Image
21.1.2016 0 Comments

Mobily už patria do minulosti? Tento rok vraj nebudeme telefonovať ani raz týždenne

Štvrtina ľudí vo vyspelých krajinách v tomto roku neuskutoční ani jeden telefónny hovor v priebehu týždňa. Nebude to však preto, že by nevlastnili mobilný telefón. Podľa spoločnosti Deloitte si však našli iné spôsoby komunikácie.

Telefonovanie s priateľmi do istej miery nahradili sociálne siete. Objednať si tovar, privolať taxík, dohodnúť si stretnutie či vykonať bankový prevod môžeme cez aplikácie. No napriek tomu budeme od smartfónov stále viac závislí. Podľa Deloitte 40 % ľudí kontroluje svoj telefón do piatich minút po tom, čo ráno vstanú, a tretina ľudí tak robí aj tesne pred zaspaním.

Podľa odhadov Deloitte v tomto roku ľudia kúpia alebo predajú 120 miliónov používaných smartfónov za 17 miliónov dolárov. Oproti roku 2015 to bude o 50 % viac.

Z ďalších zaujímavých predpovedí spoločnosti Deloitte možno spomenúť ešte očakávanú stagnáciu (vo vyspelých krajinách dokonca mierny pokles) počtu žien v oblasti technológií. Do konca tohto roku budú ženy zastávať menej ako 25 % pracovných pozícií v oblasti IT.

Trh s virtuálnou realitou bude mať podľa predpokladov hodnotu jednej miliardy dolárov, z toho 700 miliónov bude pochádzať z predaja hardvéru a zvyšok z predaja obsahu. Tento odhad zahŕňa 2,5 milióna headsetov a 10 miliónov hier.

Zdroj: recode.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá