Image
16.9.2015 0 Comments

Nová sociálna sieť Eter9 sa postará o vašu digitálnu nesmrteľnosť

Nová sociálna sieť Eter9 sľubuje, že vám zabezpečí digitálnu nesmrteľnosť. Bude totiž pomocou umelej inteligencie skenovať vaše príspevky a po vašej smrti pokračovať v ich on-line publikovaní.

Stránka, ktorú založil portugalský vývojár Henrique Jorge a v súčasnosti je vo fáze betatestovania, obsahuje newsfeed ako Facebook a „cortex", ktorý funguje ako facebookový profil. V súčasnosti má Eter9 už 5000 používateľov a každý deň vraj pribúdajú noví.

Stránka obsahuje roboty nazývané Niners, s ktorými môžu biologickí používatelia interagovať a adoptovať si ich. Poslúžia im ako cenní pomocníci. Každý Niner má jedinečnú povahu a rôzne záľuby. To znamená, že aktivita na sieti by sa vďaka interakcii botov s ich náprotivkami zachovala aj po jej vyľudnení.

eter9.jpg

Myšlienka profilu na sociálnej sieti, ktorý si osvojí vaše správanie a bude uverejňovať príspevky aj po vašej smrti, nie je nová. V roku 2010 bola založená stránka Virtual Eternity, ktorá vytvárala zrkadlový obraz používateľa na základe testov osobnosti, fotografií a nahrávok jeho hlasu. Prihlásilo sa však na ňu len 10 000 používateľov, a tak bola o dva roky zrušená.

V Massachusettskom technologickom inštitúte zasa pracujú na softvéri eterni.me, ktorý poskytne používateľovi iný druh nesmrteľnosti. Zhromažďuje jeho myšlienky, príbehy a spomienky a na ich základe vytvorí inteligentný avatar, ktorý vyzerá ako on.

Téma smrti upútala aj Facebook, ktorý teraz umožňuje používateľom vymenovať „dediča", ktorý by spravoval ich účet po tom, čo zomrú. Predtým bol takýto účet jednoducho zmrazený.

Zdroj: bbc.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá