Image
24.2.2016 1 Comments

MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM

Po tom, čo GSMA oznámila novú špecifikáciu eSIM (Embedded SIM)  pre smart hodinky, fitnes náramky a tablety, prichádza na trh prvé zariadenie vybavené touto novou technológiou. Sú ním inteligentné hodinky Gear S2 Classic 3G od Samsungu.

eSIM, ktorý nahradí klasickú SIM kartu,  je malý čip zabudovaný do zariadenia, ktorý sa nedá odstrániť.  Zákazníci si budú môcť jednoducho stiahnuť profil mobilného operátora, aby si hodinky sami pripojili.

Možno by sa dalo namietnuť, že nejde o prvé mobilné zariadenie s programovateľnou SIM kartou, niektoré iPady majú integrovanú túto funkciu vďaka vlastnej technológii Applu. Navyše norma eSIM pre smartfóny by mala používateľom umožniť vybrať si viacerých operátorov pre jeden telefón, táto nová špecifikácia podporuje iba jedného operátora. No aj tak je to významný krok smerom k elektronickým SIM kartám. Novú špecifikáciu podporujú viacerí z najväčších svetových výrobcov hardvéru vrátane Samsungu, LG, Microsoftu a Huawei, ako aj viacero mobilných operátorov, napr. AT&T, Verizon, Vodafone, Deutsche Telekom či Telefónica. Z veľkých výrobcov tu chýba Apple, ktorý ide vlastnou cestou a vytvoril programovateľný Apple SIM. No údajne spolupracuje s GSMA aj na vývoji eSIM.

Pokiaľ ide o rozmery, nová karta eSIM je 90 percent menšia než tradičné SIM karty, takže ponúka veľkú úsporu priestoru, ktorý by sa dal využiť na väčšiu batériu.

Samsung Gear S2 Classic 3G sa má dostať do predaja v marci. Juhokórejská spoločnosť vyjadrila presvedčenie, že eSIM  pomôže odstrániť niektoré z prekážok, ktorá bránia väčšiemu rozšíreniu zariadení z oblasti internetu vecí (IoT). Výrazne totiž zjednoduší vzájomnú komunikáciu medzi zariadeniami.

Zdroj: theverge.com

androidauthority.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

1 Comments

  1. tu reakcia na: MWC 2016: Gear S2 Classic 3G: Samsung čoskoro uvedie na trh prvé zariadenie s eSIM
    25.2.2016 11:02
    samsung na europu nejak zabuda, najnovsie technologie tu nefunguju tj.ako keby v zariadeniach ani neboli. Tato 3G verzia je navyse classic, tj. drahsia varianta(nie ze by sa mi nepacila), ale skor predstavena lacnejsia nie classic 3G verzia nie je dostupna aj keby mala byt.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá