Image
2.2.2016 0 Comments

Qualcomm Snapdragon 820 ide do výroby. Prinesie výrazne zlepšenia

Prvé mobily s novým Snapdragonom budú odhalené na veľtrhu MWC na konci februára v Barcelone. Asi najočakávanejší mobil s novým procesorom je Samsung Galaxy S7, niektoré jeho modely budú Snapdragon 820 obsahovať.

Čipy pre Qualcomm vyrába Samsung. Firma dúfa, že Snapdragon 820 jej pomôže zavrieť oponu za Snapdragon 810. Ten totiž vykazoval značné problémy s prehrievaním a bol považovaný za úplný „prepadák".

Snapdragon 820 prinesie používateľom predĺženú životnosť batérie a rýchlejšie dátové prenosy. Procesor má integrovaný modem LTE X12 s rýchlosťou sťahovania 600 Mb/s a ​​rýchlosťou uploadu 150 Mb/s. Ide takisto o prvý procesor, ktorý podporuje LTE-U, v ktorom môže byť rýchlosť prenosu ešte zvýšená pomocou využívania lincencovaných aj nelicencovaných prenosových frekvencií.

Okrem toho čip umožňuje multiband Wi-Fi a je prvý, ktorý podporuje novú technológiu Wi-Gig, dvakrát až trikrát rýchlejšiu, ako je súčasná technológia Wi-Fi 802.11ac.
Integrované GPU Adreno 530 umožní spomínané prehrávanie 4K videí, smartfóny by okrem toho mohli obsahovať fotoaparáty až s 25 megapixelmi. Procesor beží až na 2,2 GHz pri použití všetkých štyroch jadier. A tým sa inovácia ešte nekončí - ide takisto o prvý procesor Qualcommu, ktorý je založený na 64-bitovej architektúre Kryo.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá