16.10.2012 0 Comments

Nový N-kový Wi-Fi router NBG-418N s 5 dBi anténami za bezkonkurenčnú cenu

Spoločnosť ZyXEL predstavuje nový WiFi router NBG-418N pre domáce siete. Hlavným benefitom produktu je vedľa kvality, nadštandardnej 3 ročnej záruky a úplnej lokalizácie do češtiny, rýchla technológia 802.11n.

Router NBG-418N umožňuje vďaka technológii 802.11n prenos dát rýchlosťou až 300 Mb za sekundu. Rýchlosť internetu, kopírovanie dát a prehrávanie multimédií sú tak rýchlejšie a stabilnejšie. Kompatibilita so sieťami 802.11b/g je samozrejme taktiež zaistená. Pre lepšie pokrytie domácnosti WiFi signálom je router vybavený dvoma výkonnými 5 dBi anténami pre väčší dosah. Zariadenie disponuje aj možnosťou nastaviť výkon antén v piatich rôznych režimoch a tak predísť vzájomnému rušeniu s okolitými sieťami.

Pre maximálnu možnú kontrolu nad prevádzkou na domácej bezdrôtovej sieti je užívateľom k dispozícii technológia WMM QoS, ktorá umožňuje dynamicky prideľovať prioritu rôznym druhom dát. Vďaka tejto funkcii je možné zaistiť, že sa nebude spomaľovať rýchlosť internetu v prípade, keď je súčasne cez sieť prehrávaný napríklad film.

Ako všetky sieťové zariadenia od ZyXELu, tak aj router NBG-418N disponuje kvalitnou technológiou pre bezpečnú prevádzku. Svoju sieť môžete zabezpečiť pomocou WEP, WPA a WPA2. Nastavenie bezpečného prenášania dát je navyše veľmi jednoduché a to vďaka tlačidlu, ktoré má na starosti práve zapnutie/vypnutie protokolu WPS (Wi-Fi protected Setup). Okrem toho je prevádzka na sieti monitorovaná a chránená firewallom SPI.

V neposlednom rade je potrebné taktiež zdôrazniť pokročilé funkcie pre úsporu energie. Pokiaľ cez sieť nie sú prenášané žiadne dáta, router sám reguluje príkon na nutné minimum. Zároveň dokáže tento router automaticky rozoznať dĺžku pripojených ethernetových káblov a podľa nej prispôsobiť spotrebu energie, takže čím kratšie sú použité káble, tým je energetická náročnosť zariadenia nižšia.

Odporúčaná maloobchodná cena routera NBG-418N je 19,90 €.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá