Image
2.11.2015 0 Comments

Microsoft „uľahčí upgrade“ na Windows 10 (a sťaží jeho ignorovanie)

S viac ako 110 miliónmi stiahnutí v priebehu troch mesiacov je Microsoft na dobrej ceste k tomu, aby v najbližších rokoch dosiahol počet 1 miliardy zariadení s Windows 10. Spoločnosť sa preto snaží čo najviac uľahčiť aktualizáciu z predchádzajúcich verzií Windows. V týchto dňoch urobila s týmto zámerom niektoré zmeny vo fungovaní upgradov, aby používatelia mohli dovŕšiť proces prechodu ešte rýchlejšie.

Po novom už netreba vykonať rezerváciu a čakať na oznámenie Microsoftu. Len čo si rezervujete kópiu systému Windows 10, proces aktualizácie sa automaticky spustí.

Čoskoro sa aktualizácia začne zobrazovať v systéme Windows Update, čo je miesto, kde sa upgrady zvyčajne nachádzajú. Spočiatku bude označená ako „voliteľná aktualizácia", ale od budúceho roka sa stane „odporúčanou aktualizáciou". To znamená, že proces sa môže spustiť automaticky v závislosti od nastavení, ale posledné slovo v tom, či sa upgrade uskutoční, bude mať stále používateľ, ktorý bude musieť proces potvrdiť.

Jedna z najväčších zmien sa však týka používateľov s pirátskou verziou Windows. Microsoft v priebehu posledných troch mesiacov zaznamenal, že používatelia s neoriginálnou verziou softvéru spustia proces aktualizácie, aby si neskôr kúpili licenciu vo Windows Store. Preto spoločnosť umožní upgrade z nelicencovaných kópií Windows 7 a 8/8.1 a následnú kúpu licencie vo Windows Store, prípadne aj aktivovanie systému kľúčom kúpeným inde.

Tento „experiment" je zatiaľ obmedzený na USA. Takýto upgrade, samozrejme, nebude zadarmo, ale Microsoft chce uľahčiť získanie legálnej verzie. A ak zistíte, že vám Windows 10 nevyhovuje, počas prvých 31 dní po aktualizácii sa môžete jednoducho vrátiť k predchádzajúcej inštalácii. Jej úplná kópia totiž zostane uložená na disku.

Zdroj: neowin.net
blogs.windows.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá