6.11.2012 0 Comments

Odovzdávanie Národnej ceny SR za kvalitu 2012

Záštitu nad vyhlásením ocenených v jednotlivých kategóriách prevzal J. E. prezident Slovenskej republiky, Ivan Gašparovič. Slávnostný večer sa uskutoční dňa 12. novembra 2012 o 17.00 h počas Európskeho týždňa kvality v Historickej budove Národnej rady SR za účasti najvyšších predstaviteľov štátu, členov vlády, podpredsedov Národnej rady Slovenskej republiky, predsedov ústredných orgánov štátnej správy, veľvyslancov, ako aj rektorov slovenských univerzít a vysokých škôl a ďalších predstaviteľov podnikateľskej verejnosti a verejnej správy.

Ocenenia odovzdá Jozef Mihok, predseda ÚNMS SR a predseda hodnotiteľskej komisie súťaže Michal Ľach.

XIII.ročník súťaže

ÚNMS SR ako koordinátor štátnej politiky kvality Slovenskej republiky organizoval v tomto roku 13. ročník súťaže Národná cena SR za kvalitu, ktorá je zároveň hlavnou aktivitou štátnej politiky kvality, ktorú predstavuje Národný program kvality SR.

Národná cena SR za kvalitu je najprestížnejšou národnou cenou kvality pre organizácie a zároveň najvyšším možným stupňom uznania, ktorý je možné dosiahnuť a odlíšiť sa tak od svojich konkurentov v oblasti manažérstva kvality. Súťaž oceňuje a vyzdvihuje organizácie, ktoré prejavili ochotu zlepšovať sa a vydali sa na cestu k výnimočnosti. Odlišuje organizácie a vodcov s nespochybniteľnými dôkazmi dosiahnutých úspechov v pretváraní stratégie do reality a trvalého zlepšovania ich organizačnej výkonnosti.

Súťaž je založená na samohodnotení podľa modelu výnimočnosti EFQM (European Foundation for Quality Management) a modelu CAF (Spoločný systém hodnotenia kvality - Common Assessment Framework) a hodnotí ako výsledky organizácie (spokojnosť zákazníkov, zamestnancov, prínosy pre spoločnosť a kľúčové výsledky výkonnosti) zodpovedajú predpokladom vytvoreným vrcholovým manažmentom organizácie prostredníctvom stratégie a plánovania, manažérstvom ľudských zdrojov, partnerstiev, finančných prostriedkov, systémov manažérstva a procesov.

Počas slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže budú udelené ocenenia v troch kategóriách:

A1) organizácie vyrábajúce výrobky od 251 zamestnancov
B1) organizácie vyrábajúce výrobky do 250 zamestnancov
C3) iné organizácie verejného sektora

Zároveň budú počas slávnostného večera vyhlásené výsledky súťaže Ocenenie za publicistický prínos v oblasti kvality za rok 2012.

Cieľom súťaže je upozorniť na hodnotnú prácu novinárov, publicistov a odborníkov v oblasti manažérstva kvality, podporiť ich a oceniť za výnimočné príspevky, ktoré zachytávajú problematiku manažérstva kvality a prispievajú k zvyšovaniu povedomia verejnosti o jeho prínosoch pre spoločnosť.

Súčasne bude po druhýkrát bude v Slovenskej republike udelený titul Efektívny používateľ modelu CAF organizácii verejnej správy, ktorá úspešne splnila náročné kritériá Externej spätnej väzby modelu CAF.

O Externú spätnú väzbu modelu CAF môže požiadať každá organizácia verejnej správy implementujúca model CAF. Jej hlavným cieľom je podporiť kvalitu implementácie modelu CAF a jeho dopadu na organizáciu, zistiť, či organizácia zavádza 8 princípov výnimočnosti ako výsledok implementácie modelu CAF, podporiť a oživiť entuziazmus pre trvalé zlepšovanie v organizácii a oceniť organizácie verejnej správy, ktoré začali svoju cestu trvalého zlepšovania, aby dosiahli výnimočnosť efektívnym spôsobom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá