Image
13.2.2015 0 Comments

Projekt Dead Drops: Aj vy ste už videli USB flash disk vytŕčajúci zo steny?

dead_drop.jpg Pred piatimi rokmi berlínsky umelec Aram Bartholl počas svojho pobytu v New Yorku spustil svoj projekt s názvom Dead Drops. Jeho nápad je pomerne ťažké rozpoznať, no napriek tomu sa dostal do celého sveta.

Ide v podstate o sieť na anonymné zdieľanie súborov pomocou USB flash diskov zabudovaných do múrov, budov či obrubníkov na verejných priestranstvách. Ktokoľvek si k nim môže pripojiť svoj notebook a nájsť na ňom súbory. No takisto môžete sami nainštalovať jeden napríklad do rozpadajúceho sa múra vo svojom meste.


Vlani v lete Aram vytvoril databázu Dead Drops, ktorá umožňuje nájsť schránky Dead Drops a kontrolovať ich stav aktualizovaný posledným používateľom (napr. funkčný, zlomený či ukradnutý USB flash disk).

dead_drops1.jpg

Z New Yorku sa schránky rozšírili do Paríža, Vietnamu, senegalského Dakaru, Japonska, no objaviť ich môžete už aj u nás, napr. v Bratislave či Pezinku. Projekt teda naďalej žije, a ak sa ocitnete v blízkosti niektorej schránky Dead Drops, pripojte sa, aby ste zistili, čo tam nájdete, prípadne môžete aj zdieľať vlastné súbory.

dead_drops2.jpg

Po vytvorení nového úložného miesta je disk prázdny, obsahuje len súbor readme.txt, ktorý opisuje projekt. No postupne, ako sa ľudia k nemu pripájajú, pribúdajú na ňom najrôznejšie súbory - fotografie, komiksy, videá, umelecké projekty atď. Môžete tam nahrať skrátka čokoľvek, čím sa chcete pochváliť.

dead_drops3.jpg

V súčasnosti je vo svete inštalovaných už 1395 schránok Dead Drops s celkovým úložným priestorom 8904 GB.

Zdroj: popist.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá