Image
27.8.2015 0 Comments

Niektoré súkromné torrentové trackery začali blokovať prístup z Windows 10

Paranoja okolo Windows 10 dosiahla nový vrchol, keď sa objavili správy naznačujúce, že Microsoft chce vykynožiť torrenty a pirátsky softvér z počítačov používateľov. Je to, samozrejme, nezmysel, neexistuje nástroj, ktorý by dokázal identifikovať na disku pirátske súbory. No minulý týždeň niekoľko súkromných torrentových trackerov začalo z obavy o prezradenie blokovať prístup z Windows 10.

iTS napríklad vysvetľuje, že blokuje Windows 10 pre zdieľanie veľkého množstva dát. Okrem iného je pripojený k MarkMonitor, spoločnosti na ochranu značiek, ktorá je zapojená aj do systému U.S. Copyright Alert.

„Žiaľ, Microsoft sa rozhodol zrušiť akýkoľvek druh ochrany údajov a predložiť všetko, čo môže zbierať pre seba, aj ostatným. Jedným z nich je aj jedna z najväčších protipirátskych spoločností s názvom MarkMonitor," poznamenal člen tímu iTS.

V skutočnosti Microsoft spolupracuje s MarkMonitorom už dlhé roky a pomáha udržať scammerov na uzde. No napriek tomu, že Microsoft sleduje systémové dáta a komunikuje s desiatkami rôznych serverov, neexistuje nijaký dôkaz o tom, že by zdieľal informácie súvisiace s pirátstvom. Niektorí prevádzkovatelia trackerov však údajne zakázali Windows 10 a iní vrátane BB a FSC tento krok zvažujú.

Hoci štipka paranoidného myslenia je v torrentovom spoločenstve namieste, zákaz operačného systému pre obavy o zachovanie súkromia je trochu silná káva. Najmä preto, že množstvo podobných otázok sa týka aj starších verzií systému Windows.

Našťastie väčšinu týchto obáv možno vyriešiť správnou konfiguráciou Windows. Alebo akéhokoľvek iného operačného systému, aplikácie či sociálnej siete. Namiesto blokovania by bolo lepšie informovať verejnosť o konkrétnych rizikách a vysvetliť jej, ako ich možno zmierniť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá