Image
27.4.2015 0 Comments

Musk predišiel životnému omylu. V roku 2013 takmer predal Teslu Googlu

tesla_elektromobil.jpg Elon Musk, vlastník a CEO Tesla Motors, plánoval pred dvoma rokmi predať svoju automobilku spoločnosti Google. Hrozil jej totiž bankrot.

Agentúra Bloomberg zverejnila úryvok novej knihy novinára Ashlee Vancea. Podľa neho sa spoločnosť Tesla Motors začiatkom roka 2013 nachádzala vo veľkej kríze. Nový elektromobil Model S neprinášal predpokladané zisky, navyše sa vyznačoval zvýšenou kazovosťou, čo malo za následok klesajúci predaj až postupne hroziaci bankrot.

Musk túžil firmu zachrániť za každú cenu, preto sa rozhodol stretnúť sa so zakladateľom Googlu Larrym Pageom. Ten chcel podľa všetkého odkúpiť Teslu zhruba za šesť miliárd dolárov. Ďalšími piatimi miliardami plánoval rozšíriť továreň automobilky. Musk si však dal podmienku, že na poste šéfa musí ostať ešte osem rokov, alebo pokiaľ automobilka neuvedie na trh nový model automobilu určený pre masy.

Toto rozhodnutie zvrátil postupne sa zvyšujúci záujem o elektromobily. Štvrťročné zisky Tesly sa zdvojnásobili, a teda rokovať s Googlom už nebolo potrebné. Musk takto predišiel zrejme najväčšiemu životnému omylu.

Elon_Musk.jpg

V súčasnosti sa Tesla teší rastúcim predajom svojich vozidiel a jej trhová hodnota sa pohybuje okolo 26 miliárd dolárov.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá