Image
21.9.2012 0 Comments

Päť podnikových alternatív k Dropboxu

dropbox-alternatives.jpg Nedávny únik veľkého množstva prístupových údajov k používateľským účtom služby Dropbox vyvolal v niektorých firmách zdesenie. Bolo by však chybou preto na cloud úplne zanevrieť.

Vo svete ovládanom mobilnými prístrojmi sa úspešná firma bez cloudových služieb len ťažko zaobíde. Potreba synchronizácie firemných dát totiž len tak nezmizne. No ak Dropboxu už viac nedôverujete, ponúkame vám zoznam niekoľkých alternatívnych služieb, šitých priamo na mieru firemnému prostrediu.

Syncplicity

Služba ponúka rovnaké nástroje na synchronizáciu a zdieľanie ako Dropbox, ale sú prispôsobené firemným potrebám. Správcovia cloudu tak môžu napríklad určiť, ktoré zariadenia môžu k dátovému úložisku pristupovať vnútri alebo mimo podniku. Iný nástroj zase pomôže administrátorom rozpoznať a odstrániť citlivé dokumenty, ktoré porušujú firemné zásady na ochranu dát. Služba využíva overené technológie a štandardy na šifrovanie dát SOC1 a DoD 5220.22.

Cubby

Cloud Cubby, za ktorým stojí rovnaká firma ako za nástrojom na vzdialený prístup LogMeIn, je o krok ďalej ako Dropbox. Všetky používateľské súbory sú chránené pomocou šifrovania SSL a každý používateľ dostane vlastný šifrovací kľúč. Počas prenosu dát medzi používateľmi potom šifrovací kľúč vytvára tesné spojenie medzi dvoma koncovými bodmi. Oproti iným cloudom používa Cubby na ukladanie dát vlastné centrá a nevyužíva služby tretích strán.

Huddle

Huddle je viac než len miesto na ukladanie súborov. Nová služba, určená výhrade pre firemných používateľov, je skôr prostredie na spoluprácu. Jej silná stránka je možnosť ukladania dát oddelene pre vytvorené pracovné skupiny a na prácu vnútri alebo mimo spoločnosti. Samozrejmé sú nástroje na priraďovanie ďalších práv používateľom a sledovanie pohybu dát po firme. Rovnako ako Cubby používa vlastné dátové centrá s certifikátom ISO 27001.

Egnyte

Ako väčšina tu uvádzaných cloudových úložísk aj Egnyte ponúka správcovskú konzolu a rôzne možnosti šifrovania súborov. Vedľa toho však obsahuje aj niekoľko unikátnych funkcií, pre ktoré stojí jeho používanie minimálne za zváženie. Jedna za všetky: správcovia môžu používateľom priraďovať prístupové práva až do úrovne podpriečinkov.

ShareFile

Ďalšia múdra alternatíva k Dropboxu ShareFile (teraz vlastnená Citrixom) sa sústredí výhradne na podnikových používateľov. Okrem už spomínaných bežných funkcií stojí za povšimnutie možnosť nastavenia akéhosi dátumu trvanlivosti ľubovoľného súboru. Administrátori môžu vykonávať aj vzdialené vymazanie dát z akéhokoľvek počítača a mobilného zariadenia.

Keby ste však predsa len chceli zostať pri Dropboxe, potom aspoň zvážte používanie variantu Dropbox for Teams, ktorý lepšie vyhovuje firemnému prostrediu aj vďaka prítomnej administrátorskej konzole. Určite potom využite dvojstupňovú autentizáciu používateľa, ktorú Dropbox zaviedol práve v reakcii na únik prístupových údajov.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá