Image
23.1.2013 0 Comments

Mega je len začiatok, nasledovať budú Megabox, Megamovie a Megakey. Prinesú revolúciu v distribúcii hudby a filmov?

Spolu s Megauploadom vlani skončili aj ďalšie súvisiace služby - Megapix, Megavideo, Megalive. Okrem toho podľa vyjadrenia Kima Dotcoma prebiehali v tom čase práce aj na ďalších projektoch, ktoré mali zmeniť predaj a distribúciu hudby a videa. Na tlačovej konferencii v súvislosti so spustením novej služby Mega preto Dotcom hovoril aj o ďalších plánoch - Megamovie, Megabox a Megakey.

dotcom_tlacovka.jpg

Obchod s hudbou Megabox má byť podľa slov Kima Dotcoma dokončený v priebehu pol roka a má vraj priniesť revolúciu v distribúcii hudby. Hudobníci už nebudú potrebovať vydavateľstvá, o reklamu a distribúciu ich hudby sa postará Megabox. Autorom tak zostane z predaja 90 %, Megabox si ponechá len 10-percentnú províziu.

Ďalšia zaujímavá novinka bude aplikácia Megakey na blokovanie reklám. Tá na rozdiel od ostatných aplikácií typu AdBlock reklamu neodstráni, ale nahradí vlastnou. Bude sa to vraj týkať len reklám veľkých spoločností, ako je Google a Yahoo. Reklamným spoločnostiam a inzerentom sa to zrejme nebude páčiť, ale ako povedal právnik Mega Ira Rothken, nikoho nebudú nútiť na inštaláciu softvéru, každý sa rozhodne dobrovoľne. Tak ako môžu ľudia reklamu blokovať AdBlockom, môžu ju aj nahradiť. Podľa Rothkena je to právne čisté riešenie.

V deň spustenia služby Mega zverejnil Dotcom na Twitteri screenshot služby Megamovie. Ukazuje plnofunkčnú verziu služby, ktorá existovala niekoľko dní pred minuloročným záťahom v jeho sídle. Takisto aplikácia Megakey vraj v tom čase fungovala v uzavretej skúšobnej prevádzke s obmedzeným počtom účastníkov.

megamovie_screenshot.jpg

Dotcom neuviedol nijaké termíny ani informácie o spustení Megakey a s ním súvisiacich služieb, ale vyzerá to, že sa tak stane čoskoro. Mega je teda len prvý krok. Uvidíme, ako na to zareaguje zábavný priemysel.


Zdroj: thenextweb.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá