Image
20.1.2014 0 Comments

Mercedes bude podporovať inteligentné hodinky Pebble, zobrazia napr. tlak v pneumatikách

mercedes_pebble.jpg Zariadenia súhrnne označované ako nositeľná elektronika sú v trende. Tomu sa prispôsobil aj výrobca automobilov Mercedes-Benz a chce do svojich vozidiel integrovať podporu pre inteligentné hodinky Pebble. Tie doteraz v spojení so smartfónmi s iOS a Androidom slúžili na upozornenia na prichádzajúce textové a e-mailové správy a telefónne volania.

Mercedes vyvíja vlastný súbor upozornení a funkcií, ktoré sa pomocou aplikácie Digital Drivestyle dostanú do smartfónu vodiča. Hodinky Pebble mu potom ukážu napríklad hladinu pohonných hmôt, polohu vozidla. Takisto si vodič môže na diaľku skontrolovať, či sú dvere auta zamknuté.

No zamykanie ani štartovanie na diaľku zatiaľ nie sú podporované. Namiesto toho sa Mercedes zameriava na nerušivé výstrahy a alternatívne kontrolné funkcie pre vodičov. Ak je napríklad na trase dopravná nehoda alebo rozkopávka, Pebble o tom bude informovať vibráciami.

Navyše tri tlačidlá na pravej strane hodiniek možno prispôsobiť na spúšťanie obľúbených funkcií vodiča (napr. informovanie o nebezpečenstve, zmenu prehrávanej skladby, aktiváciu Siri na iPhone, pomocou ktorej možno zvládnuť aj zložitejšie úlohy, napr. odoslanie textovej správy či vytvorenie playlistu pomocou hlasových príkazov).

Mercedes má záujem aj o ďalšiu nositeľnú elektroniku, vyvíja prototyp s integrovaním okuliarov Googlu, ktorý umožní navigáciu door-to-door. Vodič by zadal destináciu do Google Glass prepojeného s elektronikou v aute a po vystúpení z vozidla by cez okuliare dostával navigačné inštrukcie aj pri pešej chôdzi.

No Google Glass i hodinky Pebble sú len v začiatkoch a ponúkajú vývojárom šancu novými aplikáciami rozširovať ich funkcie. Pre Mercedes to znamená potrebu skĺbiť svoje vlastné riešenia s novým aplikáciami pre Pebble.

Aplikácia pre Mercedes ponúka aj ďalšie údaje, napr. aktuálny počet najazdených kilometrov, tlak v pneumatikách a pod.

Zdroj: wired.com
wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá