Image
18.2.2016 1 Comments

Prichádza fotoaparát Sony α6300 s najrýchlejším automatickým ostrením na svete

Spoločnosť Sony predstavila nový mirrorless fotoaparát α6300. Zariadenie zo série CSC fotoaparátov sa môže pýšiť bezkonkurenčným systémom 4D FOCUS™, ktorý zaostrí na objekt už za 0,05 sekundy. Ide pritom
o najkratší čas automatického ostrenia na svete. Model α6300 má neuveriteľných 425 AF bodov fázovej detekcie, ktoré husto pokrývajú celú plochu obrazu. Jedná sa o najvyšší počet ostriacich AF bodov pri fotoaparátoch s vymeniteľným objektívom. Fotoaparát dokáže pomocou kontinuálneho AF a sledovania expozície snímať až 11 obrázkov za sekundu.

 

Fotoaparát podporuje sekvenčné snímanie v režime live-view cez hľadáčik

Tru-finder alebo LCD displej rýchlosťou až 8 obrázkov za sekundu. Výsledkom je snímanie v reálnom čase, ktoré kombinuje výhody elektronického hľadáčiku s bezprostrednosťou optického hľadáčika. Praktický fotoaparát α6300 je vybavený novým obrazovým snímačom APS-C Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 megapixlov, ktoré
je spoločne s obrazovým procesorom BIONZ X zárukou mimoriadnej kvality obrazu v celom rozsahu citlivosti
ISO 100 – 51200. Nový fotoaparát α6300 navyše zaznamenáva video vo vysokom 4K rozlíšení bez zlučovania pixlov vo formáte Super 35mm.

 

Bezkonkurenčné automatické ostrenie (AF)

Nový fotoaparát Sony α6300 využíva pokročilý systém 4D FOCUS modelu α6000 s hybridným automatickým zaostrovaním (Hybrid AF), ktorý kombinuje rýchle ostrenie pomocou fázovej detekcie s mimoriadne presnou detekciou kontrastu. Vďaka tomu vie systém zamerať a zaostriť aj pohybujúce sa objekty v rekordne krátkom čase 0,05 sekundy. Technológia High-density Tracking AF pracuje s 425 ostriacimi bodmi fázovej detekcie rozmiestnenými husto po celom zornom poli, takže fotoaparát môže presne ostriť po ploche - a to aj na malé
a rýchlo sa pohybujúce objekty, ktoré by iný systém nedokázal detekovať.

Okrem širokej plochy automatického ostrenia sa pri modeli α6300 prvýkrát objavuje technológia High-density Tracking AF, ktorá významne zlepšuje detekciu objektu a jeho sledovanie. Táto nová technológia dokáže rýchlo aktivovať obrovský počet bodov AF v okolí objektu - hustota je zhruba 7,5 krát vyššia oproti modelu α6000 - a inteligentne ich využiť pri sledovaní pohybu objektu. Výhoda tejto funkcie vynikne najmä pri sekvenčnom snímaní rýchlosťou 11 snímok za sekundu alebo rýchlosťou 8 snímok za sekundu v režime live-view, pri ktorom ponúka 100% spoľahlivé zarámovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov na LCD displeji alebo v hľadáčiku. Ďalšou zaujímavosťou je to, že 425 ostriacich bodov fázovej detekcie, vylepšené sledovanie objektu a presnosť ostrenia ponúka α6300 rovnako s objektívmi A-mount pripojenými cez adaptér, napríklad Sony LA-EA3. Tento model je prvý fotoaparát od Sony s výmenným objektívom na bajonet E so snímačom APS-C, ktorý inak nájdete len pri full-frame fotoaparátoch α7R II a α7 II.

Model α6300 ponúka aj celý rad ďalších vylepšení, napríklad "tiché" snímanie, možnosť zväčšenia zaostrenia v automatickom režime, funkciu Expanded Flexible AF Spot (ktorá udrží zaostrenie na objekt), Eye AF v režime AF-C a iné.

 

Výkonný snímač Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 megapixlov a obrazový procesor BIONZ X

S cieľom maximalizovať efektívnosť a celkový výkon fotoaparátu dostal model α6300 nový snímač s rozlíšením 24,2 megapixla, ktorý je dokonalým partnerom pre obrazový procesor BIONZ X. Nový obrazový snímač využíva medené drôty, ktoré zlepšujú jeho citlivosť na svetlo a významne zvyšujú rýchlosť. Procesor BIONZ X dostal nový algoritmus pre spracovanie obrazu, ktorý zvyšuje celkový výkon snímača. Tieto dva kľúčové komponenty sú teda spoločne zárukou toho, že výsledný obraz bude mať minimum šumu a maximálne rozlíšenie pri citlivosti ISO51200iii, najmä v strednom až vyššom pásme citlivosti.

 

4K rozlíšenie a ďalšie funkcie pre profesionálny záznam videa

Záznam videa v 4K kvalite do internej pamäte vo formáte Super 35mm je ďalším prvenstvom medzi CSC fotoaparátmi Sony s výmenným objektívom. Pri natáčaní 4K videa fotoaparát využíva tzv. full pixel binning pre načítanie 20 megapixlov dát - približne 2,4 krát viac (ekvivalent 6K) ako 4K UHD. Následne dáta prekóduje na obraz vo vysokej kvalite - s mimoriadnou dávkou ostrosti a detailu.

Fotoaparát pracuje s kodekom XAVC S, ktorý umožňuje natáčanie v 4K kvalite s rýchlosťou až 100 Mbit/svii a 50 Mbit/s pri štandardnom záznamu vo Full HD. Vďaka novému a vylepšenému systému automatického ostrenia fotoaparát navyše oproti svojmu predchodcovi zaostrí približne dvakrát tak rýchlo aj v režime videa. Rýchlosť automatického ostrenia a citlivosť sledovanie objektov prináša množstvo používateľských nastavení.

Medzi ďalšie profesionálne funkcie záznamu videa patrí schopnosť natáčať v rozlíšení Full HD rýchlosťou 120 záberov za sekundu pri 100 Mbit/s - ďalšie prvenstvo fotoaparátov s výmenným objektívom a APS-C snímačom. V tomto režime je možné záznam prezerať a následne editovať s možnosťou štyrikrát až päťkrát spomalených záberov vo Full HD (24p alebo 30p). Nový fotoaparát α6300 rovnako prináša záznam S-Log gamma pre natáčanie vo vysokom dynamickom rozsahu - približne 14 bodov pri nastavení S-Log3 gamma - a podporuje S-Gamut pre širší farebný priestor. Obe možnosti ponúkajú viac kreatívnych možností pri spracovaní videa v postprodukcii.

Nový fotoaparát je vybavený vstupom pre externý mikrofón a podporuje vstup XLR a Gamma Display Assist, novú funkciu, ktorá používateľom umožňuje sledovať snímky alebo kontrolovať zaostrenie pri natáčaní videa v S-Log. Nový model má tiež posilnenú funkciu Zebra pre lepšie ovládanie expozície. Nechýba ani nastavenie profilov snímok, funkcia Time Code / User Bit a mnoho ďalšieho.

 

Lepšia ovládateľnosť a ergonómia

Model α6300 disponuje XGA OLED Tru-Finder hľadáčikom s vysokým kontrastom a rozlíšením približne 2,4 miliónom bodov, ktoré sú zároveň aj zárukou výnimočne dobrej zreteľnosti. Hľadáčik zobrazuje rýchlosťou až 120 záberov za sekundu, takže všetko vidíte plynule, s minimom zvyškového obrazu. Vďaka svojej robustnej konštrukcii z horčíkovej zliatiny pôsobí nový fotoaparát α6300 v ruke dostatočne pevne. Možno ho prispôsobiť podľa preferencie. Deviatim tlačidlám je možné priradiť funkcie z celkom 64 možností. Fotoaparát má tiež digitálny manometer a vyšší stupeň ochrany proti prachu a vlhkosti, vystužený závit na statív, nové tlačidlo spúšte a ovládacie koliesko s lepšou ergonómiou a úchopom.

Model α6300 má zabudovanú Wi-Fi® a NFC konektivitu a plne podporuje aplikáciu Sony PlayMemories Mobile™ a PlayMemories Camera Apps ™, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie pre zariadenia s operačným systémom Android ™ a iOS. Fotoaparát tiež podporuje QR kódy pre jednoduché prepojenie so smartfónmi, ktoré nepodporujú NFC.

Fotoaparát α6300 bude v Európe dostupný od marca 2016 za cenu približne 1250 EUR za telo a 1400 eur s objektívom SELP1650. Od apríla 2016 sa α6300 bude predávať v sade s objektívom SEL1670Z za cenu približne 2250 eur.

Zobrazit Galériu
Autor: TS SONY

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

1 Comments

  1. SONY ILCE-6300 na Slovensku najdrahšie. reakcia na: Prichádza fotoaparát Sony α6300 s najrýchlejším automatickým ostrením na svete
    3.3.2016 21:03
    www.sony.de www.sony.at 1249€ www.sony.sk 1380€
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá