Image
26.10.2016 0 Comments

Priemyselné roboty dostanú umelú inteligenciu. Budú môcť navzájom komunikovať a učiť sa od seba

Spoločnosti nVidia, najväčší svetový dodávateľ grafických čipov pre herný priemysel, a Fanuc, jeden z najväčších výrobcov programovateľných priemyselných robotov, oznámili partnerstvo zamerané na implementáciu umelej inteligencie do systému Fanuc Intelligent Edge Link and Drive (FIELD) s cieľom zvýšiť produktivitu robotiky a priniesť nové možnosti pre automatizované továrne po celom svete. Čipy GPU nVidie sa už dlhý čas používajú na rýchle spracovanie veľkých objemov obrazových dát v hrách a iných počítačových grafických aplikáciách. Nedávno ich do svojich autonómnych vozidiel začali používať aj automobilky Toyota, BMW aTesla Motors.

nVidia a Fanuc majú spoločnú víziu o továrni budúcnosti, ktorá bude vybavená robotmi využívajúcimi umelú inteligenciu na učenie sa nových úloh. Tieto roboty budú môcť prepísať svoj vlastný softvér a autonómne komunikovať s ostatnými robotmi.

Pridanie umelej inteligencie do systému FIELD má umožniť tvorbu takýchto „mysliacich robotov“, ktoré budú schopné učiť sa robiť úlohy rýchlejšie a efektívnejšie. Fanuc použije mobilný výpočtový hardvér Tegra od nVidie, ktorý podporuje akceleráciu strojového učenia a umelú inteligenciu (hlboké neurónové siete).

Medzinárodná federácia robotiky predpovedá, že nasadenie priemyselných robotov sa do roku 2019 zvýši zhruba na 2,6 milióna kusov na celom svete (z 1 milióna v roku 2015). Tieto roboty nájdu globálne uplatnenie vo výrobných procesoch od výroby automobilov až po výrobu mobilných telefónov.

Roboty sa tak budú môcť navzájom „školiť“ a odovzdávať si zdokonalené výrobné postupy, ktoré sa naučili v priebehu času.

Zdroj: finance.yahoo.com, asia.nikkei.com

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Desktopové robotické rameno Dobot M1 si kúpite už aj domov. Dokáže tlačiť v 3D, leptať, spájkovať či kresliť.

01.12.2016 00:22

Priemyselné robotické ramená sú veľmi drahé. No japonská spoločnosť Dobot chce ukázať, že to tak nemusí byť. Na portáli Kickstarter rozbehla crowdfundingovú kampaň na prvé cenovo dostupné robotické ra ...

Inovácie

V Číne vycvičili neurónovú sieť na rozpoznávanie tvárí zločincov podľa fotografií

29.11.2016 11:47

Čínski vedci zo Shanghai Jiao Tong University vycvičili neurónovú sieť na rozpoznávanie tvárí, takže môže údajne vybrať zločincov jednoducho pri pohľade na fotografie. Na dosiahnutie tohto cieľa využ ...

Inovácie 1

Amazon ponúka „röntgen na balíky“. Môžete do nich nahliadnuť bez otvorenia

29.11.2016 00:19

Amazon integroval do svojej nákupnej aplikácie pre iPhone novú praktickú funkciu s názvom Package X-Ray. Vďaka nej teraz budete môcť využiť fotoaparát svojho iPhonu na odhalenie obsahu balíka dodaného ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá