Image
14.10.2016 0 Comments

Profoto B2 250 AIR TTL - zábleskové svetlá aj do terénu

Po modeli B1 prinieslo Profoto ďalší posun v mobilite zábleskových svetiel, keď prišlo na trh s malými svetlami B2, poháňanými batériou, ktorých hmotnosť umožňuje upevnenie aj na foto­aparát.

Vďaka tomu, že sú také ľahké, jednoducho sa dopravujú na miesto fotenia a aj v prípade dlhšej pešej cesty ich možno bez väčšej námahy niesť. Už len to značne zjednodušuje prácu fotografovi a umožňuje mu plný rozlet vo výbere lokality. V porovnaní s Profoto B1 je hmotnosť menšia o niekoľko sto gramov.

Rozloženie a zapojenie týchto svetiel je rýchle a jednoduché. Narábanie s nimi a nastavovanie všetkých hodnôt je rovnako ako zapojenie úplne  intuitívne – predovšetkým vďaka veľkému jasnému displeju, ktorý je dobre čitateľný za všetkých svetelných podmienok.  Výkon svetla je 250 W a aj  napriek tomu, že je o polovicu menší ako pri B1, pri testovaní sme sa presvedčili, že pri fotení vonku aj 250 W úplne postačuje. Svetlá nemajú problém ani so slnkom.

Svetlo sme testovali aj v štúdiových podmienkach a pri našom fotení beauty editoriálu nám pri f/2.8 a f/3.2 batéria bez problémov vydržala celé štyri hodiny bez toho, aby sa vybila. Model Profoto B2 je pritom dodávaný s 2,8 A nabíjačkou, ktorá je schopná  úplne vybitú batériu dobiť za 45 minút. Tá potom vydrží pri plnom výkone až 215 zá­bleskov.  My sme mali Profoto B2 vo výbave, ktorá obsahovala dve svetlá s dvoma batériami, takže kým sme jednu batériu využívali, druhá sa mohla nabíjať a v prípade potreby použiť neskôr. Fotograf sa teda vôbec nemusí strachovať o to, ako dlho fotí a či to batéria tak dlho vydrží.

Profoto B2 sa predáva aj s menšou výbavou, ktorá obsahuje jedno svetlo, batériu, nabíjačku a dve tašky na prenos zariadenia.  Takisto ako B1 aj B2 má funkciu TTL, na ktorej využívanie treba rovnako zakúpiť ovládač, a to samostatne pre fotoaparát Nikon aj Canon.

Jeden z hlavných rozdielov medzi B1 a B2 je okrem výkonu a veľkosti aj to, že svetlo B1 je úplne bezkáblové. Prítomnosť káblov pri B2 však nemožno považovať za nevýhodu, pretože pri manipulácii so svetlami a batériou je pre asistenta pohodlnejšie držať batériu na pleci a malé svetlo v ruke. Na rozdiel od B1, kde musí držať v ruke podstatne väčšiu záťaž, a teda nie je schopný tak flexibilne so svetlom manipulovať.

V mnohých parametroch sa B1 a B2 nelíšia, ale práve vďaka spomínaným rozdielom medzi nimi sa fotograf môže rozhodnúť, čo mu pri jeho štýle práce viac sedí.

PARAMETRE:

■ Hmotnosť 1,6 kg generátor + 0,7 kg svetlo; výkon 250 W; čas recyklácie 0,03 – 1,35 s; najrýchlejší čas záblesku (pri plnom výkone) 1/1000 s; naj­rýchlejší čas záblesku (pri najmenšom výkone) 1/15 000 s; kapacita batérie 215 zábleskov pri plnom výkone
■ Cena:  2494,80 EUR

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Inovovaná služba DOCKitIN

08.11.2016 11:51

V septembrovom čísle sme predstavili túto zaujímavú službu, ktorá umožňuje spravovať vaše osobné papierové dokumenty, prípadne dokumenty živnostníka či malej firmy. Poskytne vám prístup do mobilnej ap ...

Recenzie

TOP WIN

08.11.2016 11:41

AutoCAD 360 Pre tých, ktorí sa chystajú vkročiť do sveta nákresov, náčrtov, návrhov a profesionálnej grafiky, je určená táto aplikácia. K dispozícii je zadarmo, no aj tak poskytuje niekoľko zaujímavý ...

Recenzie

Ochrana pre celú firmu: AVG Internet Security Business

08.11.2016 11:38

AVG sa i po odkúpení Avastom naďalej používa a napreduje. Výsledkom je nový build Internet Security, určený do podnikového prostredia (ďalej už iba ISB). Pozrime sa, čo a ako v rámci tohto balíka fung ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá