Image
27.4.2015 0 Comments

Musk predišiel životnému omylu. V roku 2013 takmer predal Teslu Googlu

tesla_elektromobil.jpg Elon Musk, vlastník a CEO Tesla Motors, plánoval pred dvoma rokmi predať svoju automobilku spoločnosti Google. Hrozil jej totiž bankrot.

Agentúra Bloomberg zverejnila úryvok novej knihy novinára Ashlee Vancea. Podľa neho sa spoločnosť Tesla Motors začiatkom roka 2013 nachádzala vo veľkej kríze. Nový elektromobil Model S neprinášal predpokladané zisky, navyše sa vyznačoval zvýšenou kazovosťou, čo malo za následok klesajúci predaj až postupne hroziaci bankrot.

Musk túžil firmu zachrániť za každú cenu, preto sa rozhodol stretnúť sa so zakladateľom Googlu Larrym Pageom. Ten chcel podľa všetkého odkúpiť Teslu zhruba za šesť miliárd dolárov. Ďalšími piatimi miliardami plánoval rozšíriť továreň automobilky. Musk si však dal podmienku, že na poste šéfa musí ostať ešte osem rokov, alebo pokiaľ automobilka neuvedie na trh nový model automobilu určený pre masy.

Toto rozhodnutie zvrátil postupne sa zvyšujúci záujem o elektromobily. Štvrťročné zisky Tesly sa zdvojnásobili, a teda rokovať s Googlom už nebolo potrebné. Musk takto predišiel zrejme najväčšiemu životnému omylu.

Elon_Musk.jpg

V súčasnosti sa Tesla teší rastúcim predajom svojich vozidiel a jej trhová hodnota sa pohybuje okolo 26 miliárd dolárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá