure v Európe, boli natoľko inšpirovaní úspechom ReactiveConf, že sa rozhodli EuroClojure tento rok zorganizovať v Bratislave v spolupráci s ReactiveConf.

Podpora startupov, vzdelávania a vzdelanostnej ekonomiky sú spoločné ciele ReactiveConf a Slovenska, ako aj celého sveta.

ReactiveConf, Bratislava, Slovensko, 26. - 28. októbra 2016, www.reactiveconf.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá