Image
28.3.2014 0 Comments

Prenosný Reactor s 290 Wh akumulátorom nabije smartfón až 50-krát

trontium_reactor2.jpg Kalifornská spoločnosť Trontium predstavila mobilnú nabíjačku Reactor, ktorá sa môže pochváliť naozaj úctyhodnými parametrami. Obsahuje totiž dostatok „šťavy" na to, aby nabila váš iPhone 5S až 50-krát. Využíva novú technológiu s názvom USB Power Delivery, ktorá zvyšuje schopnosť nabíjania káblom USB 3.0 na 100 wattov a 20 voltov. Pritom obsahuje 290 Wh akumulátor a až tri napájacie vetvy.

Okrem telefónov však možno nabíjať aj väčšie zariadenia, napr. Nexus 7 umožní nabiť 16-krát, 13-palcový MacBook Air 5-krát a tablet Surface Pro 2 až 6-krát. Po pripojení špeciálneho splitterového kábla môže Reactor nabíjať až 18 telefónov súčasne z jedného portu USB.

trontium_reactor.jpg

Reactor vyzerá ako robustná AA batéria. Je to veľký valec s viacfarebnými LED svetelnými krúžkami na signalizáciu úrovne nabitia. Na zmenu nastavení Reactora poslúži malý dotykový senzor, ale väčšinu úprav možno uskutočniť cez bluetoothové pripojenie pomocou smartfónovej aplikácie. Používateľ môže meniť napájacie profily podľa energetickej náročnosti pripojeného hardvéru.


A ako možno nabíjať samotný Reactor? Nabíjanie pomocou autobatérie trvá asi 5 hodín, a ak to niekomu nevyhovuje, môže použiť napr. 12W USB adaptér Apple, ale v tom prípade si na nabitie treba počkať až 30 hodín.

Reactor je vyrobený z eloxovaného hliníka, má dĺžku takmer 23 cm, priemer 7,1 cm a hmotnosť 1,4 kg. Valec bude odolný vode, ale len po vybavení špeciálnym krytom, ktorý schová konektory. A rozhodne to nie je lacný špás - predávať sa bude za 300 dolárov. Na trhu by sa mal objaviť v septembri.

Trontium-Reactor2.jpg

Rozhodne to nie je riešenie pre každého. Ocenia ho napríklad milovníci pešej turistiky počas dlhších expedícií alebo cestovatelia v rozvojových krajinách, kde sú dodávky elektriny nestabilné, prípadne ťažko dostupné.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá