Image
24.2.2016 1 Comments

MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM

Po tom, čo GSMA oznámila novú špecifikáciu eSIM (Embedded SIM)  pre smart hodinky, fitnes náramky a tablety, prichádza na trh prvé zariadenie vybavené touto novou technológiou. Sú ním inteligentné hodinky Gear S2 Classic 3G od Samsungu.

eSIM, ktorý nahradí klasickú SIM kartu,  je malý čip zabudovaný do zariadenia, ktorý sa nedá odstrániť.  Zákazníci si budú môcť jednoducho stiahnuť profil mobilného operátora, aby si hodinky sami pripojili.

Možno by sa dalo namietnuť, že nejde o prvé mobilné zariadenie s programovateľnou SIM kartou, niektoré iPady majú integrovanú túto funkciu vďaka vlastnej technológii Applu. Navyše norma eSIM pre smartfóny by mala používateľom umožniť vybrať si viacerých operátorov pre jeden telefón, táto nová špecifikácia podporuje iba jedného operátora. No aj tak je to významný krok smerom k elektronickým SIM kartám. Novú špecifikáciu podporujú viacerí z najväčších svetových výrobcov hardvéru vrátane Samsungu, LG, Microsoftu a Huawei, ako aj viacero mobilných operátorov, napr. AT&T, Verizon, Vodafone, Deutsche Telekom či Telefónica. Z veľkých výrobcov tu chýba Apple, ktorý ide vlastnou cestou a vytvoril programovateľný Apple SIM. No údajne spolupracuje s GSMA aj na vývoji eSIM.

Pokiaľ ide o rozmery, nová karta eSIM je 90 percent menšia než tradičné SIM karty, takže ponúka veľkú úsporu priestoru, ktorý by sa dal využiť na väčšiu batériu.

Samsung Gear S2 Classic 3G sa má dostať do predaja v marci. Juhokórejská spoločnosť vyjadrila presvedčenie, že eSIM  pomôže odstrániť niektoré z prekážok, ktorá bránia väčšiemu rozšíreniu zariadení z oblasti internetu vecí (IoT). Výrazne totiž zjednoduší vzájomnú komunikáciu medzi zariadeniami.

Zdroj: theverge.com

androidauthority.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

1 Comments

  1. tu reakcia na: MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM
    25.2.2016 11:02
    samsung na europu nejak zabuda, najnovsie technologie tu nefunguju tj.ako keby v zariadeniach ani neboli. Tato 3G verzia je navyse classic, tj. drahsia varianta(nie ze by sa mi nepacila), ale skor predstavena lacnejsia nie classic 3G verzia nie je dostupna aj keby mala byt.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá