Image
16.9.2015 0 Comments

Nová sociálna sieť Eter9 sa postará o vašu digitálnu nesmrteľnosť

Nová sociálna sieť Eter9 sľubuje, že vám zabezpečí digitálnu nesmrteľnosť. Bude totiž pomocou umelej inteligencie skenovať vaše príspevky a po vašej smrti pokračovať v ich on-line publikovaní.

Stránka, ktorú založil portugalský vývojár Henrique Jorge a v súčasnosti je vo fáze betatestovania, obsahuje newsfeed ako Facebook a „cortex", ktorý funguje ako facebookový profil. V súčasnosti má Eter9 už 5000 používateľov a každý deň vraj pribúdajú noví.

Stránka obsahuje roboty nazývané Niners, s ktorými môžu biologickí používatelia interagovať a adoptovať si ich. Poslúžia im ako cenní pomocníci. Každý Niner má jedinečnú povahu a rôzne záľuby. To znamená, že aktivita na sieti by sa vďaka interakcii botov s ich náprotivkami zachovala aj po jej vyľudnení.

eter9.jpg

Myšlienka profilu na sociálnej sieti, ktorý si osvojí vaše správanie a bude uverejňovať príspevky aj po vašej smrti, nie je nová. V roku 2010 bola založená stránka Virtual Eternity, ktorá vytvárala zrkadlový obraz používateľa na základe testov osobnosti, fotografií a nahrávok jeho hlasu. Prihlásilo sa však na ňu len 10 000 používateľov, a tak bola o dva roky zrušená.

V Massachusettskom technologickom inštitúte zasa pracujú na softvéri eterni.me, ktorý poskytne používateľovi iný druh nesmrteľnosti. Zhromažďuje jeho myšlienky, príbehy a spomienky a na ich základe vytvorí inteligentný avatar, ktorý vyzerá ako on.

Téma smrti upútala aj Facebook, ktorý teraz umožňuje používateľom vymenovať „dediča", ktorý by spravoval ich účet po tom, čo zomrú. Predtým bol takýto účet jednoducho zmrazený.

Zdroj: bbc.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá