Image
10.6.2015 0 Comments

Nevidíte ikonu na rezervovanie upgradu na Windows 10? Dôvodov môže byť viac

windows10_icon_update.jpg Niektorí používatelia, ktorí chcú prejsť na Windows 10, v súčasnosti riešia problém, prečo ikonku na spustenie rezervačnej aplikácie v systémovej lište nevidia. Podľa vysvetlenia Microsoftu môžu byť dôvody rôzne.

Na to, aby sa táto ikonka objavila, musí byť vaše zariadenie aktualizované minimálne na verziu Windows 7 SP1 alebo Windows 8.1 Update. Ďalšia podmienka je zapnutá služba Windows Update a nastavené automatické získavanie aktualizácií. Treba sa presvedčiť aj o tom, či niektorý komponent služby Windows Update nie je zablokovaný alebo odinštalovaný.

Dôvodom môže byť aj používanie nelegálnej kópie Windows. Bezplatný upgrade sa ponúka len pre domáce počítače, firemné verzie systému Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise alebo Windows RT/RT 8.1 sú z tejto ponuky vylúčené. Ďalej ponuku na upgrade neuvidíte ani v prípade, že váš počítač je pripojený k doméne a spravovaný správcom v organizácii (firma, škola).

Ďalší dôvod môže byť aj nekompatibilita hardvéru či softvéru. V takomto prípade sa táto ikona Windows objaví po 29. júli a používateľ bude môcť odhaliť konkrétne príčiny nekompatibility.

Ak sa domnievate, že ani jedna z uvedených možností sa vás netýka, Microsoft ponúka na svojom fóre ešte jedno riešenie, ktoré overí, či vaše zariadenie spĺňa požiadavky, a potom sprístupní aplikáciu Stiahnuť si Windows 10.

Zdroj: answers.microsoft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá