2.6.2015 0 Comments

MasterCard prináša mobilné platby v rámci Android Pay

Spoločnosť Google predstavila službu Android Pay, ktorá umožní držiteľom debetných, kreditných, firemných či predplatených kariet MasterCard používať ich mobilné telefóny vybavené operačným systémom Android na každodenné nákupy v obchodoch a v rámci aplikácií pre Android. Táto novinka poskytuje držiteľom kariet MasterCard ešte viac možností, ako platiť aj v pohybe pomocou svojich mobilných zariadení.

Podľa aktuálnej správy Federal Reserve zaplatilo mobilným telefónom prostredníctvom platobného terminálu už 39 % ľudí, ktorí bežne využívajú mobilné telefóny na platenie. To dokazuje zvýšený dopyt po jednoduchých a bezpečných spôsoboch, ako realizovať platbu priamo zo zariadenia. MasterCard vybudoval základ pre bezpečné mobilné transakcie, keď pred desiatimi rokmi zaviedol bezkontaktné platby a v roku 2013 dodal digitálnu platformu, ktorá poskytuje dnešné mobilné platobné riešenia.

Dnes je možné platiť bezkontaktne s MasterCard u viac ako troch miliónov obchodníkov v 68 krajinách sveta. Vďaka MasterCard a Android Pay sú platby jednoduché a bezpečné a spotrebitelia tak môžu používať svoje karty kedykoľvek a kdekoľvek. Pre spotrebiteľov i obchodníkov prinesie každý nákup s kartou MasterCard cez Android Pay rovnakú úroveň bezpečnosti, benefitov a garancií ako akákoľvek iná transakcia MasterCard. A navyše je spotrebiteľom poskytnutá ďalšia úroveň ochrany, pretože Android Pay nezdieľa číslo karty s obchodníkom.

„Mobilné platby sa stali bežnou súčasťou našich životov, preto očakávame, že v budúcnosti budú nové zariadenia bežne vybavené funkciami potrebnými pre mobilné platby," povedal Ed McLaughlin, Chief Emerging Payments Officer v MasterCard, „so službou MasterCard Digital Enablement Service (MDES) a Android Pay môžeme použiť zabezpečené tokeny k jednoduchému uskutočneniu platieb z pripojeného zariadenia zákazníka."

„Mobilné platby sú pre Google veľkou prioritou, preto sme pracovali s kľúčovými partnermi, ako je MasterCard, aby sme umožnili ľuďom platiť pomocou telefónov s OS Android jednoducho, bezpečne a s možnosťou voľby a to všetko v rámci Android Pay," povedal Pali Bhat, riaditeľ product Management v Google.

Android Pay bude dostupný (s verziou KitKat a vyššie) v USA v nadchádzajúcich mesiacoch. Platobná metóda bude akceptovaná prevažne v popredných amerických obchodoch, reštauráciách, samoobsluhách, u prepravcov alebo na čerpacích staniciach. Pre viac informácií o miestach, kde je možné platiť bezkontaktne, si môžete stiahnuť MasterCard Nearby app alebo navštíviť internetové stránky www.mastercard.com/contactless.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá