9.4.2015 0 Comments

Nové spojovacie zariadenie Zero Speed Splicer značky Tecnau pre tlačiarne série Océ ColorStream 3000

Europe a Tecnau s potešením oznamujú uvedenie spoločného riešenia, ktoré kombinuje nové spojovacie zariadenie Tecnau Zero Speed Splicer u40 a digitálnu produkčnú tlačiareň série Océ ColorStream 3000. Tecnau Splicer u40 eliminuje prestoje tlačiarne spôsobené výmenou roliek, a zvyšuje teda čas prevádzky i produktivitu. Nové riešenie maximalizuje využitie investícií do vysokorýchlostnej kontinuálnej webovej produkcie, ktorá využíva technológiu farebnej digitálnej tlače.

Prerušenie tlače v dôsledku výmeny roliek trvá obvykle päť až pätnásť minút. Dnešné rýchle tlačiarne spracujú rolku už za jedinú hodinu, prestávky na výmenu papiera teda môžu predstavovať až 25 percent prevádzkového času. Využitie spojovacieho zariadenia Zero Speed Splicer u40 tieto prestoje prakticky vylučuje.

Spoločnosti Tecnau a Canon spolupracovali na integrácii celej linky s cieľom minimalizovať počty zásahov zo strany obsluhy, množstva odpadu papiera i prestoje tlačiarne. Vo chvíli, kedy sa blíži koniec rolky, u40 automaticky spojí starú rolku so začiatkom novej. V priebehu tejto operácie dôjde k automatickému zdvihnutiu atramentových tlačových hláv do bezpečnej pozície, čím sa predchádza akémukoľvek riziku poškodenia.

Po tom, čo spoj tlačiareň opustí, Océ ColorStream 3000 automaticky pokračuje v tlači najvyššej rýchlosti. Inteligentná automatika, ktorú obidve spoločnosti na prepojenie spojovacieho zariadenia u40 a tlačiarne Océ ColorStream 3000 vyvinuli, znižuje na minimum zásahy operátorov z pohľadu vkladania roliek a ich spojovania. Toto zjednodušenie výrazne zvyšuje efektivitu produkčnej tlače.

Prvé úspešné inštalácie spojovacieho zariadenia Zero Speed Autosplicer u40 už prebehli u dvoch významných zákazníkov spoločnosti Canon.

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá