Image
11.8.2015 0 Comments

Ochrana overením klienta heslom a SMS prestáva v bankovníctve postačovať

Útoky hackerov na banky pribúdajú a peňažné domy venujú podvodom v on-line svete čoraz väčšiu pozornosť. Podľa britskej organizácie Financial Fraud Action narástli vlani vo Veľkej Británii straty z on-line podvodov medziročne o 48 percent. Aj slovenské banky čoraz častejšie upozorňujú klientov na podvodné e-maily. Vlani sa na Slovensku stalo obeťou hackerských útokov zhruba 500 ľudí. Slováci sa už môžu proti škodám spôsobeným hackermi dokonca aj poistiť.

Bankové domy sa dnes pri ochrane pred digitálnymi zlodejmi a podvodníkmi spoliehajú prevažne na autentifikačné systémy, ktoré overujú klienta heslom a špeciálnym kódom, ktorý klientovi pošlú pri realizácii transakcie do mobilu.

V minulosti takáto ochrana prevažne postačovala, ale s novými typmi hrozieb, postavenými na sociálnom inžinierstve, to už neplatí. Výskum agentúry IDC zdôrazňuje potrebu prechodu na proaktívnu ochranu, ktorá je založená na rozpoznaní hrozieb ešte predtým, ako útočníci stihnú napáchať škody.

Boj s novodobými bankovými zlodejmi si vyžaduje neustále monitorovať, čo sa deje v digitálnych kanáloch banky, a analyzovať zozbierané dáta, aby bolo možné odlíšiť neobvyklé aktivity od normálneho správania sa. Aplikovanie prediktívnej a behaviorálnej analytiky na dostupné dáta môže bankám pomôcť vyhodnocovať potenciálne hrozby, včas odhaliť útoky a upozorniť na riziká. Analýzy dát sa pritom dajú robiť v reálnom čase, vďaka čomu možno predísť rozsiahlym škodám.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá