Image
28.3.2014 0 Comments

Prenosný Reactor s 290 Wh akumulátorom nabije smartfón až 50-krát

trontium_reactor2.jpg Kalifornská spoločnosť Trontium predstavila mobilnú nabíjačku Reactor, ktorá sa môže pochváliť naozaj úctyhodnými parametrami. Obsahuje totiž dostatok „šťavy" na to, aby nabila váš iPhone 5S až 50-krát. Využíva novú technológiu s názvom USB Power Delivery, ktorá zvyšuje schopnosť nabíjania káblom USB 3.0 na 100 wattov a 20 voltov. Pritom obsahuje 290 Wh akumulátor a až tri napájacie vetvy.

Okrem telefónov však možno nabíjať aj väčšie zariadenia, napr. Nexus 7 umožní nabiť 16-krát, 13-palcový MacBook Air 5-krát a tablet Surface Pro 2 až 6-krát. Po pripojení špeciálneho splitterového kábla môže Reactor nabíjať až 18 telefónov súčasne z jedného portu USB.

trontium_reactor.jpg

Reactor vyzerá ako robustná AA batéria. Je to veľký valec s viacfarebnými LED svetelnými krúžkami na signalizáciu úrovne nabitia. Na zmenu nastavení Reactora poslúži malý dotykový senzor, ale väčšinu úprav možno uskutočniť cez bluetoothové pripojenie pomocou smartfónovej aplikácie. Používateľ môže meniť napájacie profily podľa energetickej náročnosti pripojeného hardvéru.


A ako možno nabíjať samotný Reactor? Nabíjanie pomocou autobatérie trvá asi 5 hodín, a ak to niekomu nevyhovuje, môže použiť napr. 12W USB adaptér Apple, ale v tom prípade si na nabitie treba počkať až 30 hodín.

Reactor je vyrobený z eloxovaného hliníka, má dĺžku takmer 23 cm, priemer 7,1 cm a hmotnosť 1,4 kg. Valec bude odolný vode, ale len po vybavení špeciálnym krytom, ktorý schová konektory. A rozhodne to nie je lacný špás - predávať sa bude za 300 dolárov. Na trhu by sa mal objaviť v septembri.

Trontium-Reactor2.jpg

Rozhodne to nie je riešenie pre každého. Ocenia ho napríklad milovníci pešej turistiky počas dlhších expedícií alebo cestovatelia v rozvojových krajinách, kde sú dodávky elektriny nestabilné, prípadne ťažko dostupné.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá