28.9.2012 0 Comments

Projekt spoločnosti Telefónica Think Big sa pripája k iniciatíve Clinton Global Initiative

Sociálny program spoločnosti Telefónica - Telefónica Think Big - bol včera oficiálne zaradený do iniciatívy Clinton Global Initiative (CGI) predstavujúcej hnutie, ktoré založil 42. prezident Spojených štátov s cieľom pomôcť premeniť dobré zámery na reálne skutky a výsledky.

Záväzok spoločnosti Telefónica - Program „Telefónica Think Big": „A More Entrepreneurial Europe" („Podnikateľsky činnejšia Európa")- bol prezentovaný počas špeciálneho stretnutia po názvom 'The Case for Optimism in the 21st Century' (Dôvod na optimizmus v 21. storočí) na Výročnej konferencii CGI v New York City. Stretnutie sa zameralo na podporu mládeže a vytváranie udržateľnejšej budúcnosti - otázky, ktoré sú kriticky dôležité v súčasnej spoločensko-ekonomickej klíme Európy.

„V dnešnej dobe keď je v Západnej Európe každý piaty mladý človek nezamestnaný, máme do činenia s potenciálne stratenou generáciou, ktorá nie je dostatočne vybavená na to, aby uspela na modernom digitálnom trhu práce," uviedol José María Álvarez-Pallete, Chief Operating Officer spoločnosti Telefónica. „Uvedomujeme si, že v stávke je sociálna a ekonomická budúcnosť Európy, a preto program Telefónica Think Big podniká reálne kroky na zlepšenie vzdelávacích príležitostí v rámci tohto regiónu - obzvlášť poskytnutím nevyhnutne potrebných zručností pre oblasť digitálnej technológie a podnikateľského prostredia."

Telefónica sa zaviazala prispieť ročne sumou 37 miliónov $ na päť programov, ktoré sú obsiahnuté v iniciatíve Think Big, a to vrátane Think Big Youth Movement; Talentum; Wayra a Campus Party. Program Telefónica Think Big má za cieľ do konca roka 2015 priamo ovplyvniť až 250 000 jednotlivcov v Európe.

Záväzok spoločnosti Telefónica voči iniciatíve CGI sa sformalizoval v momente, keď sa včera na Výročnej konferencii CGI José María Sanz Magallon, riaditeľ spoločnosti Telefónica pre oblasť medzinárodnej korporátnej komunikácie, pridal na javisku k Chelsea Clintonovej.

V roku 2012 sa spoločnosť Telefónica zaviazala spustiť sériu progresívnych programov na základe svojej viery v silu mladých nápadov a najlepšiu technológiu za účelom vytvorenia hnacej sily na dosiahnutie pokroku v Európe. Uvedené štyri iniciatívy kolektívne známe ako „Telefonica Think Big" boli spustené s cieľom priniesť riešenia pre tieto kritické otázky, ktorým európska mládež čelí: nedostatok pracovných príležitostí, zaostávanie európskeho podnikateľského sektora a nedostatok mladých ľudí so zručnosťami v oblasti digitálnych technológií. Každý z programov podporuje inovatívne myslenie, podnikateľského ducha a digitálnu technológiu - čím stimuluje mladé nápady a mladé podniky v rámci celého regiónu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá