Image
17.10.2016 0 Comments

Lenovo predstavuje významné zlepšenia svojho programu partnerského kanála, ktorý prijme 5 000 nových partnerov v regióne EMEA

Lenovo na podujatí CanalysChannelsForum EMEA v Barcelone informovala o uvedení výrazných zdokonalení svojho programu partnerského kanála. Toto oznámenie nadväzuje na úspešné iniciatívy programu ONE Channel, ktorý bol spustený v roku 2015 a od jeho vzniku vstúpilo do partnerskej siete Lenovo takmer 1000 nových partnerov každý mesiac.

Lenovo zavádza nové vylepšenia svojho programu partnerského kanála, aby mali partneri ľahší prístup k aktivitám Lenovo, s cieľom prijať tento rok +5000 partnerov v regióne EMEA, čo pokryje nový tím telepradajcovLenovoChannelSales Center (LCSC). Partneri budú profitovať z množstva vylepšení, vrátane novej kategórie partnera na vstupnej úrovni, prírastkových programových stimulov, nové okamžité určovanie cien pre distribútorov pri veľmi malých akciových ponukách a tiež nové certifikácie DCG.

Na konkurenčnom trhu spoločnosť Lenovo neustále investuje do vytvárania obchodných príležitostí pre tento kanál a tvorby väčšieho množstva motivačných prémií a rabatov pre svojich partnerov. Spoločnosť urobila značnú investíciu do dvoch nových nástrojov na generovanie dopytu prostredníctvom tohto kanálu: nové odbytové organizácie v rámci Lenovo - Midmarket a ChannelSales Centre - majú špecializované tímy 170 obchodných zástupcov telepredaja v regióne EMEA, vďaka ktorým môžu rozvíjať SMB biznis zvyšovaním Lenovo podielu u zákazníkov z 250 na 1000 zamestnancov a tým aj pokrytie nášho kanála odberateľov/distribúcie.

Okrem toho spoločnosť Lenovo odštartovala niekoľko iniciatív na vytváranie viacerých motivačných stimulov a rabatov pre svojich partnerov:

  • Nová kategória “Akreditovaný” partner, ktorá zjednodušuje proces kvalifikácie na túto novú úroveň s prístupom k okamžitým rabatom už od prvého dolára a tiež priamy prístup k podpore predaja - LenovoSalesSupport.
  • Nový motivačný program StarSeller, jednoduchý prírastkový bonus pre vybrané modely na využitie predaja v kľúčových strategických produktových kategóriách a segmentoch, ktoré poháňajú rast odvetvia.
  • Súťaž pre nových registrovaných partnerov s cenami, ktoré môžu vyhrávať na týždennej báze, ak spĺňajú určitú škálu prvkov.

Spoločnosť Lenovo sa zamerala aj na kanálové a obchodné možnosti riešení Data Center a partnerom tak poskytuje to správne know-how, schopnosti a technické možnosti, aby mohli profitovať z rastových príležitostí obchodnej činnosti dátového centra  – LenovoData Center.

Program Lenovo Expert AchieversProgramme (LEAP) poskytuje vzdelávanie, akreditácie a odmeny, kým nová certifikácia Data Center Group (DCG) ponúka niekoľko ďalších výhod. Partneri majú možnosť získať dve Lenovo certifikácie – LenovoCertifiedData Center Sales Professional a LenovoCertifiedData Center TechnicalSales Professional – absolvovaním zrýchlených workshopov a virtuálnych školení. Podrobný študijný sprievodca je dostupný aj na portáli Lenovo. Certifikovaní partneri tiež získavajú doplnkové výhody cez program LEAP.

Program kanálov a stratégia spoločnosti Lenovo sa neustále rozvíjajú, aby spĺňali požiadavky nových partnerov, ako aj dynamiky odvetvia. Z toho dôvodu spoločnosť Lenovo zavádza nové smart a automatizované platformy a nástroje, ktoré uľahčujú spôsob zapojenia sa do Lenovo aktivít, ako napríklad nové okamžité naceňovanie pre distribútorov pri veľmi malých akciách alebo množstvách integrovaných do ich vlastných e-commerce platforiem.

Zjednodušený Lenovo ONE ChannelProgramme zahŕňa jasné schémy zliav naprieč celým portfóliom a plne zjednotený portál, integrujúci rýchly a jednoduchý ponukový nástroj, platformy smart marketingu, rýchlu a jednoduchú registráciu akcie a hodnotnú partnerskú komunitu prostredníctvom partnerského portálu - Lenovo Partner Portal - a LinkedIn.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá