Image
19.5.2015 0 Comments

Oculus Rift bude podporovať iba Windows. Aký bude musieť byť počítač?

oculus_rift.jpg Chystaný headset na virtuálnu realitu s názvom Rift pobeží (aspoň v blízkej budúcnosti) len na operačnom systéme Windows. Verziu pre OS Mac a Linux výrobca headsetu Oculus zatiaľ zrušil.

Ako Oculus zverejnil na webe, jeho inžinieri dočasne zastavili vývoj verzií headsetu pre operačné systémy Mac OS X a Linux. Aj keď vývoj Rift aj pre tieto systémy bude v budúcnosti pokračovať, nie je zatiaľ jasné, kedy k tomu dôjde.

Okrem toho Oculus zverejnil aj odporúčané hardvérové ​​požiadavky na desktopové počítače, ku ktorým budú používatelia svoje headsety pripájať. Laptopy zatiaľ podporované nebudú.

Odporúčané grafické karty pre PC sú AMD Radeon R9 290 a nVidia GeForce GTX 970 alebo vyššie, kým odporúčaný procesor je Intel i5-4590 či vyšší. Okrem toho majú mať počítače 8 GB pamäte RAM, dva porty USB 3.0 a port HDMI 1.3. Podporovaný operačný systém je Windows 7 SP 1 a vyššie.

Podľa Atmana Binstocka z Oculus stanovenie jednotných špecifikácií zjednoduší proces vývoja a umožní programátorom vytvárať aplikácie a hry, ktoré ponúknu konzistentný používateľský zážitok. A to je podľa Binstocka veľmi dôležité, pretože slabší hardvér sprostredkuje virtuálnu realitu v badateľne horšej kvalite.

Hardvérové ​​požiadavky na PC prepojené s Oculus Rift by sa podľa Binstocka v čase nemali meniť, cena jednotlivých komponentov však bude klesať, vďaka čomu si bude v budúcnosti kompatibilný počítač môcť zaobstarať čoraz viac ľudí. Ako sme už uviedli, používatelia laptopov majú zatiaľ smolu.

Podľa Binstocka je to tak preto, že mnoho laptopov má iba integrovanú GPU, ktorá neumožňuje bezproblémové fungovanie Riftu. Aj keď väčšina súčasných laptopov nemá dostatočne výkonnú grafickú kartu, možno očakávať, že aj to sa postupom času zmení.
Oculus v piatok zverejnil aj beta verziu svojho SDK (software development kit) na vývoj aplikácií určených pre jeho headset.

Minulý týždeň spoločnosť Oculus oznámila, že jej očakávaný headset Rift bude uvedený na trh v prvom štvrťroku budúceho roka. O cene sa zástupcovia firmy nevyjadrili. Rift vzišiel z crowdfundingovej kampane v roku 2012, pričom v minulom roku spoločnosť za dve miliardy dolárov kúpil Facebook.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá