Image
27.3.2014 0 Comments

Magellan Echo - inteligentné športové hodinky s výdržou takmer 12 mesiacov

MagellanEcho4.jpg Mio predstavil inteligentné športové hodinky Magellan Echo, ktoré prichádzajú s novou koncepciou využívajúcou funkcie inteligentného telefónu a iba zobrazujú informácie zo športových aplikácií. Vďaka tomu vydržia na jednu výmennú batériu až 12 mesiacov.

Hodinky Echo streamujú aktuálne dáta a ovládajú inteligentný telefón jednoducho zo zápästia. Vo finále na nich možno vidieť vzdialenosť, rýchlosť aj tepovú frekvenciu - informácie, ktoré zbiera aplikácia v telefóne, a to v reálnom čase.

Hodinky Echo sa pripájajú k inteligentnému telefónu pomocou Bluetooth Smart. V súčasnosti sú kompatibilné so zariadeniami od Applu: iPhone 4S, 5, 5C, 5S, iPod Touch (5. generácie), iPad mini, iPad (3. a 4. generácie). Prepojenie s telefónmi so systémom Android je teraz v príprave a bude dostupné približne v polovici roka 2014.

MagellanEcho.jpg

Pri použití kompatibilných aplikácií sú dáta streamované z telefónu na displej hodiniek v reálnom čase. Pri behaní tak v reálnom čase možno sledovať svoj ​​čas, vzdialenosť, rýchlosť a mnoho ďalšieho. Komunikácia medzi hodinkami a telefónom je obojstranná, a tak možno aj množstvo aplikácií ovládať bezdrôtovo. S telefónom vo vrecku, v ľadvinke, v športovom puzdre alebo v batohu možno priamo zo zápästia ovládať funkcie športové aplikácie ako Štart, Stop, Lap, rovnako ako funkcie prehrávača hudby Play/Pause a Next song. Kliknutím na obrazovku hodiniek sa zobrazí stránka s ďalšími informáciami alebo ovládacími prvkami.

Využitie sily inteligentného telefónu a športových aplikácií umožňuje hodinkám Echo zobrazovať náročne spracované dáta pri minimálnej spotrebe elektrickej energie. A hoci sa na zápästí zobrazuje vzdialenosť vypočítaná na základe prenosu signálu GPS a komunikácie s monitorom srdcového tepu, napriek tomu sú schopné až neuveriteľného času prevádzky. Hodinky Echo využívajú technológiu s ultranízkou spotrebou energie a sú napájané jednou používateľsky vymeniteľnou gombíkovou batériou. Aj pri náročnom používaní fungujú až 6 mesiacov a pri ľahkom používaní až 11 mesiacov.

MagellanEcho3.jpg

Vzhľadom na to, že sa hodinky nemusia nabíjať, pretože majú veľmi nízku spotrebu energie a sú napájané vymeniteľnou jednorazovou batériou, netreba ich odkladať, mať ich pripojené k napájaniu a hľadať či rozmotávať káble. Na športové aktivity či prehrávanie hudby sú stále na zápästí pripravené spojiť sa s inteligentným telefónom. Pokiaľ sa práve nešportuje, sú Echo ako obvyklé hodinky zobrazujúce dátum a čas.

Široké využitie hodiniek Echo im predurčuje aj otvorená aplikačná platforma. Magellan spolupracuje s producentmi hlavných športových aplikácií, aby zabezpečil, že budú podporované v najvyužívanejších a obľúbených aplikáciách. Hodinky Echo majú API, ktoré vývojárom poskytujú možnosť ovládania hodiniek po pripojení k ich aplikácii. Táto otvorená platforma uľahčuje vývojárom komunikovať s hodinkami Echo a zabezpečuje ich kompatibilitu s dnešnými i budúcimi aplikáciami.

Podporu pre hodinky Echo možno tak využiť v aplikáciách Strava, MapMyRun, Wahoo Fitness, iSmoothRun a ďalšie sa pridávajú. Developeri športových aplikácií majú dvere otvorené a môžu sa spojiť s tímom Magellan na fitness@magellangps.com.

Balenie obsahuje hodinky Echo, v rozšírenej verzii je k dispozícii aj hrudný pás s monitorom srdcového tepu s technológiou Bluetooth Smart na pripojenie k telefónu a softvér Echo Utility App na nastavenie vzhľadu displeja hodiniek, aktualizáciu softvéru a firmvéru. Magellan Echo má nízku hmotnosť 44 g, hodinky sú odolné proti vode (IPx7, do sprchy áno, na plávanie už nie) a sú dodávané v troch farbách - čiernej, modrej a oranžovej. V polovici roka budú dostupné ďalšie farebné vyhotovenia.

MagellanEcho2.jpg

Hodinky Magellan Echo sú už dostupné s odporúčanou koncovou cenou 152,60 eura s DPH.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá