Image
21.1.2016 0 Comments

Mobily už patria do minulosti? Tento rok vraj nebudeme telefonovať ani raz týždenne

Štvrtina ľudí vo vyspelých krajinách v tomto roku neuskutoční ani jeden telefónny hovor v priebehu týždňa. Nebude to však preto, že by nevlastnili mobilný telefón. Podľa spoločnosti Deloitte si však našli iné spôsoby komunikácie.

Telefonovanie s priateľmi do istej miery nahradili sociálne siete. Objednať si tovar, privolať taxík, dohodnúť si stretnutie či vykonať bankový prevod môžeme cez aplikácie. No napriek tomu budeme od smartfónov stále viac závislí. Podľa Deloitte 40 % ľudí kontroluje svoj telefón do piatich minút po tom, čo ráno vstanú, a tretina ľudí tak robí aj tesne pred zaspaním.

Podľa odhadov Deloitte v tomto roku ľudia kúpia alebo predajú 120 miliónov používaných smartfónov za 17 miliónov dolárov. Oproti roku 2015 to bude o 50 % viac.

Z ďalších zaujímavých predpovedí spoločnosti Deloitte možno spomenúť ešte očakávanú stagnáciu (vo vyspelých krajinách dokonca mierny pokles) počtu žien v oblasti technológií. Do konca tohto roku budú ženy zastávať menej ako 25 % pracovných pozícií v oblasti IT.

Trh s virtuálnou realitou bude mať podľa predpokladov hodnotu jednej miliardy dolárov, z toho 700 miliónov bude pochádzať z predaja hardvéru a zvyšok z predaja obsahu. Tento odhad zahŕňa 2,5 milióna headsetov a 10 miliónov hier.

Zdroj: recode.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu 1

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá