Image
11.1.2017 0 Comments

Quilla – inovatívna digitálna tabuľa s veľkým displejom E-Ink a ukladaním do PDF

Spoločnosť QuirkLogic predviedla nové zariadenie so 42-palcovým displejom E-Ink. Volá sa Quilla a ide vlastne o tabuľu, na ktorú možno písať.

Digitálna tabuľa je určená na spoluprácu v prostredí biznisu. Na jej veľký displej s rozlíšením 2880 × 2160 pixelov možno písať poznámky, kresliť náčrty. Softvér umožní presúvať či vymazať text, ukladať poznámky ako PDF, kopírovať, približovať, prípadne môžete prepojiť viac takýchto tabúľ a svoju prezentáciu rozvinúť na niekoľko obrazoviek.  

E-Ink displej zobrazuje v odtieňoch sivej a pozerať sa naň možno z ľubovoľného uhla, pričom nepotrebuje podsvietenie, stačí mu okolité svetlo. Obraz zostane na displeji až do jeho prekreslenia, a to aj v prípade vybitia batérie.

Batéria, ktorou je Quilla vybavená, dovoľuje podľa vyjadrenia spoločnosti až 16 hodín nepretržitej prevádzky. Tabuľa môže byť zapojená v konferenčnej miestnosti, ale v prípade potreby ju možno odpojiť a presunúť do inej miestnosti, kde sa koná schôdzka. Jej hmotnosť je necelých 10 kg.

Quilla disponuje portom USB, ktorý poslúži na prenos súborov PDF do tabule, ale aj na exportovanie súborov vytvorených na nej. Tabuľa je vybavená pripojením Wi-Fi, má integrovanú technológiu NFC a na dáta je k dispozícii 16 GB úložisko.

V súčasnosti Quillu testuje niekoľko potenciálnych zákazníkov a na trh by sa mala dostať v polovici tohto roka. Jej cena zatiaľ nebola oznámená.

QuirkLogic však pripravuje celý ekosystém, zahŕňajúci aj menšie zariadenia, ktoré by si účastníci schôdzky mohli priniesť so sebou a použiť ich na zdieľanie súborov s veľkorozmernou tabuľou Quilla.

Zdroj: liliputing

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá