Image
10.3.2015 0 Comments

Nový MacBook je najtenší a najľahší notebook Applu. Má jediný konektor USB

macbook_12-inch.jpg Na rovnakom podujatí, kde Apple podrobne predstavil svoje inteligentné hodinky, ukázal aj nový MacBook, ktorý sa hrdí titulom najtenší a najľahší notebook Applu.

Nový MacBook, tentoraz bez akéhokoľvek prívlastku, bude mať 12-palcový displej Retina s vysokým rozlíšením 2304 × 1440 pixelov, ktorý má podľa vyjadrenia výrobcu LED podsvietenie o 30 % účinnejšie než displeje Retina na iných počítačoch Mac, a 1,1 GHz procesor Intel Core M. Pri hrúbke 13,1 mm bude tenší ako 11-palcový MacBook Air, ktorý má 17,3 mm. Jeho hmotnosť je asi 900 gramov. Napriek kompaktným rozmerom sa Applu podarilo vtesnať do zariadenia klávesnicu plnej veľkosti, každý jej kláves je individuálne vybavený LED svetlom.

macbook_keyboard.jpg

Batéria vydrží na deväť hodín prehliadania webu alebo 10 hodín prehrávania filmov. Pokiaľ ide o konektivitu, je tu jediný konektor USB Type-C, známy aj ako USB 3.1. Je to menší a reverzibilný dátový port, ktorý podporuje všetko od videovýstupu cez prenos dát až po nabíjanie notebooku. Nie je tu teda ani nabíjací konektor MagSafe, známy z iných notebookov Applu.

Na pripojenie periférnych zariadení však bude potrebný adaptér, čo si bude vyžadovať ďalšie investície. Samozrejme, Apple bude adaptéry ponúkať, no nebudú lacné. Ak budete chcieť použiť štandardný kábel USB, adaptér vás vyjde na 19 dolárov. Adaptéry USB-C Digital a VGA stoja 79 dolárov a pridávajú ďalší port USB-C, štandardný port USB a výstup HDMI alebo VGA. Adaptér na kábel USB Lightning sa predáva za 19 dolárov.

Jediný port je teda jednoduché a elegantné riešenie, no Apple pri tom ignoruje potreby spotrebiteľov.

Nový MacBook bude dostupný od 10. apríla, jeho cena sa bude začínať od 1299 dolárov.

Naďalej však zostane v ponuke aj 13-palcový model MacBooku, ktorý bude upgradovaný na procesor Broadwell piatej generácie.

Zdroj: techradar.com

/techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá