Image
25.2.2014 0 Comments

Milióny notebookov s rootkitom priamo od výrobcov?

notebook.jpg Firma Kaspersky Lab zverejnila pomerne detailnú analýzu problémov anti-theft technológie Absolute Computrace, ktorá má na starosti ochranu počítača po ukradnutí alebo strate. Bezpečnostní experti skúmaním vlastných notebookov zistili, že implementácia tejto anti-theft technológie má vážne nedostatky. Prvý problém je fakt, že v niektorých počítačoch je aktivovaná bez toho, aby sa o to vedome pričinil sám používateľ.

Medzi ohrozené zariadenia patria notebooky značiek HP, Lenovo, Dell, Asus či Acer. Experti však predpokladajú, že Computrace beží na miliónoch počítačov na celom svete.

Ďalší problém je sieťový protokol technológie Computrace Small Agent, ktorý poskytuje možnosť spustiť vzdialene kód. Preto je zarážajúce, že protokol nevyžaduje žiadne šifrovanie alebo autentifikáciu servera, čo umožňuje vykonávať vzdialené útoky.

Podľa expertov je pre bežného používateľa nemožné deaktivovať technológiu po tom, čo bola aktivovaná, čím v týchto počítačoch vzniká veľká bezpečnostná diera. Preto by podľa nich mal výrobca o tom informovať a ozrejmiť, ako možno túto anti-theft technológiu deaktivovať.

Súvisiaci článok:

Ako sa pripraviť na krádež notebooku?

Zdroj: securelist.com
theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá