Image
28.3.2014 0 Comments

Prenosný Reactor s 290 Wh akumulátorom nabije smartfón až 50-krát

trontium_reactor2.jpg Kalifornská spoločnosť Trontium predstavila mobilnú nabíjačku Reactor, ktorá sa môže pochváliť naozaj úctyhodnými parametrami. Obsahuje totiž dostatok „šťavy" na to, aby nabila váš iPhone 5S až 50-krát. Využíva novú technológiu s názvom USB Power Delivery, ktorá zvyšuje schopnosť nabíjania káblom USB 3.0 na 100 wattov a 20 voltov. Pritom obsahuje 290 Wh akumulátor a až tri napájacie vetvy.

Okrem telefónov však možno nabíjať aj väčšie zariadenia, napr. Nexus 7 umožní nabiť 16-krát, 13-palcový MacBook Air 5-krát a tablet Surface Pro 2 až 6-krát. Po pripojení špeciálneho splitterového kábla môže Reactor nabíjať až 18 telefónov súčasne z jedného portu USB.

trontium_reactor.jpg

Reactor vyzerá ako robustná AA batéria. Je to veľký valec s viacfarebnými LED svetelnými krúžkami na signalizáciu úrovne nabitia. Na zmenu nastavení Reactora poslúži malý dotykový senzor, ale väčšinu úprav možno uskutočniť cez bluetoothové pripojenie pomocou smartfónovej aplikácie. Používateľ môže meniť napájacie profily podľa energetickej náročnosti pripojeného hardvéru.


A ako možno nabíjať samotný Reactor? Nabíjanie pomocou autobatérie trvá asi 5 hodín, a ak to niekomu nevyhovuje, môže použiť napr. 12W USB adaptér Apple, ale v tom prípade si na nabitie treba počkať až 30 hodín.

Reactor je vyrobený z eloxovaného hliníka, má dĺžku takmer 23 cm, priemer 7,1 cm a hmotnosť 1,4 kg. Valec bude odolný vode, ale len po vybavení špeciálnym krytom, ktorý schová konektory. A rozhodne to nie je lacný špás - predávať sa bude za 300 dolárov. Na trhu by sa mal objaviť v septembri.

Trontium-Reactor2.jpg

Rozhodne to nie je riešenie pre každého. Ocenia ho napríklad milovníci pešej turistiky počas dlhších expedícií alebo cestovatelia v rozvojových krajinách, kde sú dodávky elektriny nestabilné, prípadne ťažko dostupné.

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá