9.4.2015 0 Comments

Nové spojovacie zariadenie Zero Speed Splicer značky Tecnau pre tlačiarne série Océ ColorStream 3000

Europe a Tecnau s potešením oznamujú uvedenie spoločného riešenia, ktoré kombinuje nové spojovacie zariadenie Tecnau Zero Speed Splicer u40 a digitálnu produkčnú tlačiareň série Océ ColorStream 3000. Tecnau Splicer u40 eliminuje prestoje tlačiarne spôsobené výmenou roliek, a zvyšuje teda čas prevádzky i produktivitu. Nové riešenie maximalizuje využitie investícií do vysokorýchlostnej kontinuálnej webovej produkcie, ktorá využíva technológiu farebnej digitálnej tlače.

Prerušenie tlače v dôsledku výmeny roliek trvá obvykle päť až pätnásť minút. Dnešné rýchle tlačiarne spracujú rolku už za jedinú hodinu, prestávky na výmenu papiera teda môžu predstavovať až 25 percent prevádzkového času. Využitie spojovacieho zariadenia Zero Speed Splicer u40 tieto prestoje prakticky vylučuje.

Spoločnosti Tecnau a Canon spolupracovali na integrácii celej linky s cieľom minimalizovať počty zásahov zo strany obsluhy, množstva odpadu papiera i prestoje tlačiarne. Vo chvíli, kedy sa blíži koniec rolky, u40 automaticky spojí starú rolku so začiatkom novej. V priebehu tejto operácie dôjde k automatickému zdvihnutiu atramentových tlačových hláv do bezpečnej pozície, čím sa predchádza akémukoľvek riziku poškodenia.

Po tom, čo spoj tlačiareň opustí, Océ ColorStream 3000 automaticky pokračuje v tlači najvyššej rýchlosti. Inteligentná automatika, ktorú obidve spoločnosti na prepojenie spojovacieho zariadenia u40 a tlačiarne Océ ColorStream 3000 vyvinuli, znižuje na minimum zásahy operátorov z pohľadu vkladania roliek a ich spojovania. Toto zjednodušenie výrazne zvyšuje efektivitu produkčnej tlače.

Prvé úspešné inštalácie spojovacieho zariadenia Zero Speed Autosplicer u40 už prebehli u dvoch významných zákazníkov spoločnosti Canon.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá