Image
22.9.2015 0 Comments

Microsoft predstavil vlastný linuxový operačný systém

Spoločnosť Microsoft predstavila nový operačný systém založený na linuxovom kerneli, určený pre sieťové zariadenia, ako sú napríklad prepínače v dátových centrách.

Systém má názov Azure Cloud Switch (ACS) a Microsoft ho ukázal už v auguste na konferencii SIGCOMM. Nejde však o systém, ktorý by sa mohol v blízkej budúcnosti stať dostupným pre bežných používateľov.

Je postavený na špecifikácii organizácie Open Compute Project (založil ju Facebook v roku 2011 na budovanie open source hardvéru, ktorý sa dá relatívne lacno uplatniť v dátových centrách, a okrem Microsoftu a Facebooku do nej patria aj VMware, Cisco, HP, Intel a ďalší) s názvom Switch Abstraction Interface (SAI). Ide o rozhranie na programovanie aplikácií pre čipy ASIC (application-specific integrated circuits) vo switchoch.

ms_azure_cloud_switch.jpg

Vďaka SAI môže Microsoft svoj nový operačný systém uplatniť v sieťových prvkoch rôznych výrobcov. Ide o 4 výrobcov čipov ASIC (Mellanox, Broadcom, Cavium, Barefoot) a šesť rôznych implementácií SAI (Broadcom, Dell, Mellanox, Cavium, Barefoot, Metaswitch).

Podľa vyjadrenia v blogovom príspevku Microsoftu je ACS univerzálny a modulárny systém, ktorý umožňuje dopĺňanie nových funkcií a jednoduché ladenie a testovanie systémov.

Zdroj: zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá