Image
10.6.2015 0 Comments

Nevidíte ikonu na rezervovanie upgradu na Windows 10? Dôvodov môže byť viac

windows10_icon_update.jpg Niektorí používatelia, ktorí chcú prejsť na Windows 10, v súčasnosti riešia problém, prečo ikonku na spustenie rezervačnej aplikácie v systémovej lište nevidia. Podľa vysvetlenia Microsoftu môžu byť dôvody rôzne.

Na to, aby sa táto ikonka objavila, musí byť vaše zariadenie aktualizované minimálne na verziu Windows 7 SP1 alebo Windows 8.1 Update. Ďalšia podmienka je zapnutá služba Windows Update a nastavené automatické získavanie aktualizácií. Treba sa presvedčiť aj o tom, či niektorý komponent služby Windows Update nie je zablokovaný alebo odinštalovaný.

Dôvodom môže byť aj používanie nelegálnej kópie Windows. Bezplatný upgrade sa ponúka len pre domáce počítače, firemné verzie systému Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise alebo Windows RT/RT 8.1 sú z tejto ponuky vylúčené. Ďalej ponuku na upgrade neuvidíte ani v prípade, že váš počítač je pripojený k doméne a spravovaný správcom v organizácii (firma, škola).

Ďalší dôvod môže byť aj nekompatibilita hardvéru či softvéru. V takomto prípade sa táto ikona Windows objaví po 29. júli a používateľ bude môcť odhaliť konkrétne príčiny nekompatibility.

Ak sa domnievate, že ani jedna z uvedených možností sa vás netýka, Microsoft ponúka na svojom fóre ešte jedno riešenie, ktoré overí, či vaše zariadenie spĺňa požiadavky, a potom sprístupní aplikáciu Stiahnuť si Windows 10.

Zdroj: answers.microsoft.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá