16.10.2012 0 Comments

Nový N-kový Wi-Fi router NBG-418N s 5 dBi anténami za bezkonkurenčnú cenu

Spoločnosť ZyXEL predstavuje nový WiFi router NBG-418N pre domáce siete. Hlavným benefitom produktu je vedľa kvality, nadštandardnej 3 ročnej záruky a úplnej lokalizácie do češtiny, rýchla technológia 802.11n.

Router NBG-418N umožňuje vďaka technológii 802.11n prenos dát rýchlosťou až 300 Mb za sekundu. Rýchlosť internetu, kopírovanie dát a prehrávanie multimédií sú tak rýchlejšie a stabilnejšie. Kompatibilita so sieťami 802.11b/g je samozrejme taktiež zaistená. Pre lepšie pokrytie domácnosti WiFi signálom je router vybavený dvoma výkonnými 5 dBi anténami pre väčší dosah. Zariadenie disponuje aj možnosťou nastaviť výkon antén v piatich rôznych režimoch a tak predísť vzájomnému rušeniu s okolitými sieťami.

Pre maximálnu možnú kontrolu nad prevádzkou na domácej bezdrôtovej sieti je užívateľom k dispozícii technológia WMM QoS, ktorá umožňuje dynamicky prideľovať prioritu rôznym druhom dát. Vďaka tejto funkcii je možné zaistiť, že sa nebude spomaľovať rýchlosť internetu v prípade, keď je súčasne cez sieť prehrávaný napríklad film.

Ako všetky sieťové zariadenia od ZyXELu, tak aj router NBG-418N disponuje kvalitnou technológiou pre bezpečnú prevádzku. Svoju sieť môžete zabezpečiť pomocou WEP, WPA a WPA2. Nastavenie bezpečného prenášania dát je navyše veľmi jednoduché a to vďaka tlačidlu, ktoré má na starosti práve zapnutie/vypnutie protokolu WPS (Wi-Fi protected Setup). Okrem toho je prevádzka na sieti monitorovaná a chránená firewallom SPI.

V neposlednom rade je potrebné taktiež zdôrazniť pokročilé funkcie pre úsporu energie. Pokiaľ cez sieť nie sú prenášané žiadne dáta, router sám reguluje príkon na nutné minimum. Zároveň dokáže tento router automaticky rozoznať dĺžku pripojených ethernetových káblov a podľa nej prispôsobiť spotrebu energie, takže čím kratšie sú použité káble, tým je energetická náročnosť zariadenia nižšia.

Odporúčaná maloobchodná cena routera NBG-418N je 19,90 €.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá