9.4.2015 0 Comments

Nové spojovacie zariadenie Zero Speed Splicer značky Tecnau pre tlačiarne série Océ ColorStream 3000

Europe a Tecnau s potešením oznamujú uvedenie spoločného riešenia, ktoré kombinuje nové spojovacie zariadenie Tecnau Zero Speed Splicer u40 a digitálnu produkčnú tlačiareň série Océ ColorStream 3000. Tecnau Splicer u40 eliminuje prestoje tlačiarne spôsobené výmenou roliek, a zvyšuje teda čas prevádzky i produktivitu. Nové riešenie maximalizuje využitie investícií do vysokorýchlostnej kontinuálnej webovej produkcie, ktorá využíva technológiu farebnej digitálnej tlače.

Prerušenie tlače v dôsledku výmeny roliek trvá obvykle päť až pätnásť minút. Dnešné rýchle tlačiarne spracujú rolku už za jedinú hodinu, prestávky na výmenu papiera teda môžu predstavovať až 25 percent prevádzkového času. Využitie spojovacieho zariadenia Zero Speed Splicer u40 tieto prestoje prakticky vylučuje.

Spoločnosti Tecnau a Canon spolupracovali na integrácii celej linky s cieľom minimalizovať počty zásahov zo strany obsluhy, množstva odpadu papiera i prestoje tlačiarne. Vo chvíli, kedy sa blíži koniec rolky, u40 automaticky spojí starú rolku so začiatkom novej. V priebehu tejto operácie dôjde k automatickému zdvihnutiu atramentových tlačových hláv do bezpečnej pozície, čím sa predchádza akémukoľvek riziku poškodenia.

Po tom, čo spoj tlačiareň opustí, Océ ColorStream 3000 automaticky pokračuje v tlači najvyššej rýchlosti. Inteligentná automatika, ktorú obidve spoločnosti na prepojenie spojovacieho zariadenia u40 a tlačiarne Océ ColorStream 3000 vyvinuli, znižuje na minimum zásahy operátorov z pohľadu vkladania roliek a ich spojovania. Toto zjednodušenie výrazne zvyšuje efektivitu produkčnej tlače.

Prvé úspešné inštalácie spojovacieho zariadenia Zero Speed Autosplicer u40 už prebehli u dvoch významných zákazníkov spoločnosti Canon.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá