Image
21.1.2016 0 Comments

Mobily už patria do minulosti? Tento rok vraj nebudeme telefonovať ani raz týždenne

Štvrtina ľudí vo vyspelých krajinách v tomto roku neuskutoční ani jeden telefónny hovor v priebehu týždňa. Nebude to však preto, že by nevlastnili mobilný telefón. Podľa spoločnosti Deloitte si však našli iné spôsoby komunikácie.

Telefonovanie s priateľmi do istej miery nahradili sociálne siete. Objednať si tovar, privolať taxík, dohodnúť si stretnutie či vykonať bankový prevod môžeme cez aplikácie. No napriek tomu budeme od smartfónov stále viac závislí. Podľa Deloitte 40 % ľudí kontroluje svoj telefón do piatich minút po tom, čo ráno vstanú, a tretina ľudí tak robí aj tesne pred zaspaním.

Podľa odhadov Deloitte v tomto roku ľudia kúpia alebo predajú 120 miliónov používaných smartfónov za 17 miliónov dolárov. Oproti roku 2015 to bude o 50 % viac.

Z ďalších zaujímavých predpovedí spoločnosti Deloitte možno spomenúť ešte očakávanú stagnáciu (vo vyspelých krajinách dokonca mierny pokles) počtu žien v oblasti technológií. Do konca tohto roku budú ženy zastávať menej ako 25 % pracovných pozícií v oblasti IT.

Trh s virtuálnou realitou bude mať podľa predpokladov hodnotu jednej miliardy dolárov, z toho 700 miliónov bude pochádzať z predaja hardvéru a zvyšok z predaja obsahu. Tento odhad zahŕňa 2,5 milióna headsetov a 10 miliónov hier.

Zdroj: recode.net


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá