Image
10.3.2015 0 Comments

Nový MacBook je najtenší a najľahší notebook Applu. Má jediný konektor USB

macbook_12-inch.jpg Na rovnakom podujatí, kde Apple podrobne predstavil svoje inteligentné hodinky, ukázal aj nový MacBook, ktorý sa hrdí titulom najtenší a najľahší notebook Applu.

Nový MacBook, tentoraz bez akéhokoľvek prívlastku, bude mať 12-palcový displej Retina s vysokým rozlíšením 2304 × 1440 pixelov, ktorý má podľa vyjadrenia výrobcu LED podsvietenie o 30 % účinnejšie než displeje Retina na iných počítačoch Mac, a 1,1 GHz procesor Intel Core M. Pri hrúbke 13,1 mm bude tenší ako 11-palcový MacBook Air, ktorý má 17,3 mm. Jeho hmotnosť je asi 900 gramov. Napriek kompaktným rozmerom sa Applu podarilo vtesnať do zariadenia klávesnicu plnej veľkosti, každý jej kláves je individuálne vybavený LED svetlom.

macbook_keyboard.jpg

Batéria vydrží na deväť hodín prehliadania webu alebo 10 hodín prehrávania filmov. Pokiaľ ide o konektivitu, je tu jediný konektor USB Type-C, známy aj ako USB 3.1. Je to menší a reverzibilný dátový port, ktorý podporuje všetko od videovýstupu cez prenos dát až po nabíjanie notebooku. Nie je tu teda ani nabíjací konektor MagSafe, známy z iných notebookov Applu.

Na pripojenie periférnych zariadení však bude potrebný adaptér, čo si bude vyžadovať ďalšie investície. Samozrejme, Apple bude adaptéry ponúkať, no nebudú lacné. Ak budete chcieť použiť štandardný kábel USB, adaptér vás vyjde na 19 dolárov. Adaptéry USB-C Digital a VGA stoja 79 dolárov a pridávajú ďalší port USB-C, štandardný port USB a výstup HDMI alebo VGA. Adaptér na kábel USB Lightning sa predáva za 19 dolárov.

Jediný port je teda jednoduché a elegantné riešenie, no Apple pri tom ignoruje potreby spotrebiteľov.

Nový MacBook bude dostupný od 10. apríla, jeho cena sa bude začínať od 1299 dolárov.

Naďalej však zostane v ponuke aj 13-palcový model MacBooku, ktorý bude upgradovaný na procesor Broadwell piatej generácie.

Zdroj: techradar.com

/techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá