Image
16.2.2015 0 Comments

Panasonic predstavil nový notebook do terénu Toughbook CF-54

ToughbookCF-54_2.jpg Toughbook CF-54 je určený pracovníkom v teréne, ktorí sa špecializujú hlavne na opravy a údržbu v uzavretých priestoroch. Notebook Toughbook CF-54 je jeden z najtenších a najľahších stredne odolných notebookov Toughbook vo svojej kategórii.

Notebook Toughbook CF-54 posúva hranice svojej kategórie - je asi o 50 % tenší a o 25 % ľahší ako súčasný líder trhu v tejto kategórii. Je vybavený procesorom Intel Core i5-5300U vPro 5. generácie (s vyrovnávacou pamäťou 3 MB, rýchlosťou 2,3 GHz až 2,9 GHz s technológiou Intel Turbo Boost), ktorý prináša vyšší výpočtový výkon, lepšie spracovanie grafiky a nižšiu spotrebu energie v porovnaní s procesormi 4. generácie. Notebook Toughpad CF-54 má všetky vlastnosti potrebné na to, aby sa stal novým etalónom. Tí, ktorí potrebujú ešte vyšší výkon, môžu zvoliť procesor Intel Core i7 vPro.

14-palcový displej sa dodáva s HD rozlíšením (1366 × 768), full HD (1920 × 1080) alebo full HD s kapacitným multidotykovým panelom. Možno využiť aj samostatnú grafickú kartu AMD FirePro M5100, ktorá ďalej zlepšuje grafický výkon. Notebook CF-54 je dodávaný s najnovšou verziou operačného systému Windows 8.1 Pro s možnosťou použitia Windows 7 Professional (k dispozícii prostredníctvom downgradu z operačného systému Windows 8.1 Pro).

ToughbookCF-54_3.jpg

Hoci ide o stredne odolné zariadenie, je notebook Toughbook CF-54 najlepšie chráneným notebookom vo svojej kategórii s plášťom zo zliatiny horčíka na všetkých stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeja proti poliatiu a krytom so šesťuholníkovou textúrou na maximálnu ochranu pri náraze. Dokáže odolať pádu z výšky až 76 cm. Ľahkému použitiu pomáha aj rukoväť na prenášanie a notebook možno ľahko označiť logom spoločnosti.

S jedinou batériou dokáže tento notebook pracovať až 11 hodín. Tento neúnavný pracovník spĺňa požiadavky súčasných zamestnancov v teréne a je vybavený možnosťou výmeny batérie za prevádzky, čo znamená, že ho možno nepretržite používať a nemusí sa vypínať pri výmene batérie. Možno použiť aj druhú batériu, čím sa doba prevádzky predĺži až na 18 hodín.

ToughbookCF-54.jpg
Notebook je vybavený s kompletnou súpravou rozhraní, ako sú konektory LAN, VGA a HDMI pre projektory, tlačiarne a displeje, sériový port True Serial na pripojenie k starším systémom, porty USB 3.0 a 2.0 a slot na kartu SD. Na rýchly prenos dát slúži bezdrôtová sieť Wi-Fi a/b/g/n/ac (až 866 Mb/s) a Bluetooth v4.0. Zariadenie sa dodáva s dokovacím konektorom na umiestnenie do vozidla alebo na stôl, s voliteľnou duálnou anténou 4G LTE, s bezkontaktnou čítačkou čipových kariet a s čítačkou odtlačkov prstov.

Model s HD rozlíšením je štandardne dodávaný s pevným diskom 500 GB, modely full HD (s dotykovou obrazovkou aj bez nej) štandardne používajú disk SSD s kapacitou 128 GB. Pokiaľ je zariadenie vybavené kamerou, ide o webovú kameru s rozlíšením 2 megapixely, pomocou ktorej možno zabezpečiť komunikáciu kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok. Jednoduché použitie v tme zaisťuje podsvietená klávesnica.

Notebook Toughbook CF-54 bude dodávaný (z výroby) od konca februára 2015.

Model Toughbook CF-54 HD (s 500 GB HDD) - od 1544 €
Model Toughbook CF-54 full HD (so 128 GB SSD) - od 1792 €
Model Toughbook CF-54 HD s dotykovou obrazovkou (so 128 GB SSD) - od 2247 €


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá