5.6.2015 0 Comments

Nadácia VÚB podporí nádejné start-upy

Nápady, ako svet zmeniť k lepšiemu, máme občas všetci. Dokázali by ste ten svoj premeniť na skutočnosť, či získať preň investorov? Vďaka štartovaciemu programu Impact Inkubátor, ktorý odštartuje Impact HUB coworking s podporou Nadácie VÚB, majú teraz mladí podnikatelia šancu učiť sa od profesionálov.

Začínajúci mladí podnikatelia či malé tímy môžu využiť nový inkubačný a vzdelávací program pre startupy Impact Inkubátor. Trojmesačná séria 15-ich workshopov je zameraná na intenzívny rozvoj mladých projektov s cieľom napomôcť zvýšiť ich šance na úspech a dlhodobú udržateľnosť.

„Impact Inkubátor dá od septembra možnosť rozbehnúť biznis približne pätnástim projektom vybraným odbornou komisiou. Prihlásené startupy by už v tom čase mali mať prvých zákazníkov a aspoň približnú predstavu o svojom mieste na trhu. To im umožní získané vedomosti aplikovať priamo na svoj reálny projekt a ukončiť Inkubátor s dlhodobou perspektívou do budúcnosti," hovorí Branislav Šmidt, spoluzakladateľ a riaditeľ Impact HUB Bratislava.

Inkubátor ašpirujúcim mladým podnikateľom pomôže vytvoriť si udržateľný biznis plán, a získať základy napríklad v oblasti legislatívy, marketingu či účtovníctva. Predovšetkým je však zameraný na schopnosť kriticky vyhodnotiť samotné zameranie svojho biznisu a jeho trhový potenciál. Jednotlivé workshopy vedú odborníci a ľudia z praxe, ako aj skúsení biznismeni, ktorí úspešne rozbehli viaceré projekty a firmy.

„Šancu majú všetky kvalitné nápady a perspektívne projekty. Veríme, že do Inkubátora získame predovšetkým startupy, ktoré aktívne riešia podnikanie s pozitívnym spoločenským dopadom a veľmi sa tešíme aj na všetky ženy - startupistky," dodáva Branislav Šmidt.

Práve podpora podnikateliek a mladých podnikateľov je oblasťou, ktorej sa dlhodobo venuje aj Nadácia VÚB. „Žien podnikateliek je v porovnaní s mužmi na Slovensku len polovičný počet. Ich nižší podnikateľský potenciál vyplýva zo slabšieho vnímania príležitostí, ženy sú vo všeobecnosti opatrnejšie a menej si v biznise veria. Podľa našich skúseností je to však predovšetkým dôsledok nedostatku skúseností a chýbajúceho systému vzdelávania. Aj preto radi pomáhame projektom ako Impact Inkubátor, ktorý mladým ľuďom s kvalitnými nápadmi umožňuje vstúpiť do sveta podnikania sebavedomo a s výhľadom dlhodobého úspechu," hovorí Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky.

Viac informácií na www.impacthub.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá