15.8.2012 0 Comments

Mobilní operátori Polkomtel a Aero2 si vybrali Ericsson k rozšíreniu sietí 4G/LTE v Poľsku

Na základe uzavretej zmluvy bude Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) taktiež poskytovať množstvo služieb, medzi ktoré patrí návrh, inštalácia, integrácia a podpora modernizovanej mobilnej vysokorýchlostnej siete po dobu troch rokov, po ktorej uplynutí sa zmluvné obdobie automaticky predĺži na dobu neurčitú.

Modernizácia umožní rozšíriť pokrytie sietí WCDMA a LTE v severnom a západnom Poľsku a udržať tak krok s rýchlym nástupom chytrých telefónov. Vyšší dopyt po mobilnom vysokorýchlostnom pripojení totiž mení spôsob, akým pracujeme a bavíme sa v dnešnej prepojenej spoločnosti.

Wojciech Pytel, člen predstavenstva Polkomtelu, vyhlásil: „Ericsson je dlhoročným partnerom Polkomtelu, preto nás teší uzavretie novej zmluvy s touto firmou. Spoločne uspokojíme dopyt našich zákazníkov po vysoko kvalitných interaktívnych službách mobilného vysokorýchlostného pripojenia v Poľsku."

Emil Nilsson, viceprezident Ericssonu pre strednú Európu, dodal: „ Naša firma je potešená a kladie si za česť, že sa popredný poľský mobilný operátor Polkomtel rozhodol nadviazať na náš doterajší obchodný vzťah. Ericsson pôsobí v Poľsku už viac než 100 rokov; podporuje tu zavádzanie svojich najmodernejších technológii a poskytuje oprávnenia k ich využitiu. Táto prvá zmluva týkajúca sa siete LTE opätovne potvrdzuje naše úsilie venované poľskému trhu."

Ericsson je obchodným partnerom Polkomtelu už od roku 2002 - tomuto operátorovi dodal a nainštaloval siete GSM a WCDMA, technológie mikrovlnného prenosu a riešenie IP a Packet Core.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá