Image
15.4.2014 0 Comments

Nové riadkové tlačiarne OKI MX8000 na veľké objemy tlače

Portfólio riadkových impaktných ihličkových tlačiarní spoločnosti OKI rozšíril rad MX8000, navrhnutý pre prostredia s vysokým objemom tlače a viacstránkovými úlohami v niekoľkých kópiách. Tento rad prvýkrát zahŕňa taktiež model vhodný na umiestnenie na pracovnom stole, čo sa hodí v prostredí s obmedzeným priestorom, kde treba nasadiť vysokovýkonnú riadkovú tlačiareň.

OKI_MX8000_Front_Open_Pedestal_web.jpg

OKI MX8000 je určená pre oblasti, kde medzi hlavné požiadavky patria vysoké tlačové objemy, viacstránkové úlohy pri zachovaní mimoriadne nízkych prevádzkových nákladov a spoľahlivosť. Patria sem napríklad sklady a logistika, finančné inštitúcie, automobilový priemysel, retail a ďalšie prostredia s náročnými požiadavkami na tzv. back-office tlač na skladaný traktorový papier s niekoľkými kópiami.

Modely OKI MX8000 sú navrhnuté s ohľadom na jednoduché používanie - pracujú s rozumnou hladinou prevádzkového hluku, umožňujú rýchlu výmenu pásky a jednoduché doplňovanie papiera. V ponuke OKI nahradzujú predchádzajúcu sériu MX1000 CRB a prinášajú rad vylepšení, napríklad nové používateľské rozhranie s väčším grafickým LCD displejom a jednoduchšiu navigáciu v menu.

Okrem stolovej verzie (TT - Table Top) riadkovej tlačiarne, ktorá je dostupná vo verziách s rýchlosťou 500 aj 1000 riadkov za minútu (lpm, lines per minute), sú v ponuke aj ľahko premiestniteľné modely s podstavcom (PED - Pedestal), vrátane špeciálneho vyhotovenia so spodnými traktormi (ZT - Zero Tear) vhodného aj na tlač veľkého množstva malých tlačových úloh či jednotlivých listov. Verzie tlačiarní s odhlučneným kabinetom (CAB) navyše udržujú hluk na nízkej úrovni. Najtichšie modely OKI MX8050 CAB a MX8100 CAB vytvárajú pri plnej prevádzke hluk iba 50 dB(A).

Portfólio riadkových tlačiarní OKI radu MX8000 zahŕňa rýchlostné modely MX8050 (500 lpm), MX8100
(1 000 lpm), MX8150 (1 500 lpm) a MX8200 (2 000 lpm). Všetky modely majú integrovaný systém na správu tlače, sériové rozhrania USB a RS232, ďalej môžu byť vybavené sieťovým rozhraním a na prianie aj paralelným portom.

OKI má s impaktnými ihličkovými tlačiarňami, vrátane riadkových, viac než 50-ročné skúsenosti," hovorí Milan Kukačka zo spoločnosti OKI. „Najnovšia séria MX8000 vyniká bezproblémovou prevádzkou, vysokou spoľahlivosťou, špičkovým výkonom, nízkymi tlačovými nákladmi a skvelým pomerom cena/výkon."

Čo je riadková tlačiareň?
Na rozdiel od bežných ihličkových tlačiarní s pohyblivou tlačovou hlavou (impaktné tlačiarne so sériovou znakovou tlačou) označujeme ihličkové riadkové tlačiarne ako impaktné tlačiarne s paralelnou tlačou, lebo tlačia naraz celé tlačové riadky. I napriek veľkému tlačovému výkonu majú tieto tlačiarne veľmi pokojný chod. Vzhľadom na vysoké tlačové výkony nie sú riadkové ihličkové tlačiarne určené na tlač na voľné listy papiera, ale iba na skladaný kontinuálny papier s okrajovou vodiacou perforáciou pre traktorový posuv.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá