Image
11.5.2016 1 Comments

Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov

Projekt Future Timeline sa snaží načrtnúť obraz sveta v budúcnosti, a to blízkej i vzdialenej. Začiatkom roka sme vám ponúkli niekoľko predpovedí na najbližšie roky a desaťročia. Teraz s ním nazrieme do oveľa vzdialenejšej budúcnosti. Čo teda prinesie 23. storočie?

V celej Slnečnej sústave aj okolitom medzihviezdnom priestore dôjde k významným zmenám vplyvom umelej inteligencie na vysokej úrovni. Všetko dianie na Zemi bude pod kontrolou superinteligentných subjektov, tvorených miliardami vzájomne prepojených anorganických myslí.  Rýchlosť a rozsah ich práce je pre nás nepredstavitelná, globálne problémy, ktorých riešenie v minulosti trvalo roky a desaťročia, môžu byť vyriešené za niekoľko hodín či minút, ba aj rýchlejšie.

Médium predtým známe ako internet sa rozvinulo do hĺbky a pre niektorých ľudí úplne nahradilo fyzickú realitu. Reverzné inžinierstvo v spojení s pokročilými nanotechnológiami umožňuje ľudskej mysli úplne sa oddeliť a ponoriť sa do digitálneho prostredia. Dianie vo virtuálnych svetoch prebieha oveľa rýchlejšie ako v reálnom čase, čo ponúka určitý druh nesmrteľnosti.

V roku 2250 bude ľudstvo využívať už všetky dostupné zdroje energie na našej planéte, dosiahne prvý stupeň Kardašovovej stupnice.

Obrovské množstvo dostupných zdrojov znamená, že vojnové konflikty, chudoba a choroby sú minulosťou. Vedomosti a vzdelanie sú k dispozícii každému zadarmo, čo prispieva k rozvoju kultúry dôvery a spolupráce. Vďaka technickým objavom je tradičné zamestnanie zastarané. Ľudia sa venujú rozvoju vlastnej osobnosti, tvorivým a voľnočasovým aktivitám bez toho, aby museli pracovať.

Na Marse a Venuši prebiehajú programy ich „spozemšťovania“, na Marse sa vybudovalo už množstvo veľkých miest. Aj Mesiac má milióny stálych obyvateľov. Plynové obry a ich mesiace sú sídlami mnohých vedeckých staníc. Kuiperov pás sa preskúmal a katalogizoval a pásmo planétok ponúka nevýslovné zdroje na ťažbu. Za Oortovým mrakom sa vybuduje obrovská sieť ďalekohľadov. Nové formy pohonu umožnia vyslanie vesmírnych lodí s posádkou na preskúmanie susedných hviezd, ako je  Alfa Centauri a ďalšie, a ich trvalé osídlenie.

A ešte pár predikcií do vzdialenejšej budúcnosti:

Rok 2500 – prostredie Marsu bude premenené na pohostinnejšie, podobné podmienkam na Zemi
Rok 2600 – plasty a iné odpadové produkty miznú zo zemskej biosféry
Rok 2700 – Venuša bude prispôsobená podmienkam na Zemi
Rok 3000 - čisto biologickí ľudia budú vysokí viac ako 2 metre a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
Rok 3100 – ľudstvo sa dostane do fázy civilizácie 2. typu podľa Kardašovovej stupnice
Rok 4000 – počítačová veda dosiahne svoj konečný potenciál

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Koniec infarktov? Umelá inteligencia vie predpovedať zlyhanie srdca

20.01.2017 00:35

Podľa vedcov z Medical Research Council vo Veľkej Británii môže umelá inteligencia predpovedať, kedy pacient so srdcovou poruchou umrie. Ich softvér sa naučil analyzovať krvné testy a skeny bijúceho s ...

Výskum

Vedci objavili 3D grafén. Je porézny, 10-krát pevnejší ako oceľ, pričom má iba 5 % jej hustoty

12.01.2017 00:40

Vedci z MIT vytvorili nový materiál, ktorý je pevnejší ako grafén. Uplatniť by sa mohol v oblasti architektúry, stavebníctva, ale dal by sa použiť aj na filtrovanie. Doteraz sme ako najpevnejší mater ...

Výskum

Pamäť ako procesor. Vedci našli spôsob, ako pamäte ReRAM použiť na výpočty

11.01.2017 00:30

Tím vedcov z univerzít v Singapure a Nemecku vymyslel spôsob, ako premeniť najnovšie modely pamäťových čipov RAM na jednotky spracúvajúce dáta, čím by sa dala eliminovať potreba CPU. Vo svojom výskum ...

1 Comments

  1. Kalman reakcia na: Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
    12.5.2016 17:05
    To je secko pekne ale pokial tu budu najbohadsi ludia na svete rody ktore drzia 90 % penazi celeho sveta nikdy toto nebude. Uz za teslu to mohlo uplne vizerat inak keby ho neokradli a nespravili zneho kok tka .
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá