Image
19.5.2015 0 Comments

Oculus Rift bude podporovať iba Windows. Aký bude musieť byť počítač?

oculus_rift.jpg Chystaný headset na virtuálnu realitu s názvom Rift pobeží (aspoň v blízkej budúcnosti) len na operačnom systéme Windows. Verziu pre OS Mac a Linux výrobca headsetu Oculus zatiaľ zrušil.

Ako Oculus zverejnil na webe, jeho inžinieri dočasne zastavili vývoj verzií headsetu pre operačné systémy Mac OS X a Linux. Aj keď vývoj Rift aj pre tieto systémy bude v budúcnosti pokračovať, nie je zatiaľ jasné, kedy k tomu dôjde.

Okrem toho Oculus zverejnil aj odporúčané hardvérové ​​požiadavky na desktopové počítače, ku ktorým budú používatelia svoje headsety pripájať. Laptopy zatiaľ podporované nebudú.

Odporúčané grafické karty pre PC sú AMD Radeon R9 290 a nVidia GeForce GTX 970 alebo vyššie, kým odporúčaný procesor je Intel i5-4590 či vyšší. Okrem toho majú mať počítače 8 GB pamäte RAM, dva porty USB 3.0 a port HDMI 1.3. Podporovaný operačný systém je Windows 7 SP 1 a vyššie.

Podľa Atmana Binstocka z Oculus stanovenie jednotných špecifikácií zjednoduší proces vývoja a umožní programátorom vytvárať aplikácie a hry, ktoré ponúknu konzistentný používateľský zážitok. A to je podľa Binstocka veľmi dôležité, pretože slabší hardvér sprostredkuje virtuálnu realitu v badateľne horšej kvalite.

Hardvérové ​​požiadavky na PC prepojené s Oculus Rift by sa podľa Binstocka v čase nemali meniť, cena jednotlivých komponentov však bude klesať, vďaka čomu si bude v budúcnosti kompatibilný počítač môcť zaobstarať čoraz viac ľudí. Ako sme už uviedli, používatelia laptopov majú zatiaľ smolu.

Podľa Binstocka je to tak preto, že mnoho laptopov má iba integrovanú GPU, ktorá neumožňuje bezproblémové fungovanie Riftu. Aj keď väčšina súčasných laptopov nemá dostatočne výkonnú grafickú kartu, možno očakávať, že aj to sa postupom času zmení.
Oculus v piatok zverejnil aj beta verziu svojho SDK (software development kit) na vývoj aplikácií určených pre jeho headset.

Minulý týždeň spoločnosť Oculus oznámila, že jej očakávaný headset Rift bude uvedený na trh v prvom štvrťroku budúceho roka. O cene sa zástupcovia firmy nevyjadrili. Rift vzišiel z crowdfundingovej kampane v roku 2012, pričom v minulom roku spoločnosť za dve miliardy dolárov kúpil Facebook.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá