Image
21.9.2012 0 Comments

Päť podnikových alternatív k Dropboxu

dropbox-alternatives.jpg Nedávny únik veľkého množstva prístupových údajov k používateľským účtom služby Dropbox vyvolal v niektorých firmách zdesenie. Bolo by však chybou preto na cloud úplne zanevrieť.

Vo svete ovládanom mobilnými prístrojmi sa úspešná firma bez cloudových služieb len ťažko zaobíde. Potreba synchronizácie firemných dát totiž len tak nezmizne. No ak Dropboxu už viac nedôverujete, ponúkame vám zoznam niekoľkých alternatívnych služieb, šitých priamo na mieru firemnému prostrediu.

Syncplicity

Služba ponúka rovnaké nástroje na synchronizáciu a zdieľanie ako Dropbox, ale sú prispôsobené firemným potrebám. Správcovia cloudu tak môžu napríklad určiť, ktoré zariadenia môžu k dátovému úložisku pristupovať vnútri alebo mimo podniku. Iný nástroj zase pomôže administrátorom rozpoznať a odstrániť citlivé dokumenty, ktoré porušujú firemné zásady na ochranu dát. Služba využíva overené technológie a štandardy na šifrovanie dát SOC1 a DoD 5220.22.

Cubby

Cloud Cubby, za ktorým stojí rovnaká firma ako za nástrojom na vzdialený prístup LogMeIn, je o krok ďalej ako Dropbox. Všetky používateľské súbory sú chránené pomocou šifrovania SSL a každý používateľ dostane vlastný šifrovací kľúč. Počas prenosu dát medzi používateľmi potom šifrovací kľúč vytvára tesné spojenie medzi dvoma koncovými bodmi. Oproti iným cloudom používa Cubby na ukladanie dát vlastné centrá a nevyužíva služby tretích strán.

Huddle

Huddle je viac než len miesto na ukladanie súborov. Nová služba, určená výhrade pre firemných používateľov, je skôr prostredie na spoluprácu. Jej silná stránka je možnosť ukladania dát oddelene pre vytvorené pracovné skupiny a na prácu vnútri alebo mimo spoločnosti. Samozrejmé sú nástroje na priraďovanie ďalších práv používateľom a sledovanie pohybu dát po firme. Rovnako ako Cubby používa vlastné dátové centrá s certifikátom ISO 27001.

Egnyte

Ako väčšina tu uvádzaných cloudových úložísk aj Egnyte ponúka správcovskú konzolu a rôzne možnosti šifrovania súborov. Vedľa toho však obsahuje aj niekoľko unikátnych funkcií, pre ktoré stojí jeho používanie minimálne za zváženie. Jedna za všetky: správcovia môžu používateľom priraďovať prístupové práva až do úrovne podpriečinkov.

ShareFile

Ďalšia múdra alternatíva k Dropboxu ShareFile (teraz vlastnená Citrixom) sa sústredí výhradne na podnikových používateľov. Okrem už spomínaných bežných funkcií stojí za povšimnutie možnosť nastavenia akéhosi dátumu trvanlivosti ľubovoľného súboru. Administrátori môžu vykonávať aj vzdialené vymazanie dát z akéhokoľvek počítača a mobilného zariadenia.

Keby ste však predsa len chceli zostať pri Dropboxe, potom aspoň zvážte používanie variantu Dropbox for Teams, ktorý lepšie vyhovuje firemnému prostrediu aj vďaka prítomnej administrátorskej konzole. Určite potom využite dvojstupňovú autentizáciu používateľa, ktorú Dropbox zaviedol práve v reakcii na únik prístupových údajov.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá