Image
2.2.2016 0 Comments

Qualcomm Snapdragon 820 ide do výroby. Prinesie výrazne zlepšenia

Prvé mobily s novým Snapdragonom budú odhalené na veľtrhu MWC na konci februára v Barcelone. Asi najočakávanejší mobil s novým procesorom je Samsung Galaxy S7, niektoré jeho modely budú Snapdragon 820 obsahovať.

Čipy pre Qualcomm vyrába Samsung. Firma dúfa, že Snapdragon 820 jej pomôže zavrieť oponu za Snapdragon 810. Ten totiž vykazoval značné problémy s prehrievaním a bol považovaný za úplný „prepadák".

Snapdragon 820 prinesie používateľom predĺženú životnosť batérie a rýchlejšie dátové prenosy. Procesor má integrovaný modem LTE X12 s rýchlosťou sťahovania 600 Mb/s a ​​rýchlosťou uploadu 150 Mb/s. Ide takisto o prvý procesor, ktorý podporuje LTE-U, v ktorom môže byť rýchlosť prenosu ešte zvýšená pomocou využívania lincencovaných aj nelicencovaných prenosových frekvencií.

Okrem toho čip umožňuje multiband Wi-Fi a je prvý, ktorý podporuje novú technológiu Wi-Gig, dvakrát až trikrát rýchlejšiu, ako je súčasná technológia Wi-Fi 802.11ac.
Integrované GPU Adreno 530 umožní spomínané prehrávanie 4K videí, smartfóny by okrem toho mohli obsahovať fotoaparáty až s 25 megapixelmi. Procesor beží až na 2,2 GHz pri použití všetkých štyroch jadier. A tým sa inovácia ešte nekončí - ide takisto o prvý procesor Qualcommu, ktorý je založený na 64-bitovej architektúre Kryo.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá