Image
19.5.2015 0 Comments

Oculus Rift bude podporovať iba Windows. Aký bude musieť byť počítač?

oculus_rift.jpg Chystaný headset na virtuálnu realitu s názvom Rift pobeží (aspoň v blízkej budúcnosti) len na operačnom systéme Windows. Verziu pre OS Mac a Linux výrobca headsetu Oculus zatiaľ zrušil.

Ako Oculus zverejnil na webe, jeho inžinieri dočasne zastavili vývoj verzií headsetu pre operačné systémy Mac OS X a Linux. Aj keď vývoj Rift aj pre tieto systémy bude v budúcnosti pokračovať, nie je zatiaľ jasné, kedy k tomu dôjde.

Okrem toho Oculus zverejnil aj odporúčané hardvérové ​​požiadavky na desktopové počítače, ku ktorým budú používatelia svoje headsety pripájať. Laptopy zatiaľ podporované nebudú.

Odporúčané grafické karty pre PC sú AMD Radeon R9 290 a nVidia GeForce GTX 970 alebo vyššie, kým odporúčaný procesor je Intel i5-4590 či vyšší. Okrem toho majú mať počítače 8 GB pamäte RAM, dva porty USB 3.0 a port HDMI 1.3. Podporovaný operačný systém je Windows 7 SP 1 a vyššie.

Podľa Atmana Binstocka z Oculus stanovenie jednotných špecifikácií zjednoduší proces vývoja a umožní programátorom vytvárať aplikácie a hry, ktoré ponúknu konzistentný používateľský zážitok. A to je podľa Binstocka veľmi dôležité, pretože slabší hardvér sprostredkuje virtuálnu realitu v badateľne horšej kvalite.

Hardvérové ​​požiadavky na PC prepojené s Oculus Rift by sa podľa Binstocka v čase nemali meniť, cena jednotlivých komponentov však bude klesať, vďaka čomu si bude v budúcnosti kompatibilný počítač môcť zaobstarať čoraz viac ľudí. Ako sme už uviedli, používatelia laptopov majú zatiaľ smolu.

Podľa Binstocka je to tak preto, že mnoho laptopov má iba integrovanú GPU, ktorá neumožňuje bezproblémové fungovanie Riftu. Aj keď väčšina súčasných laptopov nemá dostatočne výkonnú grafickú kartu, možno očakávať, že aj to sa postupom času zmení.
Oculus v piatok zverejnil aj beta verziu svojho SDK (software development kit) na vývoj aplikácií určených pre jeho headset.

Minulý týždeň spoločnosť Oculus oznámila, že jej očakávaný headset Rift bude uvedený na trh v prvom štvrťroku budúceho roka. O cene sa zástupcovia firmy nevyjadrili. Rift vzišiel z crowdfundingovej kampane v roku 2012, pričom v minulom roku spoločnosť za dve miliardy dolárov kúpil Facebook.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá