Image
15.7.2016 4 Comments

Microsoft bude ponúkať firmám Windows 10 aj ako službu formou predplatného. Kúpili by ste si ho?

Microsoft oznámil, že podnikoví zákazníci budú môcť od jesene získať Windows 10 Enterprise E3 ako službu za mesačné predplatné vo výške 7 dolárov za jeden počítač. Okrem samostatného predplatného bude Windows 10 Enterprise E3 dostupný aj v rámci balíkov Secure Productive Enterprise, ktoré obsahujú Office 365, Security E3 alebo Enterprise Mobility. Bude obsahovať aj novú bezpečnostnú službu Windows Defender Advanced.

Spoločnosť tak bude popri Azure a Office 365 poskytovať už aj tretiu službu na báze predplatného. Po vypršaní ponuky na bezplatný upgrade, ktorá sa skončí 29. júla, teda budú mať používatelia možnosť kúpiť si úplnú licenciu na Windows 10 alebo používať „Windows ako službu“. Teraz už vieme, že tento pojem znamená predplatné. Stále však nevedno, či sa tento model bude v budúcnosti vzťahovať aj na bežných spotrebiteľov. Vybrali by ste si jednorazovú licenciu alebo mesačné predplatné?

Zdroj: blogs.windows.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

4 Comments

 1. Salamova metoda na preplatenie reakcia na: Microsoft bude ponúkať firmám Windows 10 aj ako službu formou predplatného. Kúpili by ste si ho?
  17.7.2016 13:07
  Ak si zoberiem, ze v podnikovom prostredi bezne sa menia pocitace po 5 rokoch alebo neskor, je jasne ze mesacne splatky su nevyhodne. Za rok je to totiz 84 USD, co bola plus minus OEM verzia s novym PC.
  Reagovať
 2. Ale ved to je jednoduche reakcia na: Microsoft bude ponúkať firmám Windows 10 aj ako službu formou predplatného. Kúpili by ste si ho?
  15.7.2016 14:07
  Predplatne je povacsinou sposob, ako ziskat viac penazi od ludi, nez pri jednorazovej platbe. Pri 7 USD / mesiac sa da lahko vypocitat, ako rychlo tu sluzbu budem platit, aby som zacal preplacat.
  Reagovať
  • RE: Ale ved to je jednoduche reakcia na: Ale ved to je jednoduche
   15.7.2016 16:07
   pravidelne polozka do nakladov ..not bad
   Reagovať
 3. Linux reakcia na: Microsoft bude ponúkať firmám Windows 10 aj ako službu formou predplatného. Kúpili by ste si ho?
  15.7.2016 07:07
  Som spokojným nepoužívateľom operačného systému windows.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá