Image
27.8.2015 0 Comments

Niektoré súkromné torrentové trackery začali blokovať prístup z Windows 10

Paranoja okolo Windows 10 dosiahla nový vrchol, keď sa objavili správy naznačujúce, že Microsoft chce vykynožiť torrenty a pirátsky softvér z počítačov používateľov. Je to, samozrejme, nezmysel, neexistuje nástroj, ktorý by dokázal identifikovať na disku pirátske súbory. No minulý týždeň niekoľko súkromných torrentových trackerov začalo z obavy o prezradenie blokovať prístup z Windows 10.

iTS napríklad vysvetľuje, že blokuje Windows 10 pre zdieľanie veľkého množstva dát. Okrem iného je pripojený k MarkMonitor, spoločnosti na ochranu značiek, ktorá je zapojená aj do systému U.S. Copyright Alert.

„Žiaľ, Microsoft sa rozhodol zrušiť akýkoľvek druh ochrany údajov a predložiť všetko, čo môže zbierať pre seba, aj ostatným. Jedným z nich je aj jedna z najväčších protipirátskych spoločností s názvom MarkMonitor," poznamenal člen tímu iTS.

V skutočnosti Microsoft spolupracuje s MarkMonitorom už dlhé roky a pomáha udržať scammerov na uzde. No napriek tomu, že Microsoft sleduje systémové dáta a komunikuje s desiatkami rôznych serverov, neexistuje nijaký dôkaz o tom, že by zdieľal informácie súvisiace s pirátstvom. Niektorí prevádzkovatelia trackerov však údajne zakázali Windows 10 a iní vrátane BB a FSC tento krok zvažujú.

Hoci štipka paranoidného myslenia je v torrentovom spoločenstve namieste, zákaz operačného systému pre obavy o zachovanie súkromia je trochu silná káva. Najmä preto, že množstvo podobných otázok sa týka aj starších verzií systému Windows.

Našťastie väčšinu týchto obáv možno vyriešiť správnou konfiguráciou Windows. Alebo akéhokoľvek iného operačného systému, aplikácie či sociálnej siete. Namiesto blokovania by bolo lepšie informovať verejnosť o konkrétnych rizikách a vysvetliť jej, ako ich možno zmierniť.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá