Image
26.10.2016 0 Comments

Priemyselné roboty dostanú umelú inteligenciu. Budú môcť navzájom komunikovať a učiť sa od seba

Spoločnosti nVidia, najväčší svetový dodávateľ grafických čipov pre herný priemysel, a Fanuc, jeden z najväčších výrobcov programovateľných priemyselných robotov, oznámili partnerstvo zamerané na implementáciu umelej inteligencie do systému Fanuc Intelligent Edge Link and Drive (FIELD) s cieľom zvýšiť produktivitu robotiky a priniesť nové možnosti pre automatizované továrne po celom svete. Čipy GPU nVidie sa už dlhý čas používajú na rýchle spracovanie veľkých objemov obrazových dát v hrách a iných počítačových grafických aplikáciách. Nedávno ich do svojich autonómnych vozidiel začali používať aj automobilky Toyota, BMW aTesla Motors.

nVidia a Fanuc majú spoločnú víziu o továrni budúcnosti, ktorá bude vybavená robotmi využívajúcimi umelú inteligenciu na učenie sa nových úloh. Tieto roboty budú môcť prepísať svoj vlastný softvér a autonómne komunikovať s ostatnými robotmi.

Pridanie umelej inteligencie do systému FIELD má umožniť tvorbu takýchto „mysliacich robotov“, ktoré budú schopné učiť sa robiť úlohy rýchlejšie a efektívnejšie. Fanuc použije mobilný výpočtový hardvér Tegra od nVidie, ktorý podporuje akceleráciu strojového učenia a umelú inteligenciu (hlboké neurónové siete).

Medzinárodná federácia robotiky predpovedá, že nasadenie priemyselných robotov sa do roku 2019 zvýši zhruba na 2,6 milióna kusov na celom svete (z 1 milióna v roku 2015). Tieto roboty nájdu globálne uplatnenie vo výrobných procesoch od výroby automobilov až po výrobu mobilných telefónov.

Roboty sa tak budú môcť navzájom „školiť“ a odovzdávať si zdokonalené výrobné postupy, ktoré sa naučili v priebehu času.

Zdroj: finance.yahoo.com, asia.nikkei.com

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Panasonic ukázal budúcnosť nakupovania. Nákupný košík sám naskenuje tovar a zabalí ho do tašky

19.12.2016 00:16

Japonský výrobca elektroniky Panasonic v spolupráci s reťazcom samoobslužných predajní Lawson začal testovať bezobslužné pokladne, kde sa o zúčtovanie nákupu a zabalenie jednotlivých položiek postará ...

Inovácie

Amazon uskutočnil prvú dodávku tovaru plne autonómnym dronom

16.12.2016 00:13

Internetový predajca Amazon uskutočnil svoju prvú dodávku tovaru dronom vo Veľkej Británii. Balík dorazil na miesto určenia v Cambridgei 13 minút po objednaní. O jeho doručenie sa postaral elektrický ...

Inovácie

Naozaj univerzálny diaľkový ovládač Smart Remote umožní ovládať akékoľvek zariadenie. Privolá aj taxík.

14.12.2016 00:25

Na svete je prvý diaľkový ovládač na všetko. Volá sa Smart Remote a môžete ním jednoduchým a intuitívnym spôsobom ovládať televízor, svetlá, hudbu a dokonca aj objednať taxík Uber. Na Kickstarteri ho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá