2.2.2012 0 Comments

Malý univerzálny foťák od Sony, ktorý zvláda tmu

Novinkou v kategórii kompaktných univerzálnych foťákov je Sony Cyber-shot WX50. Kombinuje v sebe vysoké ISO (až 12 800) s redukovaným šumom na šestinu úrovne minuloročných modelov. Vysoké rozlíšenie sa stará o jemné detaily na fotografiách aj vo Full HD videozázname. Novinky je aktívny režim v optickej stabilizácii a ďalšie zlepšenie získal inteligentný automatický režim. Ako je v Sony zvykom v poslednom čase, nechýba ani 3D fotografia v podobe panorámy alebo klasického záberu.

Sony WX50 je podľa Sony ideálny fotoaparát pre rodiny. Kompaktné telo a kombinácia kvalitných fotiek a Full HD videa láka zobrať ho do vrecka nohavíc pri prechádzke či výlete s deťmi a domácim štvornohým miláčikom. Rýchly štart umožňuje kvalitne zachytiť náhle zaujímavé okamihy a režim Superior Auto sa automaticky stará o nastavenie správneho režimu podľa situácie. Navyše pribudlo aj fotenie pri extrémne zlých svetelných podmienkach, čo je častý prípad, keď sa fotí v bytoch či domoch pri slabom osvetlení.

Vyššia citlivosť a zásadne zredukovaný šum
WX50 je vybavený extrémne citlivým a vysokovýkonným 16,2-megapixlovým CMOS snímačom Exmor R a najnovším procesorom BIONZ, ktoré sa starajú o rýchle reakčné časy a nerozmazané fotografie aj pri nedostatočnom osvetlení. Novinkou, ktorú má ako prvý z rodiny fotoaparátov Cyber-shot je technológia Extra High Sensitivity, ktorá rozširuje možnosti fotenia obzvlášť pri nedostatočnom osvetlení. Maximálna citlivosť vzrástla až na ISO 12800, vďaka čomu môžete spontánne fotiť z ruky aj bez blesku. Pritom úroveň šumu sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi znížila na šestinu.

Optická stabilizácia Optical SteadyShot získala navyše aktívny režim (Active Mode) skombinovaný tiež s elektronickou stabilizáciou, vďaka čomu fotoaparát úspešne bojuje proti otrasom pri snímaní Full HD videozáznamov. Vyššia účinnosť sa dosahuje aj pri vysokom priblížení, kde iné obrazové stabilizačné systémy zlyhávajú. Ostré a nerozmazané video je s WX50 bezproblémové aj pri plnom zoome.

Automatický režim rieši nastavenia za užívateľa
Režim Superior Auto automaticky vyberá režim podľa scény a podmienok a vyberá režim tak, aby výsledkom boli snímky s nízkym šumom a vysokým dynamickým rozsahom. Technológia Pixel Super Resolution zase zdvojnásobuje rozsah optického priblíženia objektívu Carl Zeiss Vario-Tessar bez viditeľných strát na kvalite obrazu na výsledné 10x priblíženie.

Kreativita priamo vo fotoaparáte
K úprave fotiek zaujímavými efektmi nepotrebujete PC. Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii niekoľko kreatívnych možností, ako Toy Camera (Detský fotoaparát), Partial Colour (Jedna farba), Pop Colour (Zvýraznenie farby), HDR Painting (HDR maľba), Miniature (Miniatúra), Illustration (Ilustrácia), Watercolour (Vodové farby), Soft High-key (Jemná vysoká tónina farieb) a Rich-tone Monochrome (Čiernobiela s výraznou tóninou). Predinštalovaný softvér PlayMemories Home zase umožňuje jednoduché pozeranie, editovanie, tlač a posielanie fotiek e-mailom, resp. umiestnenie priamo na web a oveľa viac.
Stabilnou súčasťou vybavenia fotoaparátov Sony Cyber-shot sú trojrozmerné režimy 3D Sweep Panorama a 3D Still Image. Výsledné snímky si najlepšie vychutnáte na svojom 3D televízore alebo 3D notebooku série VAIO. Medzi kompatibilným príslušenstvom pre fotoaparáty Cyber-shot nájdete novú ponuku puzdier, ktoré vášmu fotoaparátu poskytnú štýlovú a zároveň praktickú ochranu.

Fotoaparát Sony Cyber-shot WX50 od spoločnosti Sony bude na slovenskom trhu dostupný od februára 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá