Image
22.9.2015 0 Comments

Microsoft predstavil vlastný linuxový operačný systém

Spoločnosť Microsoft predstavila nový operačný systém založený na linuxovom kerneli, určený pre sieťové zariadenia, ako sú napríklad prepínače v dátových centrách.

Systém má názov Azure Cloud Switch (ACS) a Microsoft ho ukázal už v auguste na konferencii SIGCOMM. Nejde však o systém, ktorý by sa mohol v blízkej budúcnosti stať dostupným pre bežných používateľov.

Je postavený na špecifikácii organizácie Open Compute Project (založil ju Facebook v roku 2011 na budovanie open source hardvéru, ktorý sa dá relatívne lacno uplatniť v dátových centrách, a okrem Microsoftu a Facebooku do nej patria aj VMware, Cisco, HP, Intel a ďalší) s názvom Switch Abstraction Interface (SAI). Ide o rozhranie na programovanie aplikácií pre čipy ASIC (application-specific integrated circuits) vo switchoch.

ms_azure_cloud_switch.jpg

Vďaka SAI môže Microsoft svoj nový operačný systém uplatniť v sieťových prvkoch rôznych výrobcov. Ide o 4 výrobcov čipov ASIC (Mellanox, Broadcom, Cavium, Barefoot) a šesť rôznych implementácií SAI (Broadcom, Dell, Mellanox, Cavium, Barefoot, Metaswitch).

Podľa vyjadrenia v blogovom príspevku Microsoftu je ACS univerzálny a modulárny systém, ktorý umožňuje dopĺňanie nových funkcií a jednoduché ladenie a testovanie systémov.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá