Image
10.9.2012 0 Comments

Na zefektívnenie inštitúcií verejnej správy pôjde 19,8 mil. eur

euro.jpg Ministerstvo financií (MF) SR ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) zverejnilo písomné výzvy na národné projekty elektronizácie služieb pre Sociálnu poisťovňu (SP), Národnú radu SR a Úrad priemyselného vlastníctva (ÚPV) SR v celkovej hodnote vyše 19,8 mil. eur vo forme nenávratných príspevkov. Ako ďalej informuje rezort financií, spoločným cieľom všetkých projektov je zefektívnenie verejnej správy a zvýšenie spokojnosti občanov a podnikateľov s jej fungovaním na centrálnej úrovni. Štát sa podľa Riadiaceho výboru pre štúdie uskutočniteľnosti prioritnej osi 1 bude na financovaní podieľať 15 percentami z celkovej sumy, zvyšné prostriedky uhradia fondy Európskej únie (EÚ).

Najviac, až 12 miliónov eur, si podľa MF SR zo spomínanej trojice vyžiada projekt Sociálnej poisťovne, ktorého účelom je zvýšiť transparentnosť výkonu sociálneho poistenia a zabraňovať jeho zneužívaniu. Do rutinnej prevádzky by mal nabehnúť v priebehu roku 2015. Projekt pre ÚPV s rozpočtom 3,3 mil. eur zavedie prepracované elektronické služby, ktoré občanom a podnikateľom zabezpečia pohodlné vybavovanie záležitostí spojených s priemyselným vlastníctvom. Svoju úlohu by mal začať plniť koncom roka 2014 alebo najneskôr v prvom štvrťroku 2015.

Do dvoch rokov od podpisu zmluvy s víťazom výberového konania plánuje svoje fungovanie zlepšiť aj NR SR. Na tento účel získa prostriedky v hodnote 4,5 mil. eur. Verejnosť, vrátane občanov so zrakovým aj sluchovým hendikepom, by tak podľa MF SR mala mať k dispozícií kvalitnejšie a dostupnejšie informácie o dianí v Národnej rade SR. Zlepšiť by sa mala aj možnosť ľudí podieľať sa na veciach verejných. Dátum uzávierky všetkých písomných vyzvaní stanovil rezort financií na 5. decembra tohto roku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá