Image
12.3.2014 0 Comments

Microsoft predstavil novú sociálnu aplikáciu pre Office 365

office365.jpg Na SharePoint Conference v Las Vegas Microsoft predstavil svoju víziu, v rámci ktorej chce svoj ​​Office 365 zlepšiť vďaka novým sociálnym funkciám. Hlavnou novinkou je Oslo, aplikácia určená na prepojenie s Office Graph.

Aplikácia Oslo, ktorá má byť vydaná v druhej polovici roka, bude používateľom zobrazovať informácie o tom, s akým obsahom a s akými súbormi najviac pracujú ich kolegovia, a teda ktoré (zrejme) stoja najviac za pozornosť. Aplikácia dokáže analyzovať v Office 365 množstvo dát a akcií, ako napríklad e-mailovú aktivitu v Exchange Online, dáta uložené na OneDrive pre firmy, instantmessagingové aplikácie, audio/video komunikáciu vykonávanú cez Lync Online alebo interakciu medzi osobami na SharePoint Online alebo Yammeri.

Vďaka zobrazovaniu konkrétnych kolegov a dokumentov, ktoré sú pre daného používateľa v danom okamihu najviac relevantné, má aplikácia Oslo používateľom pomôcť lepšie sa zamerať na ich pracovné priority. „Oslo vám ukáže veci, o ktorých ste nevedeli, že vôbec existujú," uviedol analytik Alan Lepofsky zo spoločnosti Constellation Research. „Každému používateľovi ponúkne vysoko personalizovaný obsah."

Oslo je prvá aplikácia, ktorá má využiť možnosti Office Graph, takže bude zaujímavé sledovať, s akými ďalšími nástrojmi Microsoft a vývojári tretích strán prídu. Očakáva sa, že Oslo budú nasledovať aplikácie vytvorené pre konkrétne profesie a odvetvia, teda softvér, vďaka ktorému by Office Graph mohol ponúknuť nástroje projektového manažmentu ďalšej generácie.

V Office Graph rovnako ako v novej funkcii Skupiny predstavenej v nových Office 365 možno podľa analytika Forrester Research T. J. Keitta vidieť silný vplyv Yammera na celý kancelársky balík. „Koncept siete, ktorá prepája ľudí s obsahom, bol práve jadrom Yammera," uviedol Keitt. Microsoft kúpil Yammer v polovici roka 2012 za 1,2 miliardy dolárov a postupne ho integruje do MS Office aj iných služieb.

„Jasne vidieť, že Yammer nebol zakúpený len pre technológiu. Chceli, aby filozofia Yammera mala vplyv na vývoj celého portfólia Office," dodal Keitt. Za zmienku stojí aj to, že podľa vyjadrenia zástupcov Microsoftu firma najprv inovuje Office 365 a až potom sa dostane na rad desktopová verzia tohto kancelárskeho balíka. „Office Graph sa stáva súčasťou ponuky Office 365 a je jedným z indikátorov toho, že Microsoft sa plánuje čoraz viac presúvať na cloud a bude sa snažiť tlačiť na zákazníkov, aby tiež prešli na cloud," dodal Keitt.

Microsoft Na SharePoint Conference okrem iného oznámil aj to, že už čoskoro vydá SDK (software development kit) pre vývojárov Windows 8 a Androidu, aby mohli ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré bude možné prepojiť s dátami z Office 365 a iných služieb. Pripravované sú aj nové rozhrania (API) pre jednotlivé moduly Office 365, napríklad kontakty, e-mail alebo kalendár.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá