23.1.2014 0 Comments

Minerva v roku 2013 implementovala Preactor pre zdokonalené plánovanie výroby v troch európskych krajinách

APS Preactor, aplikácia pre priemyselné podniky z rodiny softvérových aplikácií firmy Siemens, pomáha efektívne plánovať výrobu, napríklad aj do obmedzených kapacít. Minerva implementovala desiatky projektov APS Preactor a pomohla výrobcom dosiahnuť úsporu, optimalizáciu a flexibilitu v plánovaní výroby.

Preactor APS 400 nasadí s Minervou aj akciová spoločnosť SANECA Pharmaceuticals, predtým ZENTIVA, sídliaca v slovenskom Hlohovci. Farmaceutickému gigantu prinesie Preactor detailné plánovanie zákaziek s optimalizáciou času, zvýšenie efektivity procesu plánovania na jednotlivých linkách skrátením času prestavieb a optimalizáciu plánovania na viacerých linkách pre jeden produkt. SANECA požadovala v rámci projektu aj návrh na optimálny plán s prepojením na existujúci ERP SAP. Farmaceutický výrobca oslovil Minervu vďaka úspešným referenciám APS Preactor, ktoré Minerva realizovala s prepojením na rôzne ERP systémy. Minerva dlhodobo funguje na trhu s APS aplikáciami a má dlhoročné skúsenosti s implementáciami APS Preactor v rôznych priemyselných odvetviach nezávisle na ERP systéme. Minerva svojim zákazníkom poskytuje potrebnú podporu s priaznivou odozvou a často v nadštandardnom v rozsahu. SANECA taktiež ocenila priaznivé ceny za služby Minervy.

Slovenský výrobca kovového nábytku metal design slovakia je dlhoročným zákazníkom Minervy Slovensko používajúci ERP systém QAD. Spoločnosť už predtým využívala aplikáciu pre detailné plánovanie, ktorá im ale nevyhovovala a preto sa obrátili na Minervu, dodávateľa špičkového APS. Preactor vyhovuje výrobcovi lepšou funkcionalitou, ktorú si overil u zákazníkov používajúcich Preactor nasadený od Minervy. Súčasne si tak overil lepšiu podporu, kvalitu a cenu služieb.

Toray Textiles CE pôsobí v Prostějove a je popredným svetovým výrobcom umelých vlákien a textilu. Vo svojom portfóliu má aj výrobu tkanín pre airbagy a WLP dosiek pre tlačiarne určené pre novinovú tlač. Pre posledne menovanú výrobu si Toray, s podporou IT odborníkov z Toray Japonsko, zvolil APS Preactor. Vďaka APS riešeniu spresní plánovanie v oblasti sériovej výroby WLP dosiek. Jedným z dôvodov voľby bol aj fakt, že Preactor je dokonale integrovaný do prostredia ERP QAD, ktoré Toray Textiles používa pre svoje závody.

Aj ďalší český zákazník Minervy využívajúci ERP QAD pre riadenie svojich firemných procesov, strojárenská spoločnosť ČKD Holding hľadala pre svoje potreby plánovania vhodné APS. Voľba padla z podobných dôvodov uvedených pri predchádzajúcich projektoch na Preactor. Minerva teraz spracováva štúdiu a implementácia bude zahájená v tomto roku. Výroba v ČKD zahŕňa zariadenia pre tepelné elektrárne, dopravníkové zariadenia, drviace a mlecie zariadenia, zariadenia pre hydraulické turbíny a cementárenský priemysel, jadrový priemysel a špeciálne zariadenia.

Minerva implementuje aj inde v zahraničí a momentálne nasadzuje už druhú licenciu v maďarskom závode spoločnosti Epcos Elektronikai Alkaztrész, ktorý patrí do nadnárodného holdingu TDK. Epcos pôsobí v elektropriemysle a v Maďarsku vyrába kapacitátory. Z dôvodu nárastu výroby a zložitosti procesu výroby bolo nutné nasadiť samostatný plánovací softvér. Firma Epcos oslovila Minervu ako skúseného a dlhodobého partnera s desiatkami referencií v rôznych odboroch. Vďaka týmto kvalitám a vysokému počtu inštalácií si Minerva niekoľko rokov drží prestížny status Silver Solution Provider udelený spoločnosťou Preactor, ktorým sa v Európe môže preukázať len niekoľko partnerov. V ČR, na Slovensku aj v Maďarsku je Minerva jediným Silver Solution Provider. Epcos používa ERP systém SAP, pre ktorý Minerva vyvinula interface pre APS Preactor. Prvý projekt v roku 2011 bol úspešný a preto sa Epcos rozhodol pre nákup ďalšej licencie a vo výhľade je pokrytie ostatných závodov.

Spoločnosť Minerva je výhradným poskytovateľom podnikových aplikácií firmy QAD v ČR a SR a pôsobí tiež ako distribútor QAD vo východnej Európe. Minerva je Silver Solution Provider spoločnosti Preactor International, pripravená implementovať po celej Európe.

Minerva ČR je organizácia úzko orientovaná na zákazníka, ktorá pomáha výrobným a distribučným spoločnostiam zlepšiť ich celkové riadenie podniku s väčšou efektívnosťou, kontrolou a produktivitou implementáciou informačných systémov. Minerva ČR je schopná svojim zákazníkom ponúknuť všetky služby od inštalácie softwaru a poradenstva až po systémovú integráciu a e-business riešenia svetovej triedy. Dlhoročné skúsenosti na trhu plánovania podnikových zdrojov (ERP) a viac ako 150 spoločností používajúcich informačný systém QAD Enterprise Applications v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, v Rumunsku, v Rusku, na Ukrajine a v Litve potvrdzujú, že spokojnosť zákazníka je pre Minervu ČR záväzkom. Viac informácií nájdete na www.minerva-is.eu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá