21.3.2014 0 Comments

Prestigio MultiCenter a MultiScreen: nové centrum vašej domácej zábavy

Spoločnosť Prestigio uvádza na slovenský trh nový rad príslušenstva určený pre využitie v domácom aj pracovnom prostredí. Tri novinky s označením MultiCenter Box, MultiCenter Mini a Miracast MultiScreen umožňujú bezdrôtovo prepojiť vaše mobilné zariadenie s veľkou TV obrazovkou, PC monitorom či projektorom. Vďaka tomu vám poskytnú viac komfortu počas chvíľ zábavy aj pri práci s vašim tabletom alebo smartfónom.

Prestigio MultiCenter: Zmeňte svoj televízor na Smart TV alebo počítač!

Zariadenie Prestigio MultiCenter dokáže po pripojení cez HDMI premeniť akýkoľvek bežný televízor na Smart TV alebo počítač. V ponuke sú jeho dve verzie - MultiCenter Box a MultiCenter Mini - ktoré sa líšia veľkosťou, počtom USB portov a podporou Bluetooth. V oboch prípadoch však malé kompaktné a cenovo nenáročné zariadenie podľa potreby zmení aj váš starší televízor na centrum rodinnej zábavy, alebo naopak, zvýši váš komfort pri práci s prezentáciami, dokumentmi či tabuľkami. Možnostiam využitia sa medze nekladú, záleží len na tom, na aký účel potrebujte veľkoplošné zobrazenie použiť. Po stiahnutí bezplatnej aplikácie Prestigio Remote Control môže byť ako diaľkové ovládanie použité ktorékoľvek mobilná zariadenie s operačným systémom Android, IOS alebo Windows.

Prestigio MultiCenter zosynchronizuje váš tablet, PC tablet či smartfón s televízorom, vďaka čomu potom na jeho veľkej obrazovke môžete prehrávať multimediálny obsah priamo z internetových služieb a externých zdrojov vo Full HD kvalite. Zariadenie môžete využiť na sledovanie internetovej TV, prehrávanie videí, napríklad z YouTube, surfovanie na webe, prezeranie obrázkov či filmov vo vysokej kvalite, počúvanie hudby, čítanie e-kníh, dokumentov aj inštalovanie aplikácií či widgetov. Ak Prestigio MultiCenter pripojíte k projektoru, poslúži vám na plnohodnotnú prezentáciu súborov uložených v tablete či smartfóne.

Prestigio MultiCenter Box je oproti verzii Mini navyše vybavený AV konektorom a portom LAN, ktorý slúži na káblové pripojenie k internetu. Vďaka dvojici USB konektorov je MultiCenter Box kompatibilný aj s rôznymi periférnymi zariadeniami, ako sú napríklad PC myš, klávesnica, joystick, web kamera a podobne. Okrem toho môže byť použitý aj ako domáci Wi-Fi hot spot.

Obe novinky poháňa dvojjadrový procesor ARM Cortex-A9 a 1 GB pamäť RAM, čo zabezpečuje plynulý chod systému Android 4.2. Interná pamäť ponúka priestor 4 GB, nechýba však možnosť rozšírenia o maximálne 32 GB pomocou pamäťových kariet microSD.

Prestigio Multicenter Box kúpite za cenu 69 eur, kompaktnejší model Prestigio Multicenter Mini je dostupný už za 55 eur.

Prestigio MultiScreen: Streamujte, prezentujte, browsujte a hrajte vo veľkom!

Tretie zariadenie z nového radu predstavuje adaptér MiraCast MultiScreen. Je určený na bezdrôtové zdieľanie displeja vášho mobilného zariadenia na televíznej obrazovke, PC monitore alebo plátne (v prípade pripojenia k projektoru). MultiScreen funguje na princípe „zrkadlenia" a je kompatibilný so všetkými zariadeniami so štandardom MiraCast a WiFi. Stačí ho pripojiť cez HDMI rozhranie a vaše fotky, videá i prezentácie uložené v tablete alebo smartfóne nadobudnú úplne nový rozmer.

Cenovo prístupná novinka v kompaktnom štýlovom dizajne rozširuje možnosti využitia smartfónov a tabletov s operačným systémom Android 4.2 a novším. Ak Prestigio MiraCast MultiScreen pripojíte cez HDMI port k televízoru, môžete začať využívať benefity Smart TV a na obrazovke s veľkou uhlopriečkou pohodlne browsovať na webe, hrať hry, či prezerať si fotky a videá vo Full HD rozlíšení*.

Komunikácia medzi oboma zariadeniami (Prestigio MiraCast MultiScreen a telefónom/tabletom) funguje na báze WiFi, a to aj v čase, kedy nie je k dispozícii pripojenie na internet. Šikovná pomôcka tiež dobre poslúži v spojení s projektorom, vďaka čomu dokážete vybraný obsah z mobilného zariadenia preniesť priamo na veľké plátno alebo stenu. Prezentovať tak môžete napríklad aj v prípade, že dokument máte v mailovej schránke svojho smartfónu, ale nemáte po ruke notebook. Zariadenie pracuje vo vzdialenosti do 10 metrov od obrazovky, čo zvyšuje pohodlie pri jeho používaní v akejkoľvek miestnosti.

Prestigio MiraCast MultiScreen sa na slovenskom trhu predáva za cenu 26 eur

Technické špecifikácie:

MultiCenter Mini

MultiCenter Box

CPU

ARM Cortex-A9 Dual core 1.5GHz

ARM Cortex-A9 Dual core 1.5GHz

GPU

Mali 400 Dual core, OpenGL ES1.1 2.0

Mali 400 Dual core, OpenGL ES1.1 2.0

Operačný systém

Android 4.2.2

Android 4.2.2

Operačná pamäť RAM

1 GB DDR3

1 GB DDR3

Úložný priestor ROM

4 GB

4 GB

HDMI port

1 x HDMI

1 x HDMI

USB port

1 USB 2.0

2 USB 2.0

AV port

nie

áno

LAN port

nie

áno

Napájanie

1× mini USB

AC/DC adaptér

MicroSD

1 slot na max. 32GB

1 slot na max. 32GB

Wi-Fi

B/g/n

B/g/n

Bluetooth 4.0

nie

áno

Miracast

áno

áno

DLNA

áno

áno

Obsah balenia

IR diaľkové ovládanie, USB kábel, adapter na nabíjanie, HDMI extender, IR receiver cable

IR diaľkové ovládanie, adptér na nabíjanie, HDMI kábel

Rozmery

90 x 34 x 16 mm

106 x 106 x 20 mm

Prestigio MiraCast

CPU:

ARM Cortex-A9, single core 1GHz

Operačná pamäť RAM:

128 MB DDR3

Napájanie:

1 Micro USB

Konektivita:

WiFi 802.11 b/g/n, MiraCast

HDMI port:

1 x HDMI

Obsah balenia:

USB kábel, HDMI extender

Rozmery:

86x26x9 mm

*Full HD rozlíšenie musí mať aj cieľové zariadenie (TV, monitor a pod)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá