Image
24.2.2016 1 Comments

MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM

Po tom, čo GSMA oznámila novú špecifikáciu eSIM (Embedded SIM)  pre smart hodinky, fitnes náramky a tablety, prichádza na trh prvé zariadenie vybavené touto novou technológiou. Sú ním inteligentné hodinky Gear S2 Classic 3G od Samsungu.

eSIM, ktorý nahradí klasickú SIM kartu,  je malý čip zabudovaný do zariadenia, ktorý sa nedá odstrániť.  Zákazníci si budú môcť jednoducho stiahnuť profil mobilného operátora, aby si hodinky sami pripojili.

Možno by sa dalo namietnuť, že nejde o prvé mobilné zariadenie s programovateľnou SIM kartou, niektoré iPady majú integrovanú túto funkciu vďaka vlastnej technológii Applu. Navyše norma eSIM pre smartfóny by mala používateľom umožniť vybrať si viacerých operátorov pre jeden telefón, táto nová špecifikácia podporuje iba jedného operátora. No aj tak je to významný krok smerom k elektronickým SIM kartám. Novú špecifikáciu podporujú viacerí z najväčších svetových výrobcov hardvéru vrátane Samsungu, LG, Microsoftu a Huawei, ako aj viacero mobilných operátorov, napr. AT&T, Verizon, Vodafone, Deutsche Telekom či Telefónica. Z veľkých výrobcov tu chýba Apple, ktorý ide vlastnou cestou a vytvoril programovateľný Apple SIM. No údajne spolupracuje s GSMA aj na vývoji eSIM.

Pokiaľ ide o rozmery, nová karta eSIM je 90 percent menšia než tradičné SIM karty, takže ponúka veľkú úsporu priestoru, ktorý by sa dal využiť na väčšiu batériu.

Samsung Gear S2 Classic 3G sa má dostať do predaja v marci. Juhokórejská spoločnosť vyjadrila presvedčenie, že eSIM  pomôže odstrániť niektoré z prekážok, ktorá bránia väčšiemu rozšíreniu zariadení z oblasti internetu vecí (IoT). Výrazne totiž zjednoduší vzájomnú komunikáciu medzi zariadeniami.

Zdroj: theverge.com

androidauthority.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

1 Comments

  1. tu reakcia na: MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM
    25.2.2016 11:02
    samsung na europu nejak zabuda, najnovsie technologie tu nefunguju tj.ako keby v zariadeniach ani neboli. Tato 3G verzia je navyse classic, tj. drahsia varianta(nie ze by sa mi nepacila), ale skor predstavena lacnejsia nie classic 3G verzia nie je dostupna aj keby mala byt.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá