Image
11.4.2014 0 Comments

Profi telekonferencia za cenu lepšieho PC

CiscoSX10.jpg Prieskum, zverejnený v roku 2010 ukázal, že až 73 percent užívateľov videokonferencií vidí v ich používaní konkurenčnú výhodu. Potvrdzujú to aj skúsenosti zo strednej Európy. V susednom Česku podľa prieskumu agentúry GfK využíva nástroje pre komunikáciu na diaľku až 70 percent top manažérov. Pochvaľujú si najmä lepšiu a rýchlejšiu komunikáciu s kolegami i obchodnými partnermi. Štatistiky však ukazujú, že HD videom je vybavených len necelých 7 percent zasadacích miestností na celom svete.

Mnohé spoločnosti aj na Slovensku ešte donedávna považovali video konferencie za zbytočný prepych," hovorí Peter Sakala, špecialista pre video technológie, Cisco Slovensko. „To sa však mení a stále viac manažérov si uvedomuje, koľko času a financií im môže toto riešenie ušetriť. A hoci Slovensko nie sú Spojené štáty a z Bratislavy do Košíc sa dá dostať za necelých 5 hodín, aj takýto presun môže byť stratou času, ktorý sa dá využiť omnoho efektívnejšie," dodáva Sakala.

Základom novej ponuky spoločnosti Cisco sú riešenia, vhodné najmä pre menšie a stredné firmy. Cisco TelePresence SX10 Quick Set umožní v priebehu desiatich minút premeniť akýkoľvek HD displej, či televíziu na súčasť videokonferenčného riešenia pri investícii, ktorá nepresahuje cenu lepšie vybaveného PC.

Rad Cisco TelePresence MX sa rozširuje o tri integrované systémy s podporou HD videa a kodeku H.265, ktorý dokáže zaručiť vysokú podporu obrazu i zvuku pri polovičnej šírke pásma ako doteraz. Druhá generácia systému Cisco TelePresence MX200 nájde uplatnenie najmä v menších miestnostiach. Veľkou výhodou tohto modelu je okrem dostupnej ceny aj veľmi jednoduchá inštalácia - všetko možno začať používať doslova niekoľko minút od vybalenia zo škatule. Systémy Cisco TelePresence MX700 a MX800 pokryjú nároky v miestnostiach strednej a väčšej veľkosti a okrem osobného prepojenia umožnia aj spoluprácu väčších tímov.

Nie všetky miestnosti sú však rovnaké a takisto nemajú všetci zákazníci rovnaké potreby. Systém Cisco TelePresence SX80 je riešením pre veľké a špeciálne priestory. Toto zariadenie možno kombinovať s niekoľkými typmi kamier a prepojiť aj so systémami MX700 a MX800. Do celého kompletu možno zahrnúť až tri obrazovky. Aj v tomto prípade môžu užívatelia ťažiť z podpory kodeku H.265 a teda lepšej kvality prenosu pri menších nárokoch na rýchlosť pripojenia.

Každý prenos môže byť kvalitný len tak, ako je kvalitný zdroj. Cisco vystavalo svoje videokonferenčné systémy na komponentoch, ktoré zaručujú najvyššiu dostupnú kvalitu obrazu i zvuku. Cisco TelePresence Precision 60 dokáže snímať obraz vo FullHD rozlíšení pri 60 záberoch za sekundu, výborne si poradí aj za horších svetelných podmienok a ponúka široký rozsah zoomu (20x).

Vo väčších miestnostiach sa uplatní Cisco TelePresence SpeakerTrack 60, ktorý využíva dvojicu kamier Precision. Vďaka tomu dokáže systém vo väčších miestnostiach automaticky identifikovať toho, kto práve hovorí a zamerať na neho obraz. Inteligentné technológie, využívajúce detekciu tváre a hlasovú trianguláciu dokonca umožňujú sledovať hovoriaceho aj v prípade, keď sa pohybuje po miestnosti a rovnako rýchlo prepnúť na toho, kto preberie slovo.

Všetky predstavené produkty budú k dispozícii na jar 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá