2.2.2012 0 Comments

Malý univerzálny foťák od Sony, ktorý zvláda tmu

Novinkou v kategórii kompaktných univerzálnych foťákov je Sony Cyber-shot WX50. Kombinuje v sebe vysoké ISO (až 12 800) s redukovaným šumom na šestinu úrovne minuloročných modelov. Vysoké rozlíšenie sa stará o jemné detaily na fotografiách aj vo Full HD videozázname. Novinky je aktívny režim v optickej stabilizácii a ďalšie zlepšenie získal inteligentný automatický režim. Ako je v Sony zvykom v poslednom čase, nechýba ani 3D fotografia v podobe panorámy alebo klasického záberu.

Sony WX50 je podľa Sony ideálny fotoaparát pre rodiny. Kompaktné telo a kombinácia kvalitných fotiek a Full HD videa láka zobrať ho do vrecka nohavíc pri prechádzke či výlete s deťmi a domácim štvornohým miláčikom. Rýchly štart umožňuje kvalitne zachytiť náhle zaujímavé okamihy a režim Superior Auto sa automaticky stará o nastavenie správneho režimu podľa situácie. Navyše pribudlo aj fotenie pri extrémne zlých svetelných podmienkach, čo je častý prípad, keď sa fotí v bytoch či domoch pri slabom osvetlení.

Vyššia citlivosť a zásadne zredukovaný šum
WX50 je vybavený extrémne citlivým a vysokovýkonným 16,2-megapixlovým CMOS snímačom Exmor R a najnovším procesorom BIONZ, ktoré sa starajú o rýchle reakčné časy a nerozmazané fotografie aj pri nedostatočnom osvetlení. Novinkou, ktorú má ako prvý z rodiny fotoaparátov Cyber-shot je technológia Extra High Sensitivity, ktorá rozširuje možnosti fotenia obzvlášť pri nedostatočnom osvetlení. Maximálna citlivosť vzrástla až na ISO 12800, vďaka čomu môžete spontánne fotiť z ruky aj bez blesku. Pritom úroveň šumu sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi znížila na šestinu.

Optická stabilizácia Optical SteadyShot získala navyše aktívny režim (Active Mode) skombinovaný tiež s elektronickou stabilizáciou, vďaka čomu fotoaparát úspešne bojuje proti otrasom pri snímaní Full HD videozáznamov. Vyššia účinnosť sa dosahuje aj pri vysokom priblížení, kde iné obrazové stabilizačné systémy zlyhávajú. Ostré a nerozmazané video je s WX50 bezproblémové aj pri plnom zoome.

Automatický režim rieši nastavenia za užívateľa
Režim Superior Auto automaticky vyberá režim podľa scény a podmienok a vyberá režim tak, aby výsledkom boli snímky s nízkym šumom a vysokým dynamickým rozsahom. Technológia Pixel Super Resolution zase zdvojnásobuje rozsah optického priblíženia objektívu Carl Zeiss Vario-Tessar bez viditeľných strát na kvalite obrazu na výsledné 10x priblíženie.

Kreativita priamo vo fotoaparáte
K úprave fotiek zaujímavými efektmi nepotrebujete PC. Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii niekoľko kreatívnych možností, ako Toy Camera (Detský fotoaparát), Partial Colour (Jedna farba), Pop Colour (Zvýraznenie farby), HDR Painting (HDR maľba), Miniature (Miniatúra), Illustration (Ilustrácia), Watercolour (Vodové farby), Soft High-key (Jemná vysoká tónina farieb) a Rich-tone Monochrome (Čiernobiela s výraznou tóninou). Predinštalovaný softvér PlayMemories Home zase umožňuje jednoduché pozeranie, editovanie, tlač a posielanie fotiek e-mailom, resp. umiestnenie priamo na web a oveľa viac.
Stabilnou súčasťou vybavenia fotoaparátov Sony Cyber-shot sú trojrozmerné režimy 3D Sweep Panorama a 3D Still Image. Výsledné snímky si najlepšie vychutnáte na svojom 3D televízore alebo 3D notebooku série VAIO. Medzi kompatibilným príslušenstvom pre fotoaparáty Cyber-shot nájdete novú ponuku puzdier, ktoré vášmu fotoaparátu poskytnú štýlovú a zároveň praktickú ochranu.

Fotoaparát Sony Cyber-shot WX50 od spoločnosti Sony bude na slovenskom trhu dostupný od februára 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá