25.9.2012 0 Comments

Nadácia Orange podporí NETRADIČNÉ VZDELÁVANIE pre mladých

Nadácia Orange sa aj počas školského roka 2012/2013 venuje podpore netradičného vzdelávania. Žiaci základných a stredných škôl, študenti vysokých škôl, ale aj tí, ktorí sa chcú stále učiť niečo nové, majú túto jeseň príležitosť zúčastniť sa niekoľkých zaujímavých projektov, ktoré vznikajú s finančnou podporou Nadácie Orange.

Noc výskumníkov (28. 9. 2012)
Rozhliadnite sa okolo seba. Vidíte vedca, výskumníka, alebo výsledky ich práce? Nie? A predsa sú všade okolo nás. Presvedčiť sa o tom môžete na ďalšom ročníku najväčšej vedeckej šou na Slovensku, na FESTIVALE VEDY Noc výskumníkov 2012, ktorý sa uskutoční 28. septembra 2012. Noc výskumníkov má v Európe osemročnú tradíciu. Na Slovensku sa tento rok uskutoční už šiestykrát, a to v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Žiline a Tatranskej Lomnici. Na všetkých týchto miestach budete môcť od rána až do večera osobne spoznávať špičkových slovenských vedcov a byť súčasťou pripravených experimentov z rôznych oblastí vedy - od spoločenských až po technické a lekárske smery. Na svoje si prídu všetky vekové a záujmové skupiny.

Viac na: www.sovva.sk/noc-vyskumnikov/2012.html

Unicamp (20.10.2012)
Neformálna a najrýchlejšie rastúca odborná konferencia o digitálnom svete, marketingu, médiách, umení, dizajne a architektúre. V tomto roku sa bude konať v netradičných priestoroch dvoch trnavských synagóg. Aj to svedčí o tom, že Unicamp je výnimočná konferencia. Už teraz sa môžu všetci nadšenci tešiť na Eddieho Johnsona, Marketing Communication Directora spoločnosti Eset či na kreatívca Matiasa Coreu zo spoločnosti Behance. Prvých dvesto registrovaných študentov dostane vstup zadarmo, miesta sa zaplnili za neuveriteľných 72 hodín. Celý program konferencie bude ale možné sledovať aj online na internete. Organizátorom Unicampu je občianske združenie Back-Space.

Viac na: www.unicamp.sk/sk/

Jump 2012 (24.10.2012)
Aj neziskové organizácie, iniciatívy a všetci, ktorým Slovensko nie je ľahostajné, si túto jeseň prídu na svoje. S neformálnou konferenciou o nápadoch a skúsenostiach Jump 2012. Prezentuje inšpiratívne a poučné príbehy, vytvára priestor na otvorenú diskusiu a ponúka praktické workshopy vedené skúsenými lektormi. Konferencia sa bude odohrávať, ako vždy, v priateľskej atmosfére v priestoroch bratislavského Technopolu. Určený je nielen manažérom, koordinátorom a dobrovoľníkom občianskych združení a neziskových organizácií, ale aj vysokoškolským študentom, freelancerom a podnikateľom. „Chceme, aby Jump bol pre účastníkov podnetným priestorom na výmenu skúseností a získanie zručností. Martin Bútora, Jakub Ptačin, Marie Stracenská, Boris Strečanský, Miro Šifra,... V zozname spíkrov, diskutérov a lektorov sa nachádza spolu dvadsať zaujímavých ľudí, ktorí majú čo povedať," približuje ciele podujatia Ivan Ježík, riaditeľ Neziskovej organizácie Voices, ktorá konferenciu pripravuje. Registrácia sa začína už dnes 24. septembra.

Viac na: http://www.jump2012.sk/

Týždeň projektov o bezpečnosti na internete
Skvelá možnosť, ako zaujať netradičným spôsobom vzdelávania, do ktorej bude zapojených okolo 50 základných a stredných škôl. Zámerom projektu je priblížiť učiteľom i žiakom možnosti projektových aktivít. Počas jedného týždňa zruší škola pre vybranú triedu klasické vyučovanie a nahradí ho aktivitami zameranými na digitálnu gramotnosť a bezpečnosť na internete. Žiaci sa budú môcť naučiť rozvýjať svoje komunikačné zručnosti, spoluprácu a prácu v tíme. Projekt s Nadáciou Orange pripravuje Nezisková organizácia Indícia.

Viac na: www.indicia.sk/2012/09/tyzden-projektov-o-bezpecnosti-na-internete/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá