Image
16.2.2015 0 Comments

Panasonic predstavil nový notebook do terénu Toughbook CF-54

ToughbookCF-54_2.jpg Toughbook CF-54 je určený pracovníkom v teréne, ktorí sa špecializujú hlavne na opravy a údržbu v uzavretých priestoroch. Notebook Toughbook CF-54 je jeden z najtenších a najľahších stredne odolných notebookov Toughbook vo svojej kategórii.

Notebook Toughbook CF-54 posúva hranice svojej kategórie - je asi o 50 % tenší a o 25 % ľahší ako súčasný líder trhu v tejto kategórii. Je vybavený procesorom Intel Core i5-5300U vPro 5. generácie (s vyrovnávacou pamäťou 3 MB, rýchlosťou 2,3 GHz až 2,9 GHz s technológiou Intel Turbo Boost), ktorý prináša vyšší výpočtový výkon, lepšie spracovanie grafiky a nižšiu spotrebu energie v porovnaní s procesormi 4. generácie. Notebook Toughpad CF-54 má všetky vlastnosti potrebné na to, aby sa stal novým etalónom. Tí, ktorí potrebujú ešte vyšší výkon, môžu zvoliť procesor Intel Core i7 vPro.

14-palcový displej sa dodáva s HD rozlíšením (1366 × 768), full HD (1920 × 1080) alebo full HD s kapacitným multidotykovým panelom. Možno využiť aj samostatnú grafickú kartu AMD FirePro M5100, ktorá ďalej zlepšuje grafický výkon. Notebook CF-54 je dodávaný s najnovšou verziou operačného systému Windows 8.1 Pro s možnosťou použitia Windows 7 Professional (k dispozícii prostredníctvom downgradu z operačného systému Windows 8.1 Pro).

ToughbookCF-54_3.jpg

Hoci ide o stredne odolné zariadenie, je notebook Toughbook CF-54 najlepšie chráneným notebookom vo svojej kategórii s plášťom zo zliatiny horčíka na všetkých stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeja proti poliatiu a krytom so šesťuholníkovou textúrou na maximálnu ochranu pri náraze. Dokáže odolať pádu z výšky až 76 cm. Ľahkému použitiu pomáha aj rukoväť na prenášanie a notebook možno ľahko označiť logom spoločnosti.

S jedinou batériou dokáže tento notebook pracovať až 11 hodín. Tento neúnavný pracovník spĺňa požiadavky súčasných zamestnancov v teréne a je vybavený možnosťou výmeny batérie za prevádzky, čo znamená, že ho možno nepretržite používať a nemusí sa vypínať pri výmene batérie. Možno použiť aj druhú batériu, čím sa doba prevádzky predĺži až na 18 hodín.

ToughbookCF-54.jpg
Notebook je vybavený s kompletnou súpravou rozhraní, ako sú konektory LAN, VGA a HDMI pre projektory, tlačiarne a displeje, sériový port True Serial na pripojenie k starším systémom, porty USB 3.0 a 2.0 a slot na kartu SD. Na rýchly prenos dát slúži bezdrôtová sieť Wi-Fi a/b/g/n/ac (až 866 Mb/s) a Bluetooth v4.0. Zariadenie sa dodáva s dokovacím konektorom na umiestnenie do vozidla alebo na stôl, s voliteľnou duálnou anténou 4G LTE, s bezkontaktnou čítačkou čipových kariet a s čítačkou odtlačkov prstov.

Model s HD rozlíšením je štandardne dodávaný s pevným diskom 500 GB, modely full HD (s dotykovou obrazovkou aj bez nej) štandardne používajú disk SSD s kapacitou 128 GB. Pokiaľ je zariadenie vybavené kamerou, ide o webovú kameru s rozlíšením 2 megapixely, pomocou ktorej možno zabezpečiť komunikáciu kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok. Jednoduché použitie v tme zaisťuje podsvietená klávesnica.

Notebook Toughbook CF-54 bude dodávaný (z výroby) od konca februára 2015.

Model Toughbook CF-54 HD (s 500 GB HDD) - od 1544 €
Model Toughbook CF-54 full HD (so 128 GB SSD) - od 1792 €
Model Toughbook CF-54 HD s dotykovou obrazovkou (so 128 GB SSD) - od 2247 €


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá