Image
27.8.2015 0 Comments

Niektoré súkromné torrentové trackery začali blokovať prístup z Windows 10

Paranoja okolo Windows 10 dosiahla nový vrchol, keď sa objavili správy naznačujúce, že Microsoft chce vykynožiť torrenty a pirátsky softvér z počítačov používateľov. Je to, samozrejme, nezmysel, neexistuje nástroj, ktorý by dokázal identifikovať na disku pirátske súbory. No minulý týždeň niekoľko súkromných torrentových trackerov začalo z obavy o prezradenie blokovať prístup z Windows 10.

iTS napríklad vysvetľuje, že blokuje Windows 10 pre zdieľanie veľkého množstva dát. Okrem iného je pripojený k MarkMonitor, spoločnosti na ochranu značiek, ktorá je zapojená aj do systému U.S. Copyright Alert.

„Žiaľ, Microsoft sa rozhodol zrušiť akýkoľvek druh ochrany údajov a predložiť všetko, čo môže zbierať pre seba, aj ostatným. Jedným z nich je aj jedna z najväčších protipirátskych spoločností s názvom MarkMonitor," poznamenal člen tímu iTS.

V skutočnosti Microsoft spolupracuje s MarkMonitorom už dlhé roky a pomáha udržať scammerov na uzde. No napriek tomu, že Microsoft sleduje systémové dáta a komunikuje s desiatkami rôznych serverov, neexistuje nijaký dôkaz o tom, že by zdieľal informácie súvisiace s pirátstvom. Niektorí prevádzkovatelia trackerov však údajne zakázali Windows 10 a iní vrátane BB a FSC tento krok zvažujú.

Hoci štipka paranoidného myslenia je v torrentovom spoločenstve namieste, zákaz operačného systému pre obavy o zachovanie súkromia je trochu silná káva. Najmä preto, že množstvo podobných otázok sa týka aj starších verzií systému Windows.

Našťastie väčšinu týchto obáv možno vyriešiť správnou konfiguráciou Windows. Alebo akéhokoľvek iného operačného systému, aplikácie či sociálnej siete. Namiesto blokovania by bolo lepšie informovať verejnosť o konkrétnych rizikách a vysvetliť jej, ako ich možno zmierniť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá