5.6.2015 0 Comments

Nadácia VÚB podporí nádejné start-upy

Nápady, ako svet zmeniť k lepšiemu, máme občas všetci. Dokázali by ste ten svoj premeniť na skutočnosť, či získať preň investorov? Vďaka štartovaciemu programu Impact Inkubátor, ktorý odštartuje Impact HUB coworking s podporou Nadácie VÚB, majú teraz mladí podnikatelia šancu učiť sa od profesionálov.

Začínajúci mladí podnikatelia či malé tímy môžu využiť nový inkubačný a vzdelávací program pre startupy Impact Inkubátor. Trojmesačná séria 15-ich workshopov je zameraná na intenzívny rozvoj mladých projektov s cieľom napomôcť zvýšiť ich šance na úspech a dlhodobú udržateľnosť.

„Impact Inkubátor dá od septembra možnosť rozbehnúť biznis približne pätnástim projektom vybraným odbornou komisiou. Prihlásené startupy by už v tom čase mali mať prvých zákazníkov a aspoň približnú predstavu o svojom mieste na trhu. To im umožní získané vedomosti aplikovať priamo na svoj reálny projekt a ukončiť Inkubátor s dlhodobou perspektívou do budúcnosti," hovorí Branislav Šmidt, spoluzakladateľ a riaditeľ Impact HUB Bratislava.

Inkubátor ašpirujúcim mladým podnikateľom pomôže vytvoriť si udržateľný biznis plán, a získať základy napríklad v oblasti legislatívy, marketingu či účtovníctva. Predovšetkým je však zameraný na schopnosť kriticky vyhodnotiť samotné zameranie svojho biznisu a jeho trhový potenciál. Jednotlivé workshopy vedú odborníci a ľudia z praxe, ako aj skúsení biznismeni, ktorí úspešne rozbehli viaceré projekty a firmy.

„Šancu majú všetky kvalitné nápady a perspektívne projekty. Veríme, že do Inkubátora získame predovšetkým startupy, ktoré aktívne riešia podnikanie s pozitívnym spoločenským dopadom a veľmi sa tešíme aj na všetky ženy - startupistky," dodáva Branislav Šmidt.

Práve podpora podnikateliek a mladých podnikateľov je oblasťou, ktorej sa dlhodobo venuje aj Nadácia VÚB. „Žien podnikateliek je v porovnaní s mužmi na Slovensku len polovičný počet. Ich nižší podnikateľský potenciál vyplýva zo slabšieho vnímania príležitostí, ženy sú vo všeobecnosti opatrnejšie a menej si v biznise veria. Podľa našich skúseností je to však predovšetkým dôsledok nedostatku skúseností a chýbajúceho systému vzdelávania. Aj preto radi pomáhame projektom ako Impact Inkubátor, ktorý mladým ľuďom s kvalitnými nápadmi umožňuje vstúpiť do sveta podnikania sebavedomo a s výhľadom dlhodobého úspechu," hovorí Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky.

Viac informácií na www.impacthub.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá