Image
16.9.2015 0 Comments

Nová sociálna sieť Eter9 sa postará o vašu digitálnu nesmrteľnosť

Nová sociálna sieť Eter9 sľubuje, že vám zabezpečí digitálnu nesmrteľnosť. Bude totiž pomocou umelej inteligencie skenovať vaše príspevky a po vašej smrti pokračovať v ich on-line publikovaní.

Stránka, ktorú založil portugalský vývojár Henrique Jorge a v súčasnosti je vo fáze betatestovania, obsahuje newsfeed ako Facebook a „cortex", ktorý funguje ako facebookový profil. V súčasnosti má Eter9 už 5000 používateľov a každý deň vraj pribúdajú noví.

Stránka obsahuje roboty nazývané Niners, s ktorými môžu biologickí používatelia interagovať a adoptovať si ich. Poslúžia im ako cenní pomocníci. Každý Niner má jedinečnú povahu a rôzne záľuby. To znamená, že aktivita na sieti by sa vďaka interakcii botov s ich náprotivkami zachovala aj po jej vyľudnení.

eter9.jpg

Myšlienka profilu na sociálnej sieti, ktorý si osvojí vaše správanie a bude uverejňovať príspevky aj po vašej smrti, nie je nová. V roku 2010 bola založená stránka Virtual Eternity, ktorá vytvárala zrkadlový obraz používateľa na základe testov osobnosti, fotografií a nahrávok jeho hlasu. Prihlásilo sa však na ňu len 10 000 používateľov, a tak bola o dva roky zrušená.

V Massachusettskom technologickom inštitúte zasa pracujú na softvéri eterni.me, ktorý poskytne používateľovi iný druh nesmrteľnosti. Zhromažďuje jeho myšlienky, príbehy a spomienky a na ich základe vytvorí inteligentný avatar, ktorý vyzerá ako on.

Téma smrti upútala aj Facebook, ktorý teraz umožňuje používateľom vymenovať „dediča", ktorý by spravoval ich účet po tom, čo zomrú. Predtým bol takýto účet jednoducho zmrazený.

Zdroj: bbc.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá