Image
12.3.2014 0 Comments

Microsoft predstavil novú sociálnu aplikáciu pre Office 365

office365.jpg Na SharePoint Conference v Las Vegas Microsoft predstavil svoju víziu, v rámci ktorej chce svoj ​​Office 365 zlepšiť vďaka novým sociálnym funkciám. Hlavnou novinkou je Oslo, aplikácia určená na prepojenie s Office Graph.

Aplikácia Oslo, ktorá má byť vydaná v druhej polovici roka, bude používateľom zobrazovať informácie o tom, s akým obsahom a s akými súbormi najviac pracujú ich kolegovia, a teda ktoré (zrejme) stoja najviac za pozornosť. Aplikácia dokáže analyzovať v Office 365 množstvo dát a akcií, ako napríklad e-mailovú aktivitu v Exchange Online, dáta uložené na OneDrive pre firmy, instantmessagingové aplikácie, audio/video komunikáciu vykonávanú cez Lync Online alebo interakciu medzi osobami na SharePoint Online alebo Yammeri.

Vďaka zobrazovaniu konkrétnych kolegov a dokumentov, ktoré sú pre daného používateľa v danom okamihu najviac relevantné, má aplikácia Oslo používateľom pomôcť lepšie sa zamerať na ich pracovné priority. „Oslo vám ukáže veci, o ktorých ste nevedeli, že vôbec existujú," uviedol analytik Alan Lepofsky zo spoločnosti Constellation Research. „Každému používateľovi ponúkne vysoko personalizovaný obsah."

Oslo je prvá aplikácia, ktorá má využiť možnosti Office Graph, takže bude zaujímavé sledovať, s akými ďalšími nástrojmi Microsoft a vývojári tretích strán prídu. Očakáva sa, že Oslo budú nasledovať aplikácie vytvorené pre konkrétne profesie a odvetvia, teda softvér, vďaka ktorému by Office Graph mohol ponúknuť nástroje projektového manažmentu ďalšej generácie.

V Office Graph rovnako ako v novej funkcii Skupiny predstavenej v nových Office 365 možno podľa analytika Forrester Research T. J. Keitta vidieť silný vplyv Yammera na celý kancelársky balík. „Koncept siete, ktorá prepája ľudí s obsahom, bol práve jadrom Yammera," uviedol Keitt. Microsoft kúpil Yammer v polovici roka 2012 za 1,2 miliardy dolárov a postupne ho integruje do MS Office aj iných služieb.

„Jasne vidieť, že Yammer nebol zakúpený len pre technológiu. Chceli, aby filozofia Yammera mala vplyv na vývoj celého portfólia Office," dodal Keitt. Za zmienku stojí aj to, že podľa vyjadrenia zástupcov Microsoftu firma najprv inovuje Office 365 a až potom sa dostane na rad desktopová verzia tohto kancelárskeho balíka. „Office Graph sa stáva súčasťou ponuky Office 365 a je jedným z indikátorov toho, že Microsoft sa plánuje čoraz viac presúvať na cloud a bude sa snažiť tlačiť na zákazníkov, aby tiež prešli na cloud," dodal Keitt.

Microsoft Na SharePoint Conference okrem iného oznámil aj to, že už čoskoro vydá SDK (software development kit) pre vývojárov Windows 8 a Androidu, aby mohli ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré bude možné prepojiť s dátami z Office 365 a iných služieb. Pripravované sú aj nové rozhrania (API) pre jednotlivé moduly Office 365, napríklad kontakty, e-mail alebo kalendár.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá