Image
6.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Honor predstavil svoje high-end smartfóny s trojicou fotoaparátov

Honor6Plus_all_colours copy.jpg Včera boli na veľtrhu Mobile World Congress v španielskej Barcelone predstavené dve európske mobilné novinky značky Honor v podobe smartfónov Honor 6+ a Honor 4X. Oba prístroje na prelome jari a leta 2015 doplnia produktové portfólio značky aj na Slovensku.

Honor 6+: high-end výbava a pokročilé fotografické funkcie

Novou vlajkovou loďou značky Honor sa stane 5,5" smartfón Honor 6+, vybavený hneď trojicou fotoaparátov. Tradičnú prednú kamerku na selfie doplní dvojica zadných paralelne umiestnených fotoaparátov s rozlíšením 2× 8 Mpx, ktoré zložia dovedna snímku s rozlíšením 13 Mpx. Vďaka princípu triangulácie umožňuje táto technológia presnejšie a rýchlejšie ostrenie (od 0,1 sekundy) a kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti vyhotovených fotografií, najmä pri najnižšej možnej clone F0,95. Honor 6+ takisto lepšie zvládne fotografovanie za horších svetelných podmienok.

O rýchly chod systému a aplikácií sa postará 8+1-jadrový čip Kirin925 a 3 GB operačnej pamäte. Inteligentná technológia riadenia spotreby Smart Power 2.5 dokáže automaticky prepínať medzi výkonovými režimami. Vstavaná batéria s kapacitou 3600 mAh môže Honor 6+ udržať v chode až na dva dni bežnej záťaže.

5,5-palcový displej IPS s hrúbkou 1,85 mm poskytuje full HD rozlíšenie, kontrastný pomer 1500: 1 a široké pozorovacie uhly. Obrazovka zaberá celých 78,2 % prednej plochy telefónu - rozmernú obrazovku sa tak podarilo vtesnať do relatívne malého tela. Honor 6+ možno osadiť aj dvojicou SIM kariet (aj v režime Dual Standby, Dual 4G). Úložné miesto s veľkosťou 32 GB možno ďalej rozšíriť pamäťovými kartami typu microSD. Zaujímavá je funkcia Reverse Charging, vďaka ktorej možno smartfónom nabíjať aj ďalšie zariadenia.

Honor 4X: 64-bitová architektúra, dizajn a nízka cena

V segmente strednej triedy bude o priazeň európskych zákazníkov bojovať 5,5-palcový cenovo dostupný phablet Honor 4X. Ide o vôbec prvé zariadenie značky Honor vybavené 64-bitovou technológiou čipovej súpravy Kirin620. Osemjadrový procesor v kombinácii

s 2 GB operačnej pamäte si ľahko poradí i s náročnejšími aplikáciami a hrami. 72 hodín používania bez nabitia zabezpečí batéria s kapacitou 3000 mAh a energetickou hustotou 590 Wh/L v spojení s technológiou riadenia spotreby, ktorá dokáže výdrž na jedno nabitie predĺžiť až o 30 %. Dual SIM (Dual Standby) výbava poteší zákazníkov, ktorí používajú jeden telefón na súkromné ​​i pracovné účely.

Nevšedný dizajn telefónu prepožičiava najmä zadný kryt s výrazným 3D vzorom, inšpirovaným prírodnými tkaninami. Používatelia tu nájdu aj šošovku 13 Mpx fotoaparátu. Aplikácia na fotenie poskytuje množstvo užitočných funkcií, ako je napr. preostrenie snímky až po jej realizácii. Prednému panelu dominuje 5,5" HD displej, ktorý zaberá 75 % plochy telefónu. Predná kamera s rozlíšením až 5 Mpx dovoľuje robiť panoramatické selfie, vďaka ktorým sa do záberu zmestí väčšia skupina ľudí, postprocesingové úpravy potom automaticky zlepšia vzhľad pleti.

Honor4X príde na trh vybavený systémom Android 4.4, v lete sa majitelia môžu tešiť na update na najnovšiu verziu Android 5.0.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá