2.6.2015 0 Comments

MasterCard prináša mobilné platby v rámci Android Pay

Spoločnosť Google predstavila službu Android Pay, ktorá umožní držiteľom debetných, kreditných, firemných či predplatených kariet MasterCard používať ich mobilné telefóny vybavené operačným systémom Android na každodenné nákupy v obchodoch a v rámci aplikácií pre Android. Táto novinka poskytuje držiteľom kariet MasterCard ešte viac možností, ako platiť aj v pohybe pomocou svojich mobilných zariadení.

Podľa aktuálnej správy Federal Reserve zaplatilo mobilným telefónom prostredníctvom platobného terminálu už 39 % ľudí, ktorí bežne využívajú mobilné telefóny na platenie. To dokazuje zvýšený dopyt po jednoduchých a bezpečných spôsoboch, ako realizovať platbu priamo zo zariadenia. MasterCard vybudoval základ pre bezpečné mobilné transakcie, keď pred desiatimi rokmi zaviedol bezkontaktné platby a v roku 2013 dodal digitálnu platformu, ktorá poskytuje dnešné mobilné platobné riešenia.

Dnes je možné platiť bezkontaktne s MasterCard u viac ako troch miliónov obchodníkov v 68 krajinách sveta. Vďaka MasterCard a Android Pay sú platby jednoduché a bezpečné a spotrebitelia tak môžu používať svoje karty kedykoľvek a kdekoľvek. Pre spotrebiteľov i obchodníkov prinesie každý nákup s kartou MasterCard cez Android Pay rovnakú úroveň bezpečnosti, benefitov a garancií ako akákoľvek iná transakcia MasterCard. A navyše je spotrebiteľom poskytnutá ďalšia úroveň ochrany, pretože Android Pay nezdieľa číslo karty s obchodníkom.

„Mobilné platby sa stali bežnou súčasťou našich životov, preto očakávame, že v budúcnosti budú nové zariadenia bežne vybavené funkciami potrebnými pre mobilné platby," povedal Ed McLaughlin, Chief Emerging Payments Officer v MasterCard, „so službou MasterCard Digital Enablement Service (MDES) a Android Pay môžeme použiť zabezpečené tokeny k jednoduchému uskutočneniu platieb z pripojeného zariadenia zákazníka."

„Mobilné platby sú pre Google veľkou prioritou, preto sme pracovali s kľúčovými partnermi, ako je MasterCard, aby sme umožnili ľuďom platiť pomocou telefónov s OS Android jednoducho, bezpečne a s možnosťou voľby a to všetko v rámci Android Pay," povedal Pali Bhat, riaditeľ product Management v Google.

Android Pay bude dostupný (s verziou KitKat a vyššie) v USA v nadchádzajúcich mesiacoch. Platobná metóda bude akceptovaná prevažne v popredných amerických obchodoch, reštauráciách, samoobsluhách, u prepravcov alebo na čerpacích staniciach. Pre viac informácií o miestach, kde je možné platiť bezkontaktne, si môžete stiahnuť MasterCard Nearby app alebo navštíviť internetové stránky www.mastercard.com/contactless.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá