Image
11.4.2014 0 Comments

Profi telekonferencia za cenu lepšieho PC

CiscoSX10.jpg Prieskum, zverejnený v roku 2010 ukázal, že až 73 percent užívateľov videokonferencií vidí v ich používaní konkurenčnú výhodu. Potvrdzujú to aj skúsenosti zo strednej Európy. V susednom Česku podľa prieskumu agentúry GfK využíva nástroje pre komunikáciu na diaľku až 70 percent top manažérov. Pochvaľujú si najmä lepšiu a rýchlejšiu komunikáciu s kolegami i obchodnými partnermi. Štatistiky však ukazujú, že HD videom je vybavených len necelých 7 percent zasadacích miestností na celom svete.

Mnohé spoločnosti aj na Slovensku ešte donedávna považovali video konferencie za zbytočný prepych," hovorí Peter Sakala, špecialista pre video technológie, Cisco Slovensko. „To sa však mení a stále viac manažérov si uvedomuje, koľko času a financií im môže toto riešenie ušetriť. A hoci Slovensko nie sú Spojené štáty a z Bratislavy do Košíc sa dá dostať za necelých 5 hodín, aj takýto presun môže byť stratou času, ktorý sa dá využiť omnoho efektívnejšie," dodáva Sakala.

Základom novej ponuky spoločnosti Cisco sú riešenia, vhodné najmä pre menšie a stredné firmy. Cisco TelePresence SX10 Quick Set umožní v priebehu desiatich minút premeniť akýkoľvek HD displej, či televíziu na súčasť videokonferenčného riešenia pri investícii, ktorá nepresahuje cenu lepšie vybaveného PC.

Rad Cisco TelePresence MX sa rozširuje o tri integrované systémy s podporou HD videa a kodeku H.265, ktorý dokáže zaručiť vysokú podporu obrazu i zvuku pri polovičnej šírke pásma ako doteraz. Druhá generácia systému Cisco TelePresence MX200 nájde uplatnenie najmä v menších miestnostiach. Veľkou výhodou tohto modelu je okrem dostupnej ceny aj veľmi jednoduchá inštalácia - všetko možno začať používať doslova niekoľko minút od vybalenia zo škatule. Systémy Cisco TelePresence MX700 a MX800 pokryjú nároky v miestnostiach strednej a väčšej veľkosti a okrem osobného prepojenia umožnia aj spoluprácu väčších tímov.

Nie všetky miestnosti sú však rovnaké a takisto nemajú všetci zákazníci rovnaké potreby. Systém Cisco TelePresence SX80 je riešením pre veľké a špeciálne priestory. Toto zariadenie možno kombinovať s niekoľkými typmi kamier a prepojiť aj so systémami MX700 a MX800. Do celého kompletu možno zahrnúť až tri obrazovky. Aj v tomto prípade môžu užívatelia ťažiť z podpory kodeku H.265 a teda lepšej kvality prenosu pri menších nárokoch na rýchlosť pripojenia.

Každý prenos môže byť kvalitný len tak, ako je kvalitný zdroj. Cisco vystavalo svoje videokonferenčné systémy na komponentoch, ktoré zaručujú najvyššiu dostupnú kvalitu obrazu i zvuku. Cisco TelePresence Precision 60 dokáže snímať obraz vo FullHD rozlíšení pri 60 záberoch za sekundu, výborne si poradí aj za horších svetelných podmienok a ponúka široký rozsah zoomu (20x).

Vo väčších miestnostiach sa uplatní Cisco TelePresence SpeakerTrack 60, ktorý využíva dvojicu kamier Precision. Vďaka tomu dokáže systém vo väčších miestnostiach automaticky identifikovať toho, kto práve hovorí a zamerať na neho obraz. Inteligentné technológie, využívajúce detekciu tváre a hlasovú trianguláciu dokonca umožňujú sledovať hovoriaceho aj v prípade, keď sa pohybuje po miestnosti a rovnako rýchlo prepnúť na toho, kto preberie slovo.

Všetky predstavené produkty budú k dispozícii na jar 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá