Image
2.11.2015 0 Comments

Microsoft „uľahčí upgrade“ na Windows 10 (a sťaží jeho ignorovanie)

S viac ako 110 miliónmi stiahnutí v priebehu troch mesiacov je Microsoft na dobrej ceste k tomu, aby v najbližších rokoch dosiahol počet 1 miliardy zariadení s Windows 10. Spoločnosť sa preto snaží čo najviac uľahčiť aktualizáciu z predchádzajúcich verzií Windows. V týchto dňoch urobila s týmto zámerom niektoré zmeny vo fungovaní upgradov, aby používatelia mohli dovŕšiť proces prechodu ešte rýchlejšie.

Po novom už netreba vykonať rezerváciu a čakať na oznámenie Microsoftu. Len čo si rezervujete kópiu systému Windows 10, proces aktualizácie sa automaticky spustí.

Čoskoro sa aktualizácia začne zobrazovať v systéme Windows Update, čo je miesto, kde sa upgrady zvyčajne nachádzajú. Spočiatku bude označená ako „voliteľná aktualizácia", ale od budúceho roka sa stane „odporúčanou aktualizáciou". To znamená, že proces sa môže spustiť automaticky v závislosti od nastavení, ale posledné slovo v tom, či sa upgrade uskutoční, bude mať stále používateľ, ktorý bude musieť proces potvrdiť.

Jedna z najväčších zmien sa však týka používateľov s pirátskou verziou Windows. Microsoft v priebehu posledných troch mesiacov zaznamenal, že používatelia s neoriginálnou verziou softvéru spustia proces aktualizácie, aby si neskôr kúpili licenciu vo Windows Store. Preto spoločnosť umožní upgrade z nelicencovaných kópií Windows 7 a 8/8.1 a následnú kúpu licencie vo Windows Store, prípadne aj aktivovanie systému kľúčom kúpeným inde.

Tento „experiment" je zatiaľ obmedzený na USA. Takýto upgrade, samozrejme, nebude zadarmo, ale Microsoft chce uľahčiť získanie legálnej verzie. A ak zistíte, že vám Windows 10 nevyhovuje, počas prvých 31 dní po aktualizácii sa môžete jednoducho vrátiť k predchádzajúcej inštalácii. Jej úplná kópia totiž zostane uložená na disku.

Zdroj: neowin.net
blogs.windows.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá