Image
27.4.2015 0 Comments

Musk predišiel životnému omylu. V roku 2013 takmer predal Teslu Googlu

tesla_elektromobil.jpg Elon Musk, vlastník a CEO Tesla Motors, plánoval pred dvoma rokmi predať svoju automobilku spoločnosti Google. Hrozil jej totiž bankrot.

Agentúra Bloomberg zverejnila úryvok novej knihy novinára Ashlee Vancea. Podľa neho sa spoločnosť Tesla Motors začiatkom roka 2013 nachádzala vo veľkej kríze. Nový elektromobil Model S neprinášal predpokladané zisky, navyše sa vyznačoval zvýšenou kazovosťou, čo malo za následok klesajúci predaj až postupne hroziaci bankrot.

Musk túžil firmu zachrániť za každú cenu, preto sa rozhodol stretnúť sa so zakladateľom Googlu Larrym Pageom. Ten chcel podľa všetkého odkúpiť Teslu zhruba za šesť miliárd dolárov. Ďalšími piatimi miliardami plánoval rozšíriť továreň automobilky. Musk si však dal podmienku, že na poste šéfa musí ostať ešte osem rokov, alebo pokiaľ automobilka neuvedie na trh nový model automobilu určený pre masy.

Toto rozhodnutie zvrátil postupne sa zvyšujúci záujem o elektromobily. Štvrťročné zisky Tesly sa zdvojnásobili, a teda rokovať s Googlom už nebolo potrebné. Musk takto predišiel zrejme najväčšiemu životnému omylu.

Elon_Musk.jpg

V súčasnosti sa Tesla teší rastúcim predajom svojich vozidiel a jej trhová hodnota sa pohybuje okolo 26 miliárd dolárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá