Image
12.2.2015 0 Comments

Odpočúvanie inteligentným televízorom? Samsung reaguje na obvinenia

SamsungSUHDTV.jpg Samsung po tom, čo sa objavili správy o tom, že jeho inteligentné televízory odpočúvajú konverzácie svojich používateľov, vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom fungovanie svojej služby prirovnáva k aplikácii Siri od Applu.

Na začiatku tohto týždňa sa objavili správy o tom, že inteligentné televízory Samsungu môžu používateľov v ich obývačkách „odpočúvať" a odosielať zozbieraný obsah tretím stranám.

Majte, prosím, na vedomí, že medzi informáciami, ktoré sa zaznamenávajú a odosielajú tretej strane, môžu byť aj vaše osobné alebo citlivé informácie," píše Samsung v podmienkach užívania svojich smart televízorov.

„Treťou stranou" má Samsung podľa všetkého na mysli firmu Nuance, ktorá vyvíja jeho softvér určený na rozpoznávanie hlasu. Keďže meno Nuance nie je v podmienkach používania služby Samsungu výslovne spomenuté, vzbudzuje táto všeobecná formulácia množstvo otázok.

Aj keď niektorí experti už hovorili o paralele s Veľkým bratom, spomínaným v knihe 1984 od Georgea Orwella, Samsung sa bráni, že takto to určite nie je. Spoločnosť v oficiálnom vyhlásení uviedla, že otázky týkajúce sa ochrany súkromia berie „veľmi vážne", a preto sa o ochranu používateľských dát stará hneď niekoľko systémov.

Vo vyhlásení ďalej stojí, že inteligentné televízory Samsungu opatrené funkciou rozoznávania hlasu (pomocou ktorej možno napríklad prepínať kanály) musia odosielať hlasové dáta tretej strane tak, aby tie boli prevedené na text a následne odoslané opäť televízoru. Inteligentný televízor Samsungu tak v tomto smere funguje rovnako ako napríklad hlasová asistentka Siri v zariadeniach od Applu.

Samsung navyše podotkol, že jeho funkcia rozoznávania hlasu je voliteľná a možno ju kedykoľvek vypnúť v nastavení. Ak používatelia budú mať o svoje súkromie naozaj veľký strach, môžu svoje televízory navyše odpojiť od bezdrôtovej siete.

Ak používatelia funkciu hlasového odpočúvania zapnú, medzi odosielané dáta budú patriť iba usmernenia určené televízoru alebo hľadanie, ktoré vykonávajú v zabudovanom vyhľadávači," dodal Samsung.

S informáciou o tom, že inteligentné televízory Samsungu môžu odpočúvať svojich používateľov, prišiel britský portál BBC. Ako však BBC podotýka, podobné problémy mali v minulosti aj iné spoločnosti.

Napríklad v roku 2013 bezpečnostní experti informovali o tom, že informácie o návykoch používateľov môžu zhromažďovať televízory LG. LG následne vydalo nový firmvér, ktorý používateľom umožnil vybrať si, či chcú svoje dáta s firmou zdieľať alebo nie.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá