Image
27.3.2014 0 Comments

Magellan Echo - inteligentné športové hodinky s výdržou takmer 12 mesiacov

MagellanEcho4.jpg Mio predstavil inteligentné športové hodinky Magellan Echo, ktoré prichádzajú s novou koncepciou využívajúcou funkcie inteligentného telefónu a iba zobrazujú informácie zo športových aplikácií. Vďaka tomu vydržia na jednu výmennú batériu až 12 mesiacov.

Hodinky Echo streamujú aktuálne dáta a ovládajú inteligentný telefón jednoducho zo zápästia. Vo finále na nich možno vidieť vzdialenosť, rýchlosť aj tepovú frekvenciu - informácie, ktoré zbiera aplikácia v telefóne, a to v reálnom čase.

Hodinky Echo sa pripájajú k inteligentnému telefónu pomocou Bluetooth Smart. V súčasnosti sú kompatibilné so zariadeniami od Applu: iPhone 4S, 5, 5C, 5S, iPod Touch (5. generácie), iPad mini, iPad (3. a 4. generácie). Prepojenie s telefónmi so systémom Android je teraz v príprave a bude dostupné približne v polovici roka 2014.

MagellanEcho.jpg

Pri použití kompatibilných aplikácií sú dáta streamované z telefónu na displej hodiniek v reálnom čase. Pri behaní tak v reálnom čase možno sledovať svoj ​​čas, vzdialenosť, rýchlosť a mnoho ďalšieho. Komunikácia medzi hodinkami a telefónom je obojstranná, a tak možno aj množstvo aplikácií ovládať bezdrôtovo. S telefónom vo vrecku, v ľadvinke, v športovom puzdre alebo v batohu možno priamo zo zápästia ovládať funkcie športové aplikácie ako Štart, Stop, Lap, rovnako ako funkcie prehrávača hudby Play/Pause a Next song. Kliknutím na obrazovku hodiniek sa zobrazí stránka s ďalšími informáciami alebo ovládacími prvkami.

Využitie sily inteligentného telefónu a športových aplikácií umožňuje hodinkám Echo zobrazovať náročne spracované dáta pri minimálnej spotrebe elektrickej energie. A hoci sa na zápästí zobrazuje vzdialenosť vypočítaná na základe prenosu signálu GPS a komunikácie s monitorom srdcového tepu, napriek tomu sú schopné až neuveriteľného času prevádzky. Hodinky Echo využívajú technológiu s ultranízkou spotrebou energie a sú napájané jednou používateľsky vymeniteľnou gombíkovou batériou. Aj pri náročnom používaní fungujú až 6 mesiacov a pri ľahkom používaní až 11 mesiacov.

MagellanEcho3.jpg

Vzhľadom na to, že sa hodinky nemusia nabíjať, pretože majú veľmi nízku spotrebu energie a sú napájané vymeniteľnou jednorazovou batériou, netreba ich odkladať, mať ich pripojené k napájaniu a hľadať či rozmotávať káble. Na športové aktivity či prehrávanie hudby sú stále na zápästí pripravené spojiť sa s inteligentným telefónom. Pokiaľ sa práve nešportuje, sú Echo ako obvyklé hodinky zobrazujúce dátum a čas.

Široké využitie hodiniek Echo im predurčuje aj otvorená aplikačná platforma. Magellan spolupracuje s producentmi hlavných športových aplikácií, aby zabezpečil, že budú podporované v najvyužívanejších a obľúbených aplikáciách. Hodinky Echo majú API, ktoré vývojárom poskytujú možnosť ovládania hodiniek po pripojení k ich aplikácii. Táto otvorená platforma uľahčuje vývojárom komunikovať s hodinkami Echo a zabezpečuje ich kompatibilitu s dnešnými i budúcimi aplikáciami.

Podporu pre hodinky Echo možno tak využiť v aplikáciách Strava, MapMyRun, Wahoo Fitness, iSmoothRun a ďalšie sa pridávajú. Developeri športových aplikácií majú dvere otvorené a môžu sa spojiť s tímom Magellan na fitness@magellangps.com.

Balenie obsahuje hodinky Echo, v rozšírenej verzii je k dispozícii aj hrudný pás s monitorom srdcového tepu s technológiou Bluetooth Smart na pripojenie k telefónu a softvér Echo Utility App na nastavenie vzhľadu displeja hodiniek, aktualizáciu softvéru a firmvéru. Magellan Echo má nízku hmotnosť 44 g, hodinky sú odolné proti vode (IPx7, do sprchy áno, na plávanie už nie) a sú dodávané v troch farbách - čiernej, modrej a oranžovej. V polovici roka budú dostupné ďalšie farebné vyhotovenia.

MagellanEcho2.jpg

Hodinky Magellan Echo sú už dostupné s odporúčanou koncovou cenou 152,60 eura s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá