Image
23.1.2013 0 Comments

Mega je len začiatok, nasledovať budú Megabox, Megamovie a Megakey. Prinesú revolúciu v distribúcii hudby a filmov?

Spolu s Megauploadom vlani skončili aj ďalšie súvisiace služby - Megapix, Megavideo, Megalive. Okrem toho podľa vyjadrenia Kima Dotcoma prebiehali v tom čase práce aj na ďalších projektoch, ktoré mali zmeniť predaj a distribúciu hudby a videa. Na tlačovej konferencii v súvislosti so spustením novej služby Mega preto Dotcom hovoril aj o ďalších plánoch - Megamovie, Megabox a Megakey.

dotcom_tlacovka.jpg

Obchod s hudbou Megabox má byť podľa slov Kima Dotcoma dokončený v priebehu pol roka a má vraj priniesť revolúciu v distribúcii hudby. Hudobníci už nebudú potrebovať vydavateľstvá, o reklamu a distribúciu ich hudby sa postará Megabox. Autorom tak zostane z predaja 90 %, Megabox si ponechá len 10-percentnú províziu.

Ďalšia zaujímavá novinka bude aplikácia Megakey na blokovanie reklám. Tá na rozdiel od ostatných aplikácií typu AdBlock reklamu neodstráni, ale nahradí vlastnou. Bude sa to vraj týkať len reklám veľkých spoločností, ako je Google a Yahoo. Reklamným spoločnostiam a inzerentom sa to zrejme nebude páčiť, ale ako povedal právnik Mega Ira Rothken, nikoho nebudú nútiť na inštaláciu softvéru, každý sa rozhodne dobrovoľne. Tak ako môžu ľudia reklamu blokovať AdBlockom, môžu ju aj nahradiť. Podľa Rothkena je to právne čisté riešenie.

V deň spustenia služby Mega zverejnil Dotcom na Twitteri screenshot služby Megamovie. Ukazuje plnofunkčnú verziu služby, ktorá existovala niekoľko dní pred minuloročným záťahom v jeho sídle. Takisto aplikácia Megakey vraj v tom čase fungovala v uzavretej skúšobnej prevádzke s obmedzeným počtom účastníkov.

megamovie_screenshot.jpg

Dotcom neuviedol nijaké termíny ani informácie o spustení Megakey a s ním súvisiacich služieb, ale vyzerá to, že sa tak stane čoskoro. Mega je teda len prvý krok. Uvidíme, ako na to zareaguje zábavný priemysel.


Zdroj: thenextweb.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá