Image
10.6.2015 0 Comments

Nevidíte ikonu na rezervovanie upgradu na Windows 10? Dôvodov môže byť viac

windows10_icon_update.jpg Niektorí používatelia, ktorí chcú prejsť na Windows 10, v súčasnosti riešia problém, prečo ikonku na spustenie rezervačnej aplikácie v systémovej lište nevidia. Podľa vysvetlenia Microsoftu môžu byť dôvody rôzne.

Na to, aby sa táto ikonka objavila, musí byť vaše zariadenie aktualizované minimálne na verziu Windows 7 SP1 alebo Windows 8.1 Update. Ďalšia podmienka je zapnutá služba Windows Update a nastavené automatické získavanie aktualizácií. Treba sa presvedčiť aj o tom, či niektorý komponent služby Windows Update nie je zablokovaný alebo odinštalovaný.

Dôvodom môže byť aj používanie nelegálnej kópie Windows. Bezplatný upgrade sa ponúka len pre domáce počítače, firemné verzie systému Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise alebo Windows RT/RT 8.1 sú z tejto ponuky vylúčené. Ďalej ponuku na upgrade neuvidíte ani v prípade, že váš počítač je pripojený k doméne a spravovaný správcom v organizácii (firma, škola).

Ďalší dôvod môže byť aj nekompatibilita hardvéru či softvéru. V takomto prípade sa táto ikona Windows objaví po 29. júli a používateľ bude môcť odhaliť konkrétne príčiny nekompatibility.

Ak sa domnievate, že ani jedna z uvedených možností sa vás netýka, Microsoft ponúka na svojom fóre ešte jedno riešenie, ktoré overí, či vaše zariadenie spĺňa požiadavky, a potom sprístupní aplikáciu Stiahnuť si Windows 10.

Zdroj: answers.microsoft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá