Image
2.2.2016 0 Comments

Qualcomm Snapdragon 820 ide do výroby. Prinesie výrazne zlepšenia

Prvé mobily s novým Snapdragonom budú odhalené na veľtrhu MWC na konci februára v Barcelone. Asi najočakávanejší mobil s novým procesorom je Samsung Galaxy S7, niektoré jeho modely budú Snapdragon 820 obsahovať.

Čipy pre Qualcomm vyrába Samsung. Firma dúfa, že Snapdragon 820 jej pomôže zavrieť oponu za Snapdragon 810. Ten totiž vykazoval značné problémy s prehrievaním a bol považovaný za úplný „prepadák".

Snapdragon 820 prinesie používateľom predĺženú životnosť batérie a rýchlejšie dátové prenosy. Procesor má integrovaný modem LTE X12 s rýchlosťou sťahovania 600 Mb/s a ​​rýchlosťou uploadu 150 Mb/s. Ide takisto o prvý procesor, ktorý podporuje LTE-U, v ktorom môže byť rýchlosť prenosu ešte zvýšená pomocou využívania lincencovaných aj nelicencovaných prenosových frekvencií.

Okrem toho čip umožňuje multiband Wi-Fi a je prvý, ktorý podporuje novú technológiu Wi-Gig, dvakrát až trikrát rýchlejšiu, ako je súčasná technológia Wi-Fi 802.11ac.
Integrované GPU Adreno 530 umožní spomínané prehrávanie 4K videí, smartfóny by okrem toho mohli obsahovať fotoaparáty až s 25 megapixelmi. Procesor beží až na 2,2 GHz pri použití všetkých štyroch jadier. A tým sa inovácia ešte nekončí - ide takisto o prvý procesor Qualcommu, ktorý je založený na 64-bitovej architektúre Kryo.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá