Image
20.9.2012 0 Comments

MS: Záväzné znenia zákonov budú zdarma na webe

slepa-spravodlivost.jpg Ministerstvo spravodlivosti podpísalo zmluvu o jednom z kľúčových projektov eJustice. Na internete budú bezplatne uverejnené záväzné konsolidované znenia právnych predpisov. V súčasnosti totiž právne informačné systémy prevádzkované Ministerstvom spravodlivosti SR, bezplatné internetové zdroje, ako aj komerčné systémy ponúkajú obsah informácií, ktorý nie je štátom garantovaný a občania, podnikatelia, zamestnanci, úradníci, tvorcovia právnych noriem či národné a nadnárodné informačné systémy sa pri svojom konaní naň nemôžu odvolávať. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Informatizácia spoločnosti pod heslom Tvoríme vedomostnú spoločnosť. Náklady je jeho realizáciu predstavujú sumu 9,5 milióna eur.

Projekt s názvom Elektronická zbierka zákonov tzv. SLOV-LEX bude založený na dvoch vzájomne prepojených informačných systémoch. Jedným bude eZbierka - informačný systém na poskytovanie záväzných elektronických konsolidovaných znení právnych predpisov a iných noriem adresátom práva a eLegislatíva - informačný systém pre riadenie procesov vo všetkých fázach legislatívneho procesu vybavený pokročilými editačnými nástrojmi pre tvorcov legislatívy. Hlavným cieľom projektu je autorizácia textov právnych predpisov v elektronickej forme a postupné povýšenie elektronickej formy na záväznú prostredníctvom e-legislatívy. Zavedenie elektronických služieb v tejto oblasti prinesie podstatné zvýšenie prehľadnosti a dostupnosti právneho poriadku občanom a zefektívni a zvýši transparentnosť tvorby práva. Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku pre tento projekt podpísali tento týždeň Ministerstvo financií SR, ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) a Ministerstvo spravodlivosti SR, ako prijímateľ pomoci. Projekt by mal prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu plánovaných aktivít projektu budú 9,5 mil. eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá