Image
25.6.2014 0 Comments

Microsoft predstavil Nokiu X2

X2.jpg Pred pár dňami sme vás informovali o chystanom odhalení novej Nokie X2. Dnes k tomuto kroku Microsoft oficiálne pristúpil a vydal na trh nasledovníka prvého androidového smartfónu fínskeho výrobcu, patriaceho už oficiálne americkému gigantovi.

Nová generácia prišla len pár mesiacov po tom, čo boli predstavené prvé modely radu X, Nokia X, X+ a XL. Smartfón za tých pár mesiacov nabral o niečo silnejšiu hardvérovú výbavu, softvérové úpravy, no nechýba ani stále lákavá cenovka.

Ale po poriadku. Na pohľad vás najprv zaujme veľkosť zariadenia. Displej totiž narástol z pôvodných 4 palcov na hodnotu 4,3. Napriek tomu si však ponechal svoje WVGA rozlíšenie 800 × 480 pixelov. V útrobách zariadenia nájdeme dvakrát väčšiu pamäť RAM - 1 GB. Tá dopĺňa 1,2 GHz procesor Snapdragon 200. Samozrejmá je podpora Dual-SIM.

x2_1.jpg

Na rozdiel od 3-megapixelového fotoaparátu Nokia X nová X2 príde s 5 Mpx kamerou a LED bleskom. Chýbať nebude ani predná kamera na videohovory.

Ako sa už dávnejšie očakávalo, Nokia X2 prichádza s dvoma softvérovými tlačidlami. Prvá generácia radu X si totiž vyslúžila kritiku smerujúcu k ovládaniu, na ktoré mali používatelia k dispozícii len tlačidlo Späť. Zo softvérovej stránky sme sa dočkali najmä zlepšeného multitaskingu a launchera. Nepotvrdili sa však niektoré dohady, že by Nokia X2 mala prísť na trh s dual-bootom Androidu a Windows Phone.

Malým zlepšením prešiel aj dizajn zariadenia. Ten je síce verný prvej generácii, no tentoraz prichádza v štýlovejšej lesklej verzii, akú poznáme napr. z Lumie 635 či 620. Spočiatku sa bude model X2 predávať v zelenej, oranžovej a čiernej farbe. Neskôr bude dostupný aj biely a tmavý variant zariadenia.

Ako sme už naznačili, Nokia X2 pokračuje vo svojej agresívnej cenovej politike. No tak ako výbava aj cena o čosi vzrástla. Zariadenie bude dostupné za 99 €, ale bez daní a poplatkov, ktoré budú závislé od vybranej krajiny. Na viacerých trhoch po celom svete bude Nokia X2 dostupná už dnes.


Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá