15.8.2012 0 Comments

Mobilní operátori Polkomtel a Aero2 si vybrali Ericsson k rozšíreniu sietí 4G/LTE v Poľsku

Na základe uzavretej zmluvy bude Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) taktiež poskytovať množstvo služieb, medzi ktoré patrí návrh, inštalácia, integrácia a podpora modernizovanej mobilnej vysokorýchlostnej siete po dobu troch rokov, po ktorej uplynutí sa zmluvné obdobie automaticky predĺži na dobu neurčitú.

Modernizácia umožní rozšíriť pokrytie sietí WCDMA a LTE v severnom a západnom Poľsku a udržať tak krok s rýchlym nástupom chytrých telefónov. Vyšší dopyt po mobilnom vysokorýchlostnom pripojení totiž mení spôsob, akým pracujeme a bavíme sa v dnešnej prepojenej spoločnosti.

Wojciech Pytel, člen predstavenstva Polkomtelu, vyhlásil: „Ericsson je dlhoročným partnerom Polkomtelu, preto nás teší uzavretie novej zmluvy s touto firmou. Spoločne uspokojíme dopyt našich zákazníkov po vysoko kvalitných interaktívnych službách mobilného vysokorýchlostného pripojenia v Poľsku."

Emil Nilsson, viceprezident Ericssonu pre strednú Európu, dodal: „ Naša firma je potešená a kladie si za česť, že sa popredný poľský mobilný operátor Polkomtel rozhodol nadviazať na náš doterajší obchodný vzťah. Ericsson pôsobí v Poľsku už viac než 100 rokov; podporuje tu zavádzanie svojich najmodernejších technológii a poskytuje oprávnenia k ich využitiu. Táto prvá zmluva týkajúca sa siete LTE opätovne potvrdzuje naše úsilie venované poľskému trhu."

Ericsson je obchodným partnerom Polkomtelu už od roku 2002 - tomuto operátorovi dodal a nainštaloval siete GSM a WCDMA, technológie mikrovlnného prenosu a riešenie IP a Packet Core.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá