Image
27.12.2016 1 Comments

Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods

Web iFixit, známy hardvérovými rozbormi, sa tentoraz pozrel zblízka na bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Pozrite sa, čo v nich našiel.

Redaktori rozobrali slúchadlá predávané za 159 dolárov, ako aj ich nabíjaciu škatuľku. A ich správa asi nepoteší ľudí, ktorí chceli robiť vlastné opravy. Po otvorení AirPods totiž už niet cesty späť.

Na uvoľnenie lepidla bolo treba aplikovať teplo a potom použiť nôž. Na rozdiel od drôtových slúchadiel Apple EarPods, ktoré sú vnútri takmer prázdne, je priestor v AirPods vyplnený elektronikou a batériou.

Strieborný kruh v spodnej časti slúchadla slúži ako kontakt na nabíjanie a pod ním je integrovaný mikrofón. Okrem toho majú slúchadlá aj ďalší mikrofón v hornej časti, slúžiaci na minimalizáciu šumu z okolia. V každom slúchadle je bezdrôtový komunikačný čip Apple W1, malý programovateľný SoC od Cypress, stereo kodek od Maximu a napájací obvod od Texas Instruments. Ďalej je tu senzor priblíženia, akcelerometer a, samozrejme, samotný reproduktor, 93 mWh batéria (zodpovedá to asi 1 % kapacity batérie iPhonu 7) a anténa.

Súčasťou nabíjacej škatuľky je kompaktná logická doska, modulárny port Lightning a 1,52 Wh batéria.

Slúchadlá ani nabíjacia škatuľka nie sú v žiadnom prípade používateľsky opraviteľné. Ak teda budete potrebovať vymeniť batériu, budete sa musieť obrátiť na autorizovaný servis.

Zdroj: arstechnica.com

Zobrazit Galériu
Autor: Juraj Redeky

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

1 Comments

  1. odpad reakcia na: Pozrite si, čo ukázal rozbor bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods
    26.12.2016 11:12
    odpad a
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá