Image
11.5.2016 1 Comments

Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov

Projekt Future Timeline sa snaží načrtnúť obraz sveta v budúcnosti, a to blízkej i vzdialenej. Začiatkom roka sme vám ponúkli niekoľko predpovedí na najbližšie roky a desaťročia. Teraz s ním nazrieme do oveľa vzdialenejšej budúcnosti. Čo teda prinesie 23. storočie?

V celej Slnečnej sústave aj okolitom medzihviezdnom priestore dôjde k významným zmenám vplyvom umelej inteligencie na vysokej úrovni. Všetko dianie na Zemi bude pod kontrolou superinteligentných subjektov, tvorených miliardami vzájomne prepojených anorganických myslí.  Rýchlosť a rozsah ich práce je pre nás nepredstavitelná, globálne problémy, ktorých riešenie v minulosti trvalo roky a desaťročia, môžu byť vyriešené za niekoľko hodín či minút, ba aj rýchlejšie.

Médium predtým známe ako internet sa rozvinulo do hĺbky a pre niektorých ľudí úplne nahradilo fyzickú realitu. Reverzné inžinierstvo v spojení s pokročilými nanotechnológiami umožňuje ľudskej mysli úplne sa oddeliť a ponoriť sa do digitálneho prostredia. Dianie vo virtuálnych svetoch prebieha oveľa rýchlejšie ako v reálnom čase, čo ponúka určitý druh nesmrteľnosti.

V roku 2250 bude ľudstvo využívať už všetky dostupné zdroje energie na našej planéte, dosiahne prvý stupeň Kardašovovej stupnice.

Obrovské množstvo dostupných zdrojov znamená, že vojnové konflikty, chudoba a choroby sú minulosťou. Vedomosti a vzdelanie sú k dispozícii každému zadarmo, čo prispieva k rozvoju kultúry dôvery a spolupráce. Vďaka technickým objavom je tradičné zamestnanie zastarané. Ľudia sa venujú rozvoju vlastnej osobnosti, tvorivým a voľnočasovým aktivitám bez toho, aby museli pracovať.

Na Marse a Venuši prebiehajú programy ich „spozemšťovania“, na Marse sa vybudovalo už množstvo veľkých miest. Aj Mesiac má milióny stálych obyvateľov. Plynové obry a ich mesiace sú sídlami mnohých vedeckých staníc. Kuiperov pás sa preskúmal a katalogizoval a pásmo planétok ponúka nevýslovné zdroje na ťažbu. Za Oortovým mrakom sa vybuduje obrovská sieť ďalekohľadov. Nové formy pohonu umožnia vyslanie vesmírnych lodí s posádkou na preskúmanie susedných hviezd, ako je  Alfa Centauri a ďalšie, a ich trvalé osídlenie.

A ešte pár predikcií do vzdialenejšej budúcnosti:

Rok 2500 – prostredie Marsu bude premenené na pohostinnejšie, podobné podmienkam na Zemi
Rok 2600 – plasty a iné odpadové produkty miznú zo zemskej biosféry
Rok 2700 – Venuša bude prispôsobená podmienkam na Zemi
Rok 3000 - čisto biologickí ľudia budú vysokí viac ako 2 metre a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
Rok 3100 – ľudstvo sa dostane do fázy civilizácie 2. typu podľa Kardašovovej stupnice
Rok 4000 – počítačová veda dosiahne svoj konečný potenciál

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 6

Vedci vypočítali, že horná hranica ľudského veku je 115 rokov. Naozaj?

21.10.2016 00:13

Po celé stáročia sa priemerná dĺžka života zvyšovala. Môže to pokračovať stále? Podľa niektorých sa ľudia, ktorí budú žiť 150 rokov, už narodili. No vedci Jan Vijg, Xiao Dong a Brandon Milholland z Al ...

Výskum 7

Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí, ak máte viac ako 18 a e-mailovú adresu

18.10.2016 00:16

Počuli ste už o Asgardii? Názov vychádza zo severskej mytológie, kde Asgard označuje miesto na oblohe, kde sídlia bohovia. Asgardiu vynašiel Igor Ashurbeyli, predseda výboru UNESCO pre vedu o vesmíre ...

Výskum

„Chýbajúci článok“ pre spojenie mozgu s počítačom. Memristory môžu v neurónovej sieti fungovať ako synapsie

17.10.2016 00:25

Ľudstvo je zasa o krok bližšie k počítačom, ktoré napodobňujú činnosť mozgu. Vedci zo Southamptonskej univerzity dokázali, že memristory čiže rezistory, ktoré si pamätajú svoj predchádzajúci odpor, mô ...

1 Comments

  1. Kalman reakcia na: Predikcie na 23. storočie: Ľudia osídlia Mars aj Venušu a budú sa dožívať viac ako 120 rokov
    12.5.2016 17:05
    To je secko pekne ale pokial tu budu najbohadsi ludia na svete rody ktore drzia 90 % penazi celeho sveta nikdy toto nebude. Uz za teslu to mohlo uplne vizerat inak keby ho neokradli a nespravili zneho kok tka .
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá