Image
12.3.2014 0 Comments

Microsoft predstavil novú sociálnu aplikáciu pre Office 365

office365.jpg Na SharePoint Conference v Las Vegas Microsoft predstavil svoju víziu, v rámci ktorej chce svoj ​​Office 365 zlepšiť vďaka novým sociálnym funkciám. Hlavnou novinkou je Oslo, aplikácia určená na prepojenie s Office Graph.

Aplikácia Oslo, ktorá má byť vydaná v druhej polovici roka, bude používateľom zobrazovať informácie o tom, s akým obsahom a s akými súbormi najviac pracujú ich kolegovia, a teda ktoré (zrejme) stoja najviac za pozornosť. Aplikácia dokáže analyzovať v Office 365 množstvo dát a akcií, ako napríklad e-mailovú aktivitu v Exchange Online, dáta uložené na OneDrive pre firmy, instantmessagingové aplikácie, audio/video komunikáciu vykonávanú cez Lync Online alebo interakciu medzi osobami na SharePoint Online alebo Yammeri.

Vďaka zobrazovaniu konkrétnych kolegov a dokumentov, ktoré sú pre daného používateľa v danom okamihu najviac relevantné, má aplikácia Oslo používateľom pomôcť lepšie sa zamerať na ich pracovné priority. „Oslo vám ukáže veci, o ktorých ste nevedeli, že vôbec existujú," uviedol analytik Alan Lepofsky zo spoločnosti Constellation Research. „Každému používateľovi ponúkne vysoko personalizovaný obsah."

Oslo je prvá aplikácia, ktorá má využiť možnosti Office Graph, takže bude zaujímavé sledovať, s akými ďalšími nástrojmi Microsoft a vývojári tretích strán prídu. Očakáva sa, že Oslo budú nasledovať aplikácie vytvorené pre konkrétne profesie a odvetvia, teda softvér, vďaka ktorému by Office Graph mohol ponúknuť nástroje projektového manažmentu ďalšej generácie.

V Office Graph rovnako ako v novej funkcii Skupiny predstavenej v nových Office 365 možno podľa analytika Forrester Research T. J. Keitta vidieť silný vplyv Yammera na celý kancelársky balík. „Koncept siete, ktorá prepája ľudí s obsahom, bol práve jadrom Yammera," uviedol Keitt. Microsoft kúpil Yammer v polovici roka 2012 za 1,2 miliardy dolárov a postupne ho integruje do MS Office aj iných služieb.

„Jasne vidieť, že Yammer nebol zakúpený len pre technológiu. Chceli, aby filozofia Yammera mala vplyv na vývoj celého portfólia Office," dodal Keitt. Za zmienku stojí aj to, že podľa vyjadrenia zástupcov Microsoftu firma najprv inovuje Office 365 a až potom sa dostane na rad desktopová verzia tohto kancelárskeho balíka. „Office Graph sa stáva súčasťou ponuky Office 365 a je jedným z indikátorov toho, že Microsoft sa plánuje čoraz viac presúvať na cloud a bude sa snažiť tlačiť na zákazníkov, aby tiež prešli na cloud," dodal Keitt.

Microsoft Na SharePoint Conference okrem iného oznámil aj to, že už čoskoro vydá SDK (software development kit) pre vývojárov Windows 8 a Androidu, aby mohli ľahšie vytvárať aplikácie, ktoré bude možné prepojiť s dátami z Office 365 a iných služieb. Pripravované sú aj nové rozhrania (API) pre jednotlivé moduly Office 365, napríklad kontakty, e-mail alebo kalendár.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá