16.12.2015 0 Comments

Lenovo predstavuje konvergované systémy série HX

Spoločnosť Lenovo dňa 7. decembra 2015 na konferencii Gartner Data Center Conference v Las Vegas predstavila nové systémy série Lenovo Converged HX Series s Nutanix softvérom Acropolis a Prism. Sú ideálne pre všetky virtuálne aplikácie a sú navrhnuté s cieľom zjednodušiť infraštruktúru, znížiť náklady nasadenia a riadenia a zároveň zlepšiť spoľahlivosť serverovej platformy. Tieto systémy, na tvorbe ktorých sa Lenovo spolupodieľalo, sú postavené na najspoľahlivejších platformách x861 od spoločnosti Lenovo a, podľa správy Gartner Magic Quadrant2, využívajú vedúce postavenie spoločnosti Nutanix s cieľom pomôcť zákazníkom sústrediť sa na väčšiu efektivitu, agilitu a škálovateľnosť a zároveň prinesú vyššiu návratnosť investície.

Zjednodušenie nasadenia a zrýchlenie obchodnej hodnoty

Dnešné typické dátové centrum má niekoľko generácií serverov, operačných systémov, úložísk a hypervízorov. IT manažéri musia zvládať zložité úlohy a zároveň udržiavať starší hardvér i softvér. Implementácia hyperkonvergovaného systému ďalšej generácie môže túto zložitosť výrazne znížiť, čo môže mať v neuveriteľne krátkom čase za následok výraznú pridanú hodnotu.

Hyperkonvergované riešenie využívajúce Nutanix softvér znižujú celkové náklady vlastníctva IT infraštruktúry až o 60%, ako potvrdzuje aj IDC. Predpokladá sa, že Lenovo zariadenia série Converged HX Series prinesú podobné úspory nákladov a obchodnej hodnoty, keďže spájajú Lenovo servery svetovej triedy s webovým softvérom spoločnosti Nutanix.

Šité pre infraštruktúru aplikácií

Dostupné budú 3 modely a budú sa dať prispôsobiť špecifickým potrebám:

  • Lenovo Converged HX3500 je optimalizovaný pre VDI a menšie virtualizačné pracovné záťaže, vrátane emailov, evidencie a tlačenia, webových serverov, middleware, ľahkej databázy a vzdialených prostredí/pobočiek (ROBO).
  • Lenovo Converged HX5500 je optimalizovaný pre väčšie záťaže serverovej virtualizácie, požadujúce väčšiu kapacitu, vrátane Hadoop big data, dokumentových serverov, on-cluster zálohy, Splunk, ako aj centralizovanej obnovy po havárii pre vzdialené prostredia/ pobočky.
  • Lenovo Converged HX7500 je optimalizovaný pre Databázy a iné I/O intenzívne pracovné záťaže, vrátane prostredí MS SQL Server, MS Exchange, SharePoint a Oracle RAC.

Vďaka jednoduchosti nasadenia, s výpočtovými zariadeniami, úložiskom a správou na jednom uzle, Lenovo Converged HX Series zákazníkom umožňuje zjednodušiť infraštruktúru dátových centier a spoločných zdrojov pre ich efektívnejšie využitie. Začínajúc len s troma uzlami, séria HX má možnosti nesmiernej škálovateľnosti, aby sa prispôsobila rastúcim potrebám. Lenovo a Nutanix investujú do špecializovaného predaja a podpory odbornosti, aby zákazníkom pomáhali navrhovať, usporiadať a nasadzovať infraštruktúru ďalšej generácie.

Citácia

"Lenovo prináša sériu Converged HX zariadení s cieľom riešiť prevratné zmeny v oblasti IT spotreby a dizajnu dátových centier. Konvergované infraštruktúry s hyperkonvergovanými riešeniami rozkladajú tradičné silá a pomáhajú zákazníkom znižovať prevádzkové výdavky," povedal Brian Connors, viceprezident, Next Generation Infrastructures & Business Development, Lenovo. "Vďaka kombinácii predinštalovaného, ľahko používateľného Nutanix softvéru a výkonných, vysoko spoľahlivých Lenovo zariadení sa zákazníci môžu spoľahnúť na otvorený a dôveryhodný ekosystém."

"Nutanix a Lenovo majú rovnaký záväzok a tým je poskytovanie riešení, ktoré IT organizáciám umožňujú zamerať sa na aplikácie a služby, podporujúce ich podnikanie," Dheeraj Pandey, CEO spoločnosti Nutanix. "Vďaka silnému dedičstvu v podobe inovácií a kvality spoločnosť Lenovo poskytuje technológie svetovej triedy, ktoré dátovým centrám všetkých veľkostí prinášajú webové architektúry a výhody."

Viac informácií o sérii Lenovo HX Converged nájdete na:

http://www.lenovo.com/nutanix


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá