Image
25.6.2014 0 Comments

Microsoft predstavil Nokiu X2

X2.jpg Pred pár dňami sme vás informovali o chystanom odhalení novej Nokie X2. Dnes k tomuto kroku Microsoft oficiálne pristúpil a vydal na trh nasledovníka prvého androidového smartfónu fínskeho výrobcu, patriaceho už oficiálne americkému gigantovi.

Nová generácia prišla len pár mesiacov po tom, čo boli predstavené prvé modely radu X, Nokia X, X+ a XL. Smartfón za tých pár mesiacov nabral o niečo silnejšiu hardvérovú výbavu, softvérové úpravy, no nechýba ani stále lákavá cenovka.

Ale po poriadku. Na pohľad vás najprv zaujme veľkosť zariadenia. Displej totiž narástol z pôvodných 4 palcov na hodnotu 4,3. Napriek tomu si však ponechal svoje WVGA rozlíšenie 800 × 480 pixelov. V útrobách zariadenia nájdeme dvakrát väčšiu pamäť RAM - 1 GB. Tá dopĺňa 1,2 GHz procesor Snapdragon 200. Samozrejmá je podpora Dual-SIM.

x2_1.jpg

Na rozdiel od 3-megapixelového fotoaparátu Nokia X nová X2 príde s 5 Mpx kamerou a LED bleskom. Chýbať nebude ani predná kamera na videohovory.

Ako sa už dávnejšie očakávalo, Nokia X2 prichádza s dvoma softvérovými tlačidlami. Prvá generácia radu X si totiž vyslúžila kritiku smerujúcu k ovládaniu, na ktoré mali používatelia k dispozícii len tlačidlo Späť. Zo softvérovej stránky sme sa dočkali najmä zlepšeného multitaskingu a launchera. Nepotvrdili sa však niektoré dohady, že by Nokia X2 mala prísť na trh s dual-bootom Androidu a Windows Phone.

Malým zlepšením prešiel aj dizajn zariadenia. Ten je síce verný prvej generácii, no tentoraz prichádza v štýlovejšej lesklej verzii, akú poznáme napr. z Lumie 635 či 620. Spočiatku sa bude model X2 predávať v zelenej, oranžovej a čiernej farbe. Neskôr bude dostupný aj biely a tmavý variant zariadenia.

Ako sme už naznačili, Nokia X2 pokračuje vo svojej agresívnej cenovej politike. No tak ako výbava aj cena o čosi vzrástla. Zariadenie bude dostupné za 99 €, ale bez daní a poplatkov, ktoré budú závislé od vybranej krajiny. Na viacerých trhoch po celom svete bude Nokia X2 dostupná už dnes.


Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá