15.8.2012 0 Comments

Mobilní operátori Polkomtel a Aero2 si vybrali Ericsson k rozšíreniu sietí 4G/LTE v Poľsku

Na základe uzavretej zmluvy bude Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) taktiež poskytovať množstvo služieb, medzi ktoré patrí návrh, inštalácia, integrácia a podpora modernizovanej mobilnej vysokorýchlostnej siete po dobu troch rokov, po ktorej uplynutí sa zmluvné obdobie automaticky predĺži na dobu neurčitú.

Modernizácia umožní rozšíriť pokrytie sietí WCDMA a LTE v severnom a západnom Poľsku a udržať tak krok s rýchlym nástupom chytrých telefónov. Vyšší dopyt po mobilnom vysokorýchlostnom pripojení totiž mení spôsob, akým pracujeme a bavíme sa v dnešnej prepojenej spoločnosti.

Wojciech Pytel, člen predstavenstva Polkomtelu, vyhlásil: „Ericsson je dlhoročným partnerom Polkomtelu, preto nás teší uzavretie novej zmluvy s touto firmou. Spoločne uspokojíme dopyt našich zákazníkov po vysoko kvalitných interaktívnych službách mobilného vysokorýchlostného pripojenia v Poľsku."

Emil Nilsson, viceprezident Ericssonu pre strednú Európu, dodal: „ Naša firma je potešená a kladie si za česť, že sa popredný poľský mobilný operátor Polkomtel rozhodol nadviazať na náš doterajší obchodný vzťah. Ericsson pôsobí v Poľsku už viac než 100 rokov; podporuje tu zavádzanie svojich najmodernejších technológii a poskytuje oprávnenia k ich využitiu. Táto prvá zmluva týkajúca sa siete LTE opätovne potvrdzuje naše úsilie venované poľskému trhu."

Ericsson je obchodným partnerom Polkomtelu už od roku 2002 - tomuto operátorovi dodal a nainštaloval siete GSM a WCDMA, technológie mikrovlnného prenosu a riešenie IP a Packet Core.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá